3 Barbecue? Doe sausjes en garnituur in een muffinvorm 'Badgasten willen steeds meer luxe, maar dit huisje blijft zoals het is: betaalbaar' 'Rotan is heel puur en natuurlijk, net als dit eiland' We waren de soberheid zat en zochten warmte #schoenenzak Huisje: TERSCHELLING AMELAND GESCHIEDENIS vrijdag 4 augustus 2017 GO 'VV,' Sï'G A Deze egel heeft het niet gered. legden in het verkeer. Met een 'splashteller' lieten ze autobezitters de lijkjes op hun nummerbord tellen na een autorit. Zo kregen ze zicht op hoeveel en welke insecten sneuvelen. Uit de gegevens maakten ze op dat jaarlijks 500 miljard in secten de dood vinden in aanrijdingen met auto's. Zo vaak zie je in Nederland geen dode egels meer. Dikke kans dat het gebrek aan egellijkjes ons vertelt dat het slecht het gaat met de egels in de natuur. Fijn weekend! Gerda Zo simpel kan het zijn: hoe de kleinste ingre pen het leven op reis makkelijker maken. Voor in de auto: hang zo'n schoenenopberg zak aan de voorste stoelen. Hierin vervoer je losse troep, flesjes en spelletjes voor de kinderen. #riem Wikkel een lange riem om een boomstam naast je tent en hang daar haakjes aan. Handig voor keuken spullen, hand- of theedoeken. #gereedschapskist Dankzij al die vakjes is een gereedschapskist ook een fijne bewaar- plek voor kleine frutsels en/of snacks. #foam- tegels Vierkante foamtegels (waar je bijvoorbeeld kinde ren op kan laten spe len) maken de onder- vloer van de tent een stuk comfortabeler. #geluidsbox Geluidsbox verge ten? Stop je te lefoon tijdens het afspelen van Spotify in een grote mok. #muffinvorm Barbecue? Doe saus jes en garnituur in een muffinvorm. Scheelt ruimte en afwas. Betelgeuze Bouwjaar: 1952 Waar: Terschelling, Midsland-Noord, 3 mi nuten lopen naar zee. Info en prijzen: terschelling.net/ bungalowrijf In de hoek van de woonkamer van vakan tiehuisje Betelgeuze op Terschelling staat een Pastoe-kast uit de jaren zestig. Aan de wand hangt een schilderijtje van Ter- schellinger meisjes in klederdracht. Daarnaast een zoet ogend wand lampje. Mocht het koud worden, dan kan de gaskachel aan. „Sommige gasten noe men dit daarom wei eens het ijspaleis", zegt eigenaar Jan Piet Rijf. Op de planken in de keuken staan emaillen pannen en afwassen doe je hier met een ou derwetse vatenkwast. De kozijnen en deuren van het huisje zijn in oudgroen geschilderd. Stylist Op het eerste gezicht lijkt dit huisje door een sty list in een hip retrodesign gestoken, maar niks is minder waar. De inrichting van deze va kantiewoning is ge woon nooit veranderd. „Mijn grootmoeder liet in 1952 vier vakantie huisjes bouwen in de duinen van Midsland", vertelt Rijf. „Het toerisme was net aan het opkomen in die tijd. Ja, mijn grootmoe der had een vooruit ziende blik. Toen ik het veertien jaar later van haar overnam, heb ik alles gelaten zoals het was." Het enige wat hij ophing was een poster met toeristische informatie. De busrondrit over het eiland wordt nog in gul dens weergegeven en het telefoon nummer van het zwembad bestaat nog uit negen cij fers. De pos ter is inmiddels zo gedateerd dat deze op een vlooien markt vast een paar tientjes zal opleveren. Betaalbaar Rijf: „Ik merk dat bad gasten steeds meer luxe willen, maar dit huisje blijft zoals het is. Het gebrek aan luxe maakt het huisje betaal baar." „De bruine schrootjes en groene wasta fels van de jaren 60 en 70 waren een reac tie op het modernisme, toen alles strak en efficiënt moest zijn", vertelt Heen Montijn, deskundige op het gebied van interieurge schiedenis. „Mensen waren de soberheid zat. Ze zochten warmte: rotan meubels, beige vloerbedekking, oranje gordijnen." Veel huisjes zijn in de jaren 60 en 70 op de eilanden neergezet, toen het toerisme in de lift zat. „Dat de verhuurders ze niet hebben aangepast, heeft te maken met prioriteiten. En de spullen gaan lang mee. Handig!" ris vernieuwd. We kozen voor een com pleet ameublement van rotan." Sinds 2000 verhuurt de familie Sissing de woning. „Als je ons gastenboek leest Mensen uit Pijnacker schreven dat ze geen zin meer hadden om terug te gaan naar de drukte. Ze waren tot rust gekomen." Mensen ver wonderen zich soms over de in richting: „Soms vinden ze het op het eerste oog wat ouderwets, maar als je erin leeft en merkt hoe licht en luchtig het is, dan geniet je. We zijn ook blij met de Oos tenrijkse zithoek: een bank met een ronde tafel. Daar kun je echt een gesprek voeren." Huisje: Aix les Bains Bouwjaar: 1973 Waar: Ameland, vlakbij Nes en op 8 minuten lopen van zee. Info en prijzen: aixlesbains.nl Een rotanbank, rotan stoeltjes, schrootjes op muur en plafond en bruine tegels op de vloer. „Dit zomer huis staat mid den in de na tuur, en ik wil dat het huis ook iets natuur lijks uit straalt", vertelt eigenaar Chris Sis sing. „Rotan is een puur natuurproduct. Net als Ameland." Sis sing komt al sinds 1970 op het eiland. „We kochten dit huisje in 1991 en we hebben toen de totale inventa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47