25°C <D N Dode egels op het wegdek 2 DE REDACTIE LEEST Zomer volgens Nozzman de Hetero Pride Vakantiehuisjes Schrootjesplafonds, groene wastafels en rotanstoelen: de Waddeneilanden zijn een paradijs voor liefhebbers van vakantiehuisjes waarin de tijd heeft stilgestaan. Wij tippen drie fraaie exemplaren. 'Een wasmachine is er wel, het moet aangenaam blijven' HOE IS 'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Lean In - Sheryl Sandberg Een Werkweek van 4 uur Een werkweek van 4 uur - Timothy Ferriss Zelf standige plezier Zelfstandige mét plezier - Alexandra Smith Toen ik 2 jaar was, ver huisden mijn ouders van Amsterdam naar Terschelling. Daar runden ze een pen sion. Een Pippi Langkoushuis, begroeid met klimop. Mijn ka mertje bevond zich tussen de kamers van de gasten. Met vriendjes speelde ik verstopper tje in het enorme pand dat leek op een doolhof. Ik had een walk man gekregen, omdat ik de gas ten anders gek maakte met mijn muziek. Terwijl mijn moeder de kamers schoonmaakte, speelde ik op de gang met Lego. En ter wijl zij cranberrytaarten bakte, zat ik met mijn tekenboek bij haar in de keuken. Wifi Mijn vader verhuurt het huis nog steeds, maar dan als apparte ment voor groepen. Verwacht geen hightech in dit huis (be halve wifi. Het eerste wat de meeste gasten direct bij aan komst willen weten is de wifi- code). Het pension heeft een kleine make-over gehad, maar het groene bad zit er nog steeds in. De schrootjes op de muren ook, al zijn ze inmiddels bor deauxrood geverfd. Vakantie in een tijdcapsule: het kan zo lekker zijn. Ik zocht en vond op de Waddeneilanden drie huisjes waarin de tijd heeft stilgestaan. SCHIERMONNIKOOG Huisje: vrijdag 4 augustus 2017 GO Op Bali voelt Renée uit Goedereede zich Alice in Wonderland. Renée (52) uit Goe dereede: „Mijn man, zoons en ik hebben een cultuurshock. Alles is anders. Zelfs de zon; die draait over het noorden. Dat geeft zo'n vreemd ge voel. Vanochtend ver trokken we in een vlerkprauw, een Bali nees bootje, om dol fijnen te zien. Een bi zarre ervaring. Op een gegeven moment voer er een armada van wel 150 bootjes. We zagen vier keer een paar dolfijnen, die natuurlijk vlucht ten. Dit is eigenlijk niet de manier waarop wij met de natuur willen omgaan. Maar verder is het een prachtig eiland." Chef Marleen Luijt tipt drie leuke carrièreboe- ken waar je écht iets aan hebt. Omdat de zo mervakantie ook de tijd is om je te bezinnen. Ze bestaan, boeken die lekker weg- lezen en nieuwe inzichten geven. Facebookbaas Sandberg heeft al duizenden mensen aangenomen als een vrouw haar belt: 'ledereen vertelt u vast waar ze goed in zijn. Ik wil vragen: wat is uw grootste probleem en hoe kan ik dat oplossen?' Bam. Dat is nog eens solliciteren. LEAN IN SHERYL SANDBERG Ooit iemand ontmoet die leeft J volgens een loopbaanboek? Ik wel. Diegene las op haar 15de Ferriss' boek en besefte: van 9 tot 5 naar kantoor hoeft niet. Vaste contracten weigert ze. Als ze een nieuw talent in zichzelf ontdekt - coachen, onderhandelen - begint ze en ziet wel waar het schip strandt. En dat strandt best aardig. Tip van eigen bodem. Dit is een heer lijk praktisch boek van een onderne- -----mer die het allemaal verkeerd deed, bijna failliet ging en nu weet wat belangrijk is. 'Dat je doet wat je leuk vindt, is helemaal geen doel: het is een voor waarde.' Doelen stellen begint daarna pas. Voor de starters onder ons. ....precies 235 jaar geleden trouwt Wolfgang Amadeus Mozart zijn Constanze. in 1986 over lijdt de Neder landse televisie presentator Willem Ruis op 41-jarige leeftijd. valt Het Duitse leger in 1914 Bel gië binnen. Een dag eerder heeft Brussel gewei gerd het Duitse rijk vrije doorgang te verlenen. i o was een gaaf exemplaar van een beschermd in heems zoogdier. Hij be landde in een vriezer. Op vakantie in Frankrijk lagen ook een paar van deze verkeersslachtoffers op straat. Dat is natuurlijk niet fijn, maar ik dacht, wat cynisch: hoe meer dode egels op het wegdek, hoe meer in de natuur. De Wageningen Universi teit deed onderzoek naar insecten die het loodje Wad retro Babette Rijkhoff Eilanderhuisje Langestreek 28a Bouwjaar: 1759 en gerestaureerd in 1980 Waar: Schiermonnik oog, 18 minuten lopen vanaf het strand Info en prijzen: op- schiermonnikoog.nl/- /Vakantiehuis.Eilander huisje. Langestreek.28a Voor het eiland huisje staan klaprozen in bloei. Veel toeristen blij ven staan om een foto te maken. „Dit is een sprookjesach tige plek", vertelt eige naar Marijke Hoekstra. „Het was een boerderij. Mensen sliepen hier in het hooi tijdens de flo- werpower-tijd." In de jaren 80 is het gereno veerd. Maar er zijn nog een hoop authentieke elementen. Veel hout, geen beton, geen gips en geen behang. „Ik wilde de oude sfeer be houden. Net als de deu ren: die zijn meer dan honderd jaar ge leden met de hand door een timmer man ge maakt. Ook de bruine pla- vuizenvloer is behouden gebleven en de keuken heeft een granieten aanrecht- De potkachel. blad." Trots vertelt Hoekstra dat het huisje geen afwasmachine heeft. „Hier doe ik de afwas in een teiltje. Zoals vroeger: wij zon gen altijd tijdens het af wassen." Er is wel een wasmachine. „Je moet het wel een beetje aan genaam voor de men sen maken." Van eind april tot eind oktober verhuurt Hoekstra haar eigen huis. Zelf betrekt ze in deze periode het achterhuis. „Ik heb het geld nodig, maar het is ook een cadeautje om te zien hoe de badgas ten genieten van mijn woning. Niemand heeft ooit gezegd dat ze de tv missen. En mochten ze het koud krijgen, dan kunnen ze de Gelderse potkachel aandoen." Ook het gras voor het huis maait Hoekstra met de hand. „Je hoort dan de kinderen aan hun ou ders vragen: wat doet ze, mama? Ja, hier is de oude tijd bewaard ge bleven." Hoi Corlijn, Egels zijn superschattig. Het doet dan ook pijn aan mijn hart om ze dood op het asfalt te zien liggen. Een jaar of vijf geleden zag ik een enorm exemplaar op de Haagweg in Leiden. Het was een ongeschon den, dood mannetje. Ik laadde hem in mijn kofferbak. Bij mu seum Naturalis wil den ze 'm wel. Het Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof slagveld, schrij ven elkaar dage lijks over hun belevenissen in de eigen tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46