De Nooijer weg bij FC Dordrecht Zeeuwse KNWU-rondes blijven achter 13 zv opnieuw gekozen", legde hij uit. Hij zal zich nog wel wat beter ver staanbaar moeten leren maken in het Duits. „Ik ken de gangbare woorden wel en kan anderen wel volgen als ze Duits tegen me pra ten, maar ik zal nog wat Duitse lessen volgen om mezelf wat beter verstaanbaar te kunnen maken." Voor de talentvolle verdediger is de overgang van Sparta naar HSV een volgende stap in zijn ontwik keling. Van Drongelen doorliep de nationale jeugdteams, is momen teel zelfs aanvoerder van Oranje onder-19, en debuteerde op 4 de cember 2015 in de Jupiler League wedstrijd tegen FC Volendam voor Sparta. Twee wedstrijden later was hij al basisspeler naast routinier Mi chel Breuer en met dat centrale duo achterin en trainer Alex Pas toor aan het roer kroonde Sparta zich tot kampioen van de Jupiler League in het seizoen 2015/2016. Een jaar later verzekerde de club zich pas op de laatste speeldag van een extra jaar op het hoogste ni veau. Een jaar dat Van Drongelen dus aan zich voorbij laat gaan. Hij komt in de Bundesliga te spelen, bij de club die nog nooit uit die competitie degradeerde. De laat ste vier seizoenen knokte HSV weliswaar tegen degradatie, maar tot een afzink kwam het nooit. Vorig seizoen moest de 'Bundes- liga-Dino' zich tevreden stellen met een veertiende eindklasse ring. Landskampioen Feyenoord en PSV hadden Van Drongelen - vo rig seizoen goed voor 31 optredens in de eredivisie - ook in het vizier, maar konden niet voldoen aan de vraagprijs van Sparta. HSV heeft naar verluidt rond de drie miljoen euro (exclusief bonussen) over voor de komst van Van Drongelen. Zenuwachtig De Axelaar - die rugnummer vier krijgt - wordt alweer de twaalfde Nederlander die in dienst treedt bij Hamburger SV. De andere elf waren Nico-Jan Hoogma, Erik Meijer, Khalid Boulahrouz, Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Joris Mathijsen, Romeo Castelen, Ruud van Nistelrooy, Eljero Elia, Jeffrey Bruma en Ola John. Op zaterdag 18 augustus kan hij thuis tegen Augsburg debuteren in de Bun desliga. Zondag kan hij al debuteren in het oefenduel met Espanyol. „Of ik daar zenuwachtig voor ben? Het Volksparkstadion is wel een nieuwe ervaring. Ik denk dat ik qua Nederlandse stadions enkel de Kuip en de Arena er mee kan vergelijken. Natuurlijk ben ik een beetje zenuwachtig, maar ik kijk er naar uit om hier te mogen spe len." gisteren dook De Nooijer al op bij MVV Maastricht. Die Jupiler League-club liet weten dat De Nooijer op proefis. De zin in het persbericht van de Limburgers, waarin staat dat de voormalige speler van Sparta Rotterdam en JVOZ vorig seizoen onder con tract 'stond' bij FC Dordrecht, riep direct vragen op over het bestaan van zijn tot medio 2018 doorlo pende verbintenis bij Dordt. „Het contract is met wederzijds goedvinden ontbonden", liet zaakwaarnemer Youssif Ham- zaoui weten aan de PZC. Over het waarom deed hij geen uitspraken. „Dat is aan FC Dordrecht." Moge lijk lag er een meningsverschil tussen de technisch directeur Marco Boogers en trainer Gérard de Nooijer over de fysieke staat van de linksbenige verdediger aan ten grondslag. Vorige week dinsdag reageerde zowel Gérard als Bradley de Nooi jer nog ludiek op de ophef. „We moeten één lijn trekken", vertelde de coach, nadat hij aangaf de va kantie niet met zijn zoon te heb ben doorgebracht. „Ik ben geen oppas, maar ik geef hem natuur lijk wel tips. We hebben geregeld dit soort metingen en hij zat er nu boven. Dit overkomt hem nu één keer. Het zal hem vast niet nog eens overkomen. Hij sluit vol gende week dinsdag, als het dan al goed zit met dat percentage, ge woon weer aan." Afgelopen dinsdag was Bradley - die met een foto van zijn blokjes buik reageerde op Instagram, maar die later verwijderde - ech ter niet aanwezig bij de training van de hoofdmacht. Het vetper centage van de talentvolle verde diger (vorig seizoen goed voor 36 optredens in de Jupiler League) was na zijn terugkeer goed, maar hij werd door de clubleiding als nog teruggezet naar de beloften. Daarop besloot de speler gisteren te vertrekken „Het is doodzonde, maar het is een onomkeerbare trend", meent wed- strijdorganisator Fester Aarts. In tij den van crisis blinkt hij uit met het organiseren van koersen in Krui ningen voor zowat alle categorieën. Als organisator van die koersen weet Aarts als geen ander hoe moeilijk het is om een waardig deelnemersveld bij elkaar te krij gen. „Ik ben al blij met twintig ren ners", bekent hij. „Dan kun je ook een leuke koers hebben hoor. Bij de 84e Ronde van Kruiningen waren er zo'n veertig deelnemers bij de elites en beloften. Dat was fantas tisch. Meer kan je als organisator echt niet wensen." De wedstrijd voor elites en belof ten zonder contract is traditiege trouw het hoofdnummer van het wielerweekend in Kruiningen. Aarts biedt echter ook startgelegen heid aan talloze andere categorieën. „Ik wil eigenlijk voor iedereen wie lerwedstrijden organiseren. Van daar dat het altijd twee dagen lang koers is in Kruiningen." Het wielerfestijn in Kruiningen is daarmee uniek in zijn soort. Een ander criterium met zoveel ver schillende wedstrijden, ga je niet snel vinden. „Het begint op vrijdag met de TMZ-wedstrijden. Zaterdag hebben we dan de KNWU-wed- strijden met als hoofdnummer de koers voor elites en beloftes zonder contract. Dat lijkt misschien dubbel op, maar voor mij is er nog steeds een wezenlijk verschil tussen TMZ en KNWU." Voor mij is er nog steeds een wezenlijk verschil tussen TMZ en KWNU Hoewel hij het zichzelf organisa torisch makkelijker zou maken door de wedstrijd voor elites en be loftes te schrappen, is dat niet be spreekbaar. „De elites en beloftes zonder contract van de KNWU kunnen niet meedoen aan de wed strijden van de TMZ. Bovendien zijn er al zo weinig wedstrijden voor hen in Zeeland. Als voorzitter van ZRTC Theo Middelkamp zou ik het niet over mijn hart kunnen krij gen om de wedstrijd te schrappen." Toch ziet de toekomst van de cri teriums voor elites en beloften er niet rooskleurig uit. TMZ-wedstrij den vervangen steeds vaker de KNWU-wedstrijden. Aarts ziet dat niet snel veranderen. „Het is een onomkeerbare trend. Als je er iets aan wilt doen, zul je misschien het wedstrijdconcept moeten wijzigen. Ik weet nog dat ik als renner eens naar Groot-Brittannië ging om cri teriums te rijden. Daar rijden ze wedstrijden van maximaal een uur over een rondje van een kilometer. De koersen zijn daar dus kort en de renners komen vaak voorbij." Maar het grootste probleem is het deelnemersaantal. „In Zeeland heb je niet veel elites en beloftes zonder contract meer. Dat zorgt voor een negatieve spiraal. Renners uit an dere delen van Nederland komen immers niet snel naar hier, waar door het aantal Zeeuwse wedstrij den afneemt. De Zeeuwen moeten daardoor meer reizen als ze willen koersen. Dat zorgt natuurlijk weer voor minder Zeeuwse coureurs en ga zo maar verder." Toch koestert Aarts nog hoop. „In het verleden is er ook een periode geweest waarin organisatoren om deelnemers smeekten. De sport is er toen bovenop gekomen en wel licht gebeurt dat nu weer. Neem nu de eindwinst van Tom Dumoulin in de Giro d'Italia. Dat moet toch veel Zeeuwen aanzetten om te gaan fietsen, niet waar?" Tot die tijd zet Aarts zijn beste beentje voor. Dat geldt ook voor de andere wedstrijden, zoals de Ronde van Burgh-Haamstede Die start morgen om 19.00 uur. vrijdag 4 augustus 2017 zijn droomtransfer A Rick van Drongelen bij het logo van HSV. fotocarlavos Bradley de Nooijer is vertrok ken bij FC Dordrecht. De ne gentienjarige verdediger uit Oost-Souburg werd onlangs bestraft door zijn vader en coach Gérard de Nooijer, omdat hij met een te hoog vet percentage terugkeerde van vakantie. Na terugkeer was zijn vetpercentage goed, maar werd hij door de leiding alsnog teruggezet naar de beloften. Zijn contract bij de club aan de Krommedijk werd daarna 'met wederzijds goedvinden' ont bonden. Mitchell Minnaard Vlissingen A Bradley (links) en Gérard de Nooijer. foto pro shots Het is somber gesteld met het aantal criteriums voor elites en beloften zonder contract in Zee land. Terwijl de TMZ-wedstrijden als paddenstoelen uit de grond schieten, zijn de KNWU-criteri- ums - zoals de Ronde van Burgh-Haamstede van morgen - op twee handen te tellen. Om nog maar te zwijgen over de startgelegenheden voor jeugd- renners. Job de Feijter Kruiningen -Fester Aarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40