'Gebruik internet op reis explodeert' Het Groninger landschap 3 Lugubere vondst bij Nieuwe Luxor in Rotterdam Een voorbijgangster vond gisteren in een plantenbak op de Rotterdamse Wilhelminapier het lijkje van een baby. De politie staat voor een raadsel. ww v STORM AAN DE KUST Wie was het kindje? Hoe lang lag het er al? En hoe is het gestorven? De vrouw ziet even voor half tien een plastic zak liggen in de planten bak op het rommelige parkeerter rein naast het Nieuwe Luxorthea- ter. De zak ligt verscholen tussen het groen, dat zo'n halve meter hoog staat. Als ze besluit in de zak te kij ken, krijgt ze de schrik van haar le ven. Ze ziet een kindje, een baby nog. Dood. Ze belt de politie. Of het om een jongen of een meisje gaat, was gisteravond nog niet duidelijk. Ook niet hoe het kindje is gestorven, of hoe oud het precies is en al helemaal niet hoe lang het daar al lag, gedumpt in de zak. Een buurvrouw die gisteren ook haar hond uitliet, heeft de zak ook tussen de struiken zien liggen. „De hond wilde niet doorlopen, hij bleef er bij staan. Ik ben blij dat ik die zak niet heb opengemaakt. Dat heeft mijn buurvrouw wel gedaan. Ik vind het verschrikkelijk." Forensisch rechercheurs gaan 's morgens voorzichtig te werk. Ze bestuderen de plaats waar de baby ligt met de handen op hun rug, bang om sporen achter te laten. Ze laten een scanapparaat komen om de zak in de plantenbak te onder zoeken. Segway Voor de mensen achter de afzetting is dan nog niet duidelijk wat de agenten precies onderzoeken. Toe risten op Segways scheren vrolijk langs het politielint. Onderzoekers stellen de inhoud van een prullen bak iets verderop veilig. Agenten bouwen een tent op rondom de plantenbak. Dan komt het nieuws: het gaat om een ba- by'tje. De hond wilde niet doorlopen, hij bleef er staan. Gelukkig heb ik de zak niet geopend De politie zegt alles op alles te wil len zetten om zo snel mogelijk ant woorden te vinden. „Dit is heel ver drietig", zegt een woordvoerster van de politie. „Voor de vrouw die het babylijkje heeft gevonden, maar ook voor de collega's. We willen zo snel mogelijk antwoorden heb ben." Want ergens is een kind ver dwenen. Misschien wel in Rotter dam, misschien ergens anders in Nederland. De politie vraagt men sen na te denken: kent iemand een vrouw die zwanger was en nu opeens niet meer? Weet iemand iets over een kindje dat al lange tijd niet meer is gezien? De politie ver klaart officieel dat niet duidelijk is of er sprake is van een misdrijf. Christel van Dongen komt aan het begin van de avond twee potjes met roze bloemen brengen. „Ik werk daarboven op de 27ste. We hebben de hele dag gevolgd wat er gebeurde. Toen ik hoorde dat het om een baby'tje ging, schrok ik. Ik wilde hier toch naar toe, een beetje rouwen. Of om in ieder geval het baby'tje niet te laten vergeten." Het dataverkeer explodeert en ligt deze zomer vier tot vijf maal hoger dan vorig jaar, zeggen providers. „Onze klanten roamen volop", vertelt Rick Janse Kok van T-Mo- bile. „De pieken in het internet verkeer zijn tot vijf maal hoger dan in voorgaande jaren." KPN, Tele2 en Vodafone beves tigen het beeld dat het dataverkeer door het dak gaat sinds de nieuwe EU-regels op 15 juni ingingen. „De angst om te internetten is volledig verdwenen", constateert Stijn Wesselink van KPN. „Mensen la ten hun mobiel aan, waardoor ze een veelvoud aan data gebruiken dan vroeger." De toename is zichtbaar bij de Amsterdam Internet Exchange, het internetknooppunt waar het internationale dataverkeer tussen alle mobiele operators wordt gere gistreerd. Afgelopen dagen werd de grens van 80 gigabyte per se conde doorbroken. Europeanen internetten daarmee bijna drie keer zo veel met hun mobiel dan vorige zomer. P11 KUntb.oo^»"39'3 Kras.nl/54573 of bel 088-0885 886 vrijdag 4 augustus 2017 GO Wandelaars aan de kust bij I Jmuiden worden bijna gezand straald. Ze trotseren de harde wind, maar komen nauwelijks vooruit. Vooral langs de kust was het gistermiddag storm achtig. In Scheveningen hebben de windstoten schade aan gericht op het festivalterrein van Schollenpop. Een deel van het dak van een podium waaide in zee. Het festival wordt morgen gehouden aan het Zuiderstrand. „Gelukkig hebben we nog een hele dag om een nieuwe constructie te beden ken", vertelt Jaco Spaans van de organisatie. Op verschil lende plekken in het land moest de brandweer uitrukken van wege omgewaaide bomen en afgevallen takken, fotoanp Babylijkje in tas in groenperkje laden/ lossen toegestaan Forensisch rechercheurs onderzoeken de plantenbak in Rotter dam, waar een vrouw een babylijkje aantrof, fotoanp Nadia Berkelder Caspar Naber Rotterdam Buurtbewoonster Miljoenen Nederlanders zetten hun mobieltjes niet langer uit op vakantie in Europa. David Bremmer Rotterdam Autovakantie Nederland 3-4 dagen v.a. Het dorpje Aduard is dé perfecte locatie als u een uitstapje in de natuur wilt combineren met een bezoek aan de gezellige stad Groningen. Wandel over het bekende Pieterpad en ontdek wat deze streek u te bieden heeft. Aduard - Best Western Hotel Aduard*** Comfortabel hotel net buiten het dorpje 1/ Dagelijks ontbijtbuffet en gratis parkeren 1 x 4-gangendiner en 1 x lunchpakket Pieterpad wandelroutes 1/ Informatiepakket over Groningen ANVR Cx»/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3