II Uppercut heeft de toekomst O O) CD O Hontenisse stuit op Ronald de Boer Tolhoek grijpt de bergtrui in Polen Leenhouts overtreft zichzelf op open NK 12 ZE VAN SPARTA NAAR DE BUNDESLIGA Talentvolle verdediger (18) uit Axel verlaat Sparta voor Hamburger SV. El ij tekende er voor vijfjaar. De eerste namen die op vrijdag 25 augustus in Kloosterzande met de ex-internationals aan treden tegen Hontenisse zijn bekendgemaakt. Onder meer Ronald de Boer en Zierikzeeë- naar Peter van Vossen zullen het negentigjarig bestaan van de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub opluisteren. Ben Wijnstekers en Romano Denneboom zijn de andere twee voormalig spelers van Oranje die sowieso te bewonderen zullen zijn op sportpark 't Prinsebos. De ove rige namen worden in de week voorafgaand aan het duel bekendgemaakt. Dick Jol, de ex- topscheidsrechter die in 2001 de Champions League-finale tussen Bayern München en Va lencia floot, neemt de leiding op zich. Antwan Tolhoek heeft de bergtrui gepakt in de Ronde van Polen. De 23-jarige wielrenner uit Yerseke zat donderdag in de zesde etappe mee in de kopgroep en greep genoeg berg punten om de koppositie in het klassement in te nemen. De coureur van LottoNL-Jumbo ging de zesde rit, met finish in Zakopane, van start met elf punten op zak in de strijd om de bergtrui. Aan dat totaal voegde hij onderweg nog 24 punten toe. Dat was genoeg voor de eerste plek in het bergklassement. Zijn voor sprong op Jack Haig, die de zesde etappe won en tweede staat in de strijd om de bergtrui, bedraagt vijf punten. Koen Leenhouts uit IJzendijke heeft gisteren één van de grootste toernooizeges uit zijn car rière behaald. De Zeeuws-Vlaming hield in de slotronde tegen Sundar Shyam remise en werd samen met Chanda Sandipan, ook uit India, winnaar van het Open NK in Dieren. Beiden scoorden 7 punten in 9 partijen. Ze hadden evenveel weerstandspunten, maar Sandipan had een halve Sonneborn-Berger- punt meer en werd daarom officieel de win naar van het toernooi (net als vorig jaar). Zon der slag of stoot ging het gisteren niet voor Leenhouts. Hij keek lang tegen een nadelige stand aan, maar hield uiteindelijk stand. Squash Ploegentijdrit Hamburger S V heeft Rick van Drongelen definitief overgeno men van Sparta Rotterdam. De achttienjarige verdediger uit Axel doorstond de medische keuring en tekende gisteren een vijfjarig contract bij de Bundesliga-club. „Dit is voor mij een heel grote stap in mijn ontwikkeling", re ageerde Van Drongelen. Van Drongelen was bij De Kas teelheren nog in het bezit van een tot medio 2019 doorlopend con tract. HSV was bereid die verbin tenis af te kopen. Voor de Duitsers is de Zeeuw overigens niet de eer ste defensieve versterking deze zomer. Eerder deze transfer- window trok de club Kyriakos Pa- padopoulos namelijk al aan voor een slordige 6,5 miljoen euro. De jongeling vreest de concur rentie niet, maar kijkt vooral uit naar de samenwerking. „Ik denk dat ik een hoop kan leren van mijn ploeggenoten", vertelt hij in zijn eerste interview op de web site van zijn nieuwe club. „Zeker van spelers als Mergim Mavraj en Papadopoulos. Ik denk dat er een kwalitatief sterk team staat met potentie." YouTube-filmpjes HSV was bovendien geen volko men onbekende voor Van Dron gelen. Onlangs oefende hij met Sparta tegen de Duitsers en had hij met een goal een flink aandeel in de 1-1-eindstand. „Nadat HSV interesse toonde, ben ik me wat in de club gaan verdiepen en rondom die wedstrijd sprak ik met iemand van de club. Dat gaf me een goed gevoel. Ik heb ook wat YouTube-video's bekeken en was onder de indruk van de at mosfeer in dit stadion en de fans." Hij kreeg direct het rugnummer Ik denk dat ik een hoop kan leren van mijn ploeggenoten. Er staat een sterk team vier toebedeeld. „Dat is het num mer dat ik in de jeugd ook altijd droeg, dus daarom heb ik het nu Marit Huige is de paardensport met de paplepel ingegoten. Opa Bau van Dijke was 47 jaar geleden een van de oprichters en eerste voorzitter van De Weelruiters. Toen Van Dijke 34 jaar geleden overleed volgde schoonzoon Piet Huige, Ma- rits vader, hem op als preses. „Ik kon eerder paardrijden dan lopen", vertelde ze lachend. „Toen ik vijf was, kreeg ik mijn eerste pony. Op mijn veertiende ben ik overgestapt op de paarden. En sinds vijfjaar ben ik fulltime bezig." Huige rijdt iedere dag acht paar den. De vijfjarige ruin Uppercut en merrie Hindironade zijn er daar twee van. „Paarden met veel talent, maar totaal verschillende types", zei ze. „Uppy is heel gemakkelijk te rijden. Ze kijkt nergens. Hindiro nada is heet en scherp. Dan moet je zelf ook scherp zijn." Ik kon eerder paardrijden dan lopen. Óp mijn vijfde kreeg ik een pony Huige is wel tevreden over de prestaties van haar viervoeters. „Het was een mooi parkoers, met een leuke tweede fase, waarin je tijdwinst kon boeken. Het was voor het eerst dat ik er in de barrage met deze paarden vol voor ben gegaan. Het ging snel en beide liepen ze foutloos. Maar meer dan de zesde (Uppercut) en achtste (Hindiro nada) plaats zat er echt niet in. Ik ben tevreden." In de ruin Uppurcut ziet Huige een paard voor het hogere werk. „Met zijn vijf jaar is ie nog jong. Hij is gefokt door Dig van Gilst uit Goes. We hebben hem gekocht en daarna heb ik hem opgeleid. Het is een paard met veel vermogen, dat altijd voor je wil werken en in de ring is het een koele kikker, die je nooit in de steek laat. Hij neemt ook alles snel op. Binnenkort wil ik hem in M starten." „Hindironada zit ook wel toe komst in", vervolgde ze. „Maar je kan ze niet allemaal blijven rijden. Dus moet er ook wel eens wat wor den verkocht en moeten er keuzes gemaakt worden. Ik denk dan ook dat die wel naar een andere stal ver huist." vrijdag 4 augustus 2017 A Ronald de Boer. fotoanp VOETBAL WIELRENNEN A Koen Leenhouts (rechts), foto peter nicolai SCHAKEN 2J Joannathan Duin- kerke heeft zijn titel niet kunnen verdedigen tijdens het WK ploegen tijdrit voor ID-ren- ners. Samen met Davy Mertens (Oudenbosch) kwam de renner uit Goes 41,5 se conden tekort om, net als vorig jaar, het goud te pak ken. Dit keer werd het zilver. Het Franse duo Fe- reira Perora en Morel was net sneller en werd wereldkampioen in Assen. Voor Piëdro Schweertman uit Koudekerke zit het mannentoernooi tijdens het WK voor dubbels in Manchester erop. De Zeeuw verloor gisteren in de kwartfinale, samen met Dylan Ben nett, ruim van een Australisch duo. Het werd 2-0, met gamestanden van 11-7 en 11-1. Van Drongelen heeft Mitchell Minnaard Hamburg - Rick van Drongelen (18) Het ging gisteren op Jumpin' De Weel in klasse L twee fasen ra zend snel. De paarden Uppercut en Hindironada van Marit Huige sprongen super. Maar het was voor de amazone uit Nisse niet voldoende voor een plaatsje bij de beste vijf. Lucien Roelandt Nisse -Marit Huite a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39