11 9 Zes weken naar Zeeland op werkvakantie uRmSP Vakantiekrachten naar Zeeland Patat bakken, vakken vullen en saté maken. Doodnormaal vakantiewerk, maar voor de uitzendkrachten van Tempo-Team is het tóch anders. Zij komen na het werk namelijk 'thuis' op hun camping in Scharendijke. Sprekend een studen tenhuis, wijzen Bram de Graaf (18, Tilburg) en Sander van der Tuuk (21, Hoogvliet) op de tent die aan de rand van cam ping La Ferme in Scharendijke is opgezet. Een lekkere tweezitter, salontafel, computerscherm en een Nintendo 64. „Net een stu dentenhuis, maar dan zonder het huis. We zijn trouwens ook geen studenten." Vakantiekrachten, dat wel. Voor een week of zes op Schouwen- Het leven lijkt hier wel een soort versimpeld Duiveland aan de bak. Uitzendbu reau Tempo-Team haalde zes jonge werkers naar Scharendijke om de grote nood aan vakantie krachten op het eiland te lenigen. „Ik zocht iets voor een langere pe riode en dit leek me wel een leuke ervaring. Ik had nog nooit gekam peerd", vertelt Iris Bouwman (19, Rotterdam). Er ging een wereld voor haar open op de camping van Els van Steenvelt, die als een moederkloek over het clubje jongeren waakt: „Iris slaapt in een antiek Kippetje van 42 jaar. Dat is fijner voor haar. Zij is heel netjes vergeleken met de rest en de jongens zijn meer onder elkaar bezig." Virgil, die graag z'n eigen gang gaat, heeft een eigen tent. Bram, Sander, Rutger en Mare hokken in twee grote tenten samen. „We doen elke avond iets samen. Ik heb wel het idee dat we een squad zijn, een vrienden groep", ervaart Bram. Ze trekken er allemaal op hun eigen tijd op uit voor hun werk. Iris werkte vijf weken bij de Spar in Den Osse en gaat nog een weekje als kinderanimator voor Els aan de slag. Sander, kok van be roep, kookt bij 't Swarte Schaep in Brouwershaven en Bram staat ach ter de frituur van 't Opstapje in Den Osse. Grootste probleem in de polder is het totale gebrek aan openbaar vervoer. Dus vloog Tempo-Team een stelletje fietsen in en lieten de campingeigenares en verschillende van haar cam- pinggasten zich op zwaar regen achtige dagen al een paar keer van hun allerbeste kant zien door de Tempo-Teamers in hun auto te proppen. Els: „Het ziet hier vol met lieve vaders en moeders." Iris: „Iedereen helpt elkaar hier. Dat valt me wel op." La Ferme is een camping in de categorie buitengewoon, met een mix van vaste gasten, passanten en een aantal stacaravans die Els van Steenvelt reserveert voor gasten van haar stichting Onbezorgd Weg. Afkomstig uit de zorg wilde ze iets doen voor mensen die, om wat voor reden dan ook, moeilijk op vakantie kunnen. Om dat te be kostigen zocht ze een grote boe renschuur waar ze rommel kon opslaan voor de verkoop. Die vond ze drie jaar geleden aan de Schen- dersweg met een camping erbij. Toen Tempo-Team vroeg of ze een clubje uitzendkrachten wilde huisvesten, zei Els ja. „Ik weet hoe groot het tekort aan personeel hier is en je wilt ook dat die jongeren een goed plekje hebben. Een beetje structuur kunnen ze wel gebruiken." Het is prima hier, geven de uit zendkrachten aan. Op de camping - maar ook daarbuiten - ervaart Sander. „Je bent eens in een an dere omgeving. Er zijn veel min der mensen hier. En het is oprecht. Als ik thuis op straat een oud mensje begroet, dan denkt ze dat ik haar ga beroven. Hier zeggen ze gewoon gedag terug. Het leven lijkt hier wel een soort versimpeld. En dat is best fijn." WERKPROJECT Het hoofd van de Amerikaanse shockrocker Marilyn Manson wap pert al aan een lantaarnpaal bij de toegangsweg naar de Grote Kaai. Op een vlag welteverstaan, net als de beeltenissen van andere grote headliners die vanaf vandaag tot en met zondag 14 augustus optre den op de Lokerse Feesten. Dat zijn naast Manson niet de minste: Pixies, Madness, Pennywise, Alice Cooper, Max en Iggor Cavalera (van Sepultura), Fischer-Z en The Offspring zijn 'slechts' enkele van de groten der aarde op het affiche, waarvoor de stad tien dagen op slot gaat. De lijst met publiekstrek kers is eindeloos, want naast inter nationale namen treden bijvoor beeld ook de Belgische publieks lievelingen Oscar and the Wolf en Bazart op en uit ons land Anouk en Doe Maar. Alle genres zijn vertegenwoor digd, voor de kinderen is een show van K3 en Samson en Gert. Een 'klassieke' en bijzondere uitschie ter op het programma is Apocalyp- tica. De Finse muzikanten spelen de muziek van Metallica, maar dan op cello's én snoeihard. Ook is er kermis in Lokeren. Die vormde in 1975 het begin van de feesten die vorig jaar 140.000 fes tivalgangers trokken. Gelijktijdig met de Lokerse Fees ten worden ook de gratis Fonne feesten gehouden. In het Prinses Josephine Charlottepark treden onder meer Janez Detd en Soulsis- ter op. Parkeren in Lokeren is een uit daging, de organisatie raadt bezoe kers aan om naar een bewaakt par keerterrein aan Gentsesteenweg 144 te rijden en vanaf daar een shuttlebus te nemen. De prijs voor een kaartje is per dag verschillend en er zijn aparte campingtickets te koop. vrijdag 4 augustus 2017 ZV Tempo-Teamers op de camping Esme Soesman Scharendijke v ifV'»' - Sander van der Tuuk, kok Bram de Graaf, Sander van der Tuuk en Iris Bouwman (vlnr) durfden het aan: een werkvakantie op Schouwen-Duiveland. foto dirk-jan gjeltema Om opdrachtgevers aan vakantiekrach ten te helpen, haalt Tempo-Team men sen van elders naar Zeeland toe. In Zeeuws-Vlaanderen werkt Tempo-Team al drie jaar op deze manier. Op Schouwen-Dui veland is het uit zendbureau deze zomer een pilot ge start. Een soort werkvakantie, zoals intercedente Esther Franke het noemt. Het uitzend bureau regelt werk, maar ook slaap plaatsen. Van de va kantiekrachten (vijf jongens en een meisje) zijn er drie aan het werk in de horeca, twee in de detailhandel en één in een horecatoele- veringsbedrijf. Voor tien dagen maken de Lo- kerse Feesten, Fonnefeesten en kermis van Lokeren één groot festivalterrein. Sophie Stockman Lokeren Het hele programma staat op lokersefeesten.be Alice Cooper is slechts een van de publiekstrekkers van de Lokerse Feesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36