7 ■*z~ i -- 20 neem je dat mee ar* ■*vi« i V '4> 'H miliecamping verzeild was geraakt. „Ze waren daar achter de struiken dat spelle tje met die pluimpjes aan het doen. Hoe heet dat nou?" „Bedoel je badminton misschien?", probeert Anton. „Ja, bad minton, dat was het! Badminton... get- verdemme!" Nergens een badmintonnet te zien tussen de tenten en motoren. Bij De Brakke Zeeuw in Lewedorp vieren old- school bikers hun vakantie. Lange baar den, tattoos, Harley Davidsonshirt, Har- ley Davidsonriem. Anton en Lydia komen al naar De Brakke Zeeuw sinds de motorcamping begon in 2015. Het is nu hun derde jaar. „We zijn ook wel eens op zo'n gewone familiecamping geweest", herinnert An ton zich. „Dat was in Kroatië. De mensen zeiden daar niet eens goedemorgen te gen de mensen die naast hen stonden. Ik liep daar op mijn boerenklompen rond. Ze konden goed zien dat ik Nederlands was maar niemand die iets zei. We zijn daar één dag gebleven. Toen hadden we het alweer gezien en zijn we via Italië naar Zuid-Frankrijk gereden want we wisten dat daar een motorcamping was. Gezellig dat het daar werd! Een hotel hebben we ook wel eens gedaan maar dat is echt niks voor ons. Dit is anders, dit is familie. We zien bekende gezichten en we ontmoeten nieuwe mensen." Zo leerden Anton en Lydia in Lewe dorp een stel kennen dat maar dertig ki lometer van hun woonplaats Deventer vandaan woont. Sterker, ze delen daar Een hotel hebben we ook wel eens gedaan maar dat is echt niks voor ons dezelfde shoarmatent die tot voor kort Isis heette, maar om begrijpelijke rede nen van naam veranderde. „Ik kom daar volgens mij vaker dan jullie zelf." Anton slaat op zijn buik. „En dat kun je wel zien ook! Daar zijn al heel wat shoarma's uit Nijverdal ingegaan. Dat is ook veel beter voor op de motor. Zo'n platte buik, daar slaat de wind met een op. Da's niks, zo'n sixpack." Hij wrijft liefhebbend over zijn buik. „Dit is ten minste aërodyna misch, daar gaat de wind zo langs. Scheelt echt liters benzine." Veel hebben ze, sinds ze vrijdag op de camping aankwamen, nog niet gedaan volgens Lydia. Een beetje over de dijk- weggetjes gereden, dat wel. „We rijden wat rond, we gaan wat musea bekijken." De Zak van Zuid-Beveland is een ge liefde route onder de gasten van De Brakke Zeeuw. Of een bezoek aan het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp en het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Met een flinke wind over de Zeeland- brug, ook een leuke attractie. „Eigenlijk is het overal in Nederland wel leuk om motor te rijden", vindt Lydia. „Maar in Zeeland zijn de mensen wel gezellig", onderbreekt Anton. „Gezellige mensen hier. Zuinig, dat wel, maar gezellig. Maar, eerlijk is eerlijk. We gaan in eerste in stantie naar een motorcamping om de sfeer die daar hangt. Niet per se om Zee land." Genoeg geleuterd, tijd om te rij den. De aanhanger gaat van Antons mo tor. De rit gaat vandaag naar Goes. Even naar een modelletje kijken bij de Harley- Davidsondealer. PZC ONLINE Gedupeerden?! Je ben niks van levensbelang kwijt. Je had iets niet. Nou én. Laat het los en lééf. #wegmetdatzure #leenbakker vrijdag 4 augustus 2017 PC "-v.'—. I Pi* A Anton en Lydia Gouma komen voor het derdejaar op camping De Brakke Zeeuw, fotosmechteld jansen - Anton Gouma COLUMNS Heeft u een column van Maikel Harte, Ernst Jan Ro- zendaal of Jan van Damme gemist? Geen nood, u kunt de bijdragen van onze co lumnisten altijd nog terug vinden op de website van de PZC. Elke dag laten onze colum nisten op pagina 2 van de krant hun licht schijnen over actuele gebeurtenis sen. Soms met een knip oog, soms met warmte, soms met bijtende humor. U kunt de columns ook al tijd (nog eens) lezen op de webpagina pzc.nl/columns, waar wij de stukken van alle columnisten verzame len. TWITTER Marcel Rijs @MarcelRijs Ruim 1.200 gedupeerden hebben zich bij een juri disch adviseur gemeld, omdat ze willen dat Leen Bakker een hoogslaper voor 24 euro levert. Door een technische fout werd het bed op de webshop aangeboden voor 24 euro in plaats van 319 euro. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Pluimveebedrijf in Nisse moet 11.000 kippen ruimen 2. 'Mijn kind eet alleen Granny Smith-appels' 3. Dominee Bredeweg doet aangifte bij politie na vondst van apparatuur 4. Recordaantal gewelds- doden: 'Strenger straffen bij criminele moorden' 5. Agent aangehouden voor doorspelen vertrou welijke informatie Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Wi facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35