u Jaar niet rijden voor veroorzaken ongeval Jaar cel voor dealen c* Rondleiders door Vlissingen willen graag samenhang ISD voor winkeldiefstallen 5 Er trekken nog geen hordes toeristen met een gids voorop door Vlissingen. Er zijn wel steeds meer stadsrondleidingen. Als de bezoeker eens op één plek kon kiezen uit alle aanbod, mijmert stadsgids Hans Knuijt. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl vrijdag 4 augustus 2017 zv Claudia Sondervan Lilian Janse, raadslid voor de SGP, riep onlangs de gemeente op zich met de rondleidingen in Vlissin gen te bemoeien. De stadsrondleidingen zijn een te be langrijk promotiemiddel voor Vlissingen om aan wildgoei over te laten, oordeelde zij. Mee eens, zegt stadsgids en Zonnetreinon- dernemer Hans Knuijt. De stads wandeling is waardevol. „Elke Vlissinger zou die verplicht moe ten doen. Als je hoort wat er is ge beurd hier, sta je versteld wat er nog van die stad terecht is geko men. Als alle aanbod op één plek te vinden is, kan de bezoeker een keuze maken. Dat is nu onduide lijk. Maar die rondleidingen coör dineren is geen gemeentetaak." Knuijt pakte vorig jaar de stads wandelingen op toen de VW aan gaf die te willen stoppen. Het werd hen te duur om gegidste tochten nog voor een aantrekkelijke prijs aan te bieden. Er zijn inmiddels ook de rondleidingen van het ma ritiem MuZEEum, naar de Oranje molen en de Kazematten. De tours naar de Oostbeer. De rondleidin gen over het Scheldekwartier van uit het Scheldewerfmuseum. De Zonnetreinrondritten. Sinister En sinds kort de 'sinistere stads wandeling' die oud-VW-direc- teur en oud-voorzitter van de on dernemerscentrale Jan Jacobs houdt. Hij voert de Vlissingse ver sie uit van de 'ghostwalks' die Jan Kuipers in Middelburg houdt voor Sinister Zeeland. „Ik heb er twee maanden voor gestudeerd met mensen van de bibliotheek. Nu heb ik zoveel materiaal dat ik naast een oostelijke route ook een wes telijke route ontwikkel. Wat is si nister? Door de straat drijvende Stadsgidsen Hans Knuijt (links) en Dick van de Velde op het verscholen hofje Zeemanserve: „Niet alle verhalen van de rondleidingen komen overeen, leder vertelt zijn eigen versie." foto lex de meester doodskisten. Ingemetselde bouw vakkers. Allemaal historisch ver antwoord." Jan wandelt op aan vraag anderhalf uur voor 13 euro per persoon. Stadsgidsen Knuijt en Dick van de Velde en hun ne gen collega's op vaste tijden of op aanvraag voor vijf euro. Dat is aan de krappe kant, vindt Knuijt, al gaan er per jaar zeker zevenhon derd man mee, ook van de cruiseschepen. Problematischer vinden hij en Van de Velde dat Wat is sinister? Door de straat drijvende doodskisten. Ingemetselde bouwvakkers. Allemaal historisch verantwoord - Jan Jacobs, gids niet alle verhalen van de rondgan gen overeenkomen. Van de Velde: „Ieder vertelt zijn eigen versie. In Sluis mag je als gids je mond niet open doen voor je een jaar bent opgeleid. Hier mag iedereen be ginnen. Je moet een plan hebben: hoe wil je de stad verkopen?" Sa menwerking en onderlinge arran gementen kunnen dat oplossen, vinden de stadsgidsen. Knuijt: „Want waar moet de toerist wat vinden? Ik ben het spoor bijster." De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 39-jarige M. van A. uit Breda een taakstraf van 150 uur en een rijontzegging van één jaar opgelegd. De eis was een taakstraf van 200 uur en een rijontzegging van twee jaar. Ad Roos Middelburg Die 24e oktober van 2015 was een plezierige dag voor Van A. en zijn vrienden, daar bij de zweefvlieg- club in Axel. Er werd wat gedron ken en na afloop besloten Van A. en twee latere slachtoffers in Axel nog een afzakkertje te halen. Op weg naar het café ging het mis. Een van de passagiers deed bij de rijdende auto het portier open en dicht, de weg was onverlicht, Van A. had ge dronken (naar later bleek 1,01 pro mille) en hij reed bijna het dubbele van de toegestane snelheid van 30 kilometer per uur. De auto raakte door onverklaarbare oorzaak van de weg en knalde tegen een boom. De twee inzittenden liepen zwaar letsel op en ook Van A. raakte zwaargewond. Een van de passa giers liep een wervelbreuk, enkel breuk, gebroken sleutelbeen en an dere botbreuken op. De tweede passagier had onder meer een heupbreuk, longembolie en een ontwrichting van de heupkop. MIDDELBURG De 37-jarige H. Z. uit Bergen op Zoom verdwijnt voor twee jaar in een instelling voor veelplegers: de zogeheten ISD- maatregel. De rechtbank in Middel burg heeft dat gisteren beslist. In die instelling kan Z. werken aan zijn problematiek, Nederlands le ren en heeft hij een dagbesteding. Z., met een waslijst aan winkel diefstallen, werd schuldig bevon den aan drie winkeldiefstallen: een in Krabbendijke, een in Goes en een in Vlissingen. Volgens de ont kennende Z. - van wie getuigen constateerden dat de tas voller de winkel uitging dan toen hij bin nenstapte - had hij de boodschap pen al ergens anders gekocht. Ook legde hij pakjes sigaretten op de band bij de kassa om er vervolgens één in zijn mouw te laten verdwij nen. Het vonnis was conform de eis. Ad Roos Middelburg De 30-jarige M. V. uit Middel burg is gisteren voor het dea len in en het bezit van speed en xtc veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar. Daarnaast moet hij het geld dat hij met zijn handeltje heeft verdiend, 10.019 euro, in de staatskas storten. Tegen de Middelburger was een gevangenisstraf van twin tig maanden en een ontne mingvordering van 16.698 euro geëist. V. werd ervan verdacht van 1 augustus 2014 en tot en met een inval op 5 augustus 2015 gemiddeld vijf klanten per dag van pillen of amfetami nen te hebben voorzien. De rechtbank vond dat aantal klanten niet voldoende on derbouwd door te weinig on derzoek en ging uit van drie klanten per dag. Bij de inval in augustus 2015 werden 149 xtc-pillen en 802 gram amfetaminen aangetrof fen. De zaak tegen V. kwam aan het rollen na enkele tips. Mede door de inval raakte de Middelburger zijn woning kwijt. Stadsgidsen verenigt u! It DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33