Reclameborden in allerlei maten Kuzee investeert fors in wasstraten Eieren Souburger vergreep zich aan kinderen beste vriend 2 God had nog een klusje voor hem. Dat kan niet anders, zegt Daan Bonte uit Magrette. Hoe is anders zijn wonderbaarlijke genezing te verklaren? GENEZING GELOOF Commentaar Reclameborden ontsieren het Zeeuwse landschap. Zeker als ze zo groot zijn dat je ze vanuit de auto gemakkelijk kunt lezen. Daarom is het goed dat de provincie controleert of de uitin gen binnen de perken blijven. Dit schiet de Duivelandse onderne mer Peter van Langeraad in het verkeerde keelgat. Hij riskeert een boete van duizend euro als hij niet snel de reclameborden voor zijn recreatieboerderij weghaalt. Een klein bordje mag wel. Maar dat vindt Van Langeraad zinloos. Zijn weerzin tegen de handhaving van de landschapsverordening is wel te begrijpen. Want de provin ciale ambtenaren lieten hem jarenlang zijn gang gaan. Bovendien is het niet uit te leggen waarom het natuurgebied Tureluur wél met grote informatieborden mag worden gepromoot. Mag je het land schap ontsieren met algemene informatie maar niet met commer ciële? Dat is toch vreemd? De provincie geeft de uitleg dat hier niet met twee maten wordt gemeten. Maar gelijke monniken, gelijke kappen in Zeeland? Wie door de provincie rijdt, komt tot de conclusie dat hier en daar toch nog flinke borden staan die het landschap behoorlijk ontsieren. Een paar voorbeelden: bij Heinkenszand staat een reclamezuil te schit teren. Weliswaar op een bedrijventerrein, maar het beeld van Zee land lijdt er evengoed onder. Bij het bungalowpark op de Banjaard staat al vele jaren een huizenhoog reclamebord. Zolang deze uit wassen niet wordt aangepakt, heeft de provincie een slecht verhaal. Het is goed dat Zeeland strikt toeziet op het handhaven van de landschappelijke kwaliteit. Om de provincie mooi te houden voor Zeeuwen en voor hun gasten, mogen de borden niet te groot wor den. Die lijn is prima. Maar die moet dan wel consequent worden toegepast. Zolang dat niet gebeurt, krijgen de handhavers van de provincie terecht de wind van voren. Zolang uitwassen niet worden aangepakt, heeft de provincie Zeeland een slecht verhaal De thuisbasis van Kuzee is Oost- Souburg waar het bedrijf naast de A58 is gevestigd. Op bedrijventer rein De Poel in Goes opende de firma enkele jaren geleden de eerste luxe wasstraat. De expansie gaat door, in Middelburg en Terneuzen. „Het zijn onze paradepaardjes", zegt Bas Kuzee vol liefde. „Op be drijventerrein Ramsburg in Mid delburg kan onze nieuwste was straat met kettingbaan 250 a 300 au to's per dag wassen. In Terneuzen komt er ook zo één, de eerste in Zeeuws-Vlaanderen." Kuzee, vooral bekend van het bergings werk, wilde rond deze tijd het jong ste filiaal aan de Haarmanweg 55 in Terneuzen vernieuwd hebben. Ku zee: „De vergunningen zijn rond. Na de zomervakantie beginnen we. Het zijn onze paradepaardjes, deze wasstraten In januari moet alles klaar zijn." De wasstraten zijn van Spaanse make lij. De capaciteit is groot. „Moet ook", aldus Bas. „Niemand wacht graag voor een wasstraat." Automo bilisten laten volgens hem gemid deld tien keer per jaar hun wagen wassen. ALMANAK Ze is er maar druk mee. De Mid delburgse verslaggever hoort dat er een Zeeuwse pluimveehouder is geblokkeerd vanwege het ver boden gif. Ze interviewt hem, laat een foto maken en schrijft een artikel, 's Avonds wordt ze opgeroepen om nog eens het zelfde te doen met wat andere kippenboeren, die in hetzelfde schuitje blijken te zitten. Een collega komt de volgende dag aan met een doosje verse scharrelei eren, waarvan ze vergeten was dat ze die had 'besteld'. „Oh nee, hè", reageert ze verbouwereerd. „Ik kan echt even geen eieren meer zien." Stopverbod auto's bij basisschool 40.000 euro voor Vastenactieproject Scholenactie op Visserijfeesten TERNEUZEN Op excursie naar Antwerpen Tegen de 62-jarige H. D. uit Oost- Souburg is gisteren in Middelburg veertig maanden cel waarvan tien voorwaardelijk geëist. Ook zou hij voor maximaal twee jaar moeren worden opgenomen en schadever goeding betalen. D. wordt ervan verdacht dat hij zes jaar lang on tucht heeft gepleegd met de drie zoontjes van zijn beste vriend. De drie waren, toen de ontucht in 2011 begon zes, drie en acht jaar. Volgens D. klopte die periode niet en was hij in 2014 begonnen. Dat hij ook bij de jongetjes seksueel was binnenge drongen ontkende hij met klem. D. was de vaste oppas van de kin deren die ook bij hem logeerden. Volgens de kinderen liet hij ze ook films zien 'van blote mensen'. „Het geijkte patroon", zei officier van justitie Suijkerbuijk. „Vertrouwen winnen, seksfilms laten zien en langzaam opbouwen, totdat D. werd in 2016 veroordeeld voor het bezit van een paar duizend af beeldingen met kinderporno. Uitspraak 13 augustus. Oost-Souburger wordt verdacht van ontucht met drie jongetjes ven terug naar 1993. Daan Bonte woont met zijn gezin in Den Haag. De Hagenaar is een ge- I lovig man. Op eigen „Als ik het over geloof heb, heb ik het niet over de kerk", ver klaart hij. „Wat ze daar doen, daar word ik soms zo verdrietig van. Ik heb een persoonlijke relatie met God." Hij is directeur van Stich ting De Goede Herder en werkt zich tien slagen in de rondte. Tot die dag dat hij opeens niet meer goed kan lopen. Maar Bonte blijft doorwerken, met dat slepende been en de onwillige hand. De verschijnselen worden erger. Bonte begint met zijn been te 'maaien', onwillekeurige bewegin gen te maken. Zijn hand doet pijn en verkrampt. Toch maar een be zoekje aan de dokter. Bonte blijkt een CVA (beroerte) te hebben ge had. De bloedtoevoer naar be paalde delen van zijn hersenen is verstoord; vandaar de uitval aan de rechterkant. „Mijn arts zei: hier hebt u medicijnen, en ga nu alleen nog maar leuke dingen doen." Ik was uitgeschakeld. Al het werk in de boekhandel, werk dat ik voor God deed, moest ik stoppen. Ook mijn taak als voorganger in de pinkstergemeente heb ik neergelegd omdat ik het niet lan ger aankon. Ik was ver drietig en moe deloos." Zo gaan er acht jaar voor bij. Zijn ver krampte ma nier van lopen vrijdag 4 augustus 2017 ii Kuzee Autologistiek investeert fors in nieuwe wasstraten. In Middelburg is er onlangs één ge opend, de derde van het bedrijf. Na de zomervakantie begint de bouw van een vierde in Terneu- zen. Harmen van der Werf Middelburg/Terneuzen - Bas Kuzee Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL Bij de basisschool en de brandweerkazerne in Sluiskil komt aan beide zijden van de Baljuwlaan en Bosjesweg een stop verbod voor auto's. Het college van Terneuzen heeft dit besloten, omdat geparkeerde auto's van wachtende ouders er de doorgang belemmeren. De politie zal niet altijd controleren, maar zal wel bij 'echte excessen' op treden, is de gemeente toegezegd. SINTJANSTEEN Het Vastenactieproject 'Er zit Muziek in de Vrede' van pater Cyriel Swinne (foto) heeft 40.000 euro opgebracht. Vastenactie Nederland verhoogde de opbrengst met vijftig pro cent. Met het geld richt de pater uit Sint Jans teen in de Colombiaanse stad Barranquilla een jeugdharmonie op. Hij is tot september in Zeeuws- Vlaanderen om parochies te bedanken voor hun in spanningen. BRESKENS Op de Visserijfeesten in Breskens worden zater dag vanaf 12.30 uur handtekeningen ingeza meld voor het behoud van goed middelbaar on derwijs in Zeeuws-Vlaan deren. Initiatiefneemster Brigitte Tjarks (Zeeuws Meisje op Facebook) krijgt hulp van docenten van het Zwin College in Oostburg, SP'ers uit Sluis en CDA'ers uit Terneuzen. Haar internetpetitie was gisteren 4.000 keer ge tekend. Heemkundige Vereni ging Terneuzen neemt geschiedenisfans mee op excursie naar Ant werpen. Op 16 septem ber wordt de Fortengor del en het Red Star Line museum bezocht, de dag eindigt met een diner. Kosten 75 euro, opgeven tot eind augus tus. Meer info: heem- kundeterneuzen.nl. Daan is het Wonder van Magrette Ad Roos Middelburg Ondine van der Vleuten Magrette wijze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30