Fraser geniet van geloof in prijzen 24 Dick Advocaat is in zijn hoofd al bezig met kraker in Parijs vies. En zelfben ik ook geen beller. Ik bekijk gewoon wat er met wie gebeurt en daar zullen we naar han delen." Advocaat heeft al in zijn hoofd wat hij zoekt voor de slag in het Stade de France. „Je zult daar één blok moeten vormen. Die Fransen moeten we aanpakken, irriteren met onverzettelijkheid", is hij dui delijk. „Voor de Fransen is het ook geen lekkere stand in de poule, na hun 2-1 nederlaag in juni in Zwe den. Daarom wil ik ook overtuiging zien bij onze spelers", zegt de bondscoach terwijl hij met een vuist in zijn vlakke hand slaat. Wedstrijden bekeek Advocaat tot nu toe alleen op tv. Van de voorron den CL en EL tot de Audi Cup in München. Overdag of 's nachts maakt niet uit. „Zaterdag ga ik weer voor het eerst live naar het stadion, WK-KWALIFICATIE Stand groep A naar Feyenoord - Vitesse. En dan dinsdag in Zeist weer de eerste ver gadering met de Oranje-staf." Hij kijkt nog een keer naar de lijst. Onderaan bij de W staat Jetro Wil- lems. Vanaf nu met Eintracht Frankfurt achter zijn naam. „Ik hoop dat hij het daar oppikt, maar dat zal sowieso tijd vergen." Tijd die er dus eigenlijk niet is. Daarom zegt Advocaat: „Tot het eind van de kwalificatie draait het voor mij om bewezen betrouw baarheid. Daar selecteer ik op. Niet op wat er misschien in potentie al lemaal in zit." Ajacieden Daarom heeft Advocaat in Baren- drecht al een impliciete boodschap voor alle talenten van Ajax op de lijst. Hij vindt ze goed, maar voor overdreven loftuitingen is het nog véél te vroeg. En dat maakt de CL- uitschakeling tegen Nice 's avonds ook pijnlijk duidelijk. In de kantine van VV Barendrecht zet Dick Advocaat zijn leesbril op. Zijn ogen glijden langs de hem voorgelegde lijst met bijna 50 na men van kandidaat-internationals. Voorlopig hebben twaalf van hen een transfer gemaakt deze zomer. Vier, vijf anderen zijn daarmee be zig. „Deze had ik niet verwacht", zegt Advocaat spontaan over de overstap van Terence Kongolo van Feyenoord naar AS Monaco. „Mooie club hoor", klinkt het bij de stap van Rick Karsdorp naar AS Roma. „Lens naar Besiktas is puur voor het geld, daar is Jeremain in deze fase van zijn loopbaan eerlijk over." En over Virgil van Dijk, die in staking is gegaan om een overstap naar Liverpool te forceren, verzucht Advocaat: „Je kunt dat veroordelen, maar kom op, als je vijf keer zoveel kunt verdienen, en dat ook nog bij een Engelse topclub, dan snap ik goed dat je alles aangrijpt." Het is begin augustus, de trans fermarkt met al zijn onzekerheden blijft nog heel de maand open. Maar voor Advocaat en Oranje is het be langrijk dat er op korte termijn tóch al zoveel mogelijk duidelijk is. Over nauwelijks meer dan drie weken wacht Nederland een cruciaal duel. Verliezen in Parijs tegen Frankrijk op 31 augustus en er kan een kruis door het WK van 2018 in Rusland. Transferadvies Advocaat volgt de verwikkelingen van spelers nu met extra interesse. Al houdt hij tegelijkertijd de af stand die hij gewend is te houden. „Er heeft nog geen international bij mij aangeklopt voor persoonlijk ad- Hij heeft kromgelegen van het la chen bij het terugzien van de beel den. Trainer Henk Fraser van Vi tesse is geen feestbeest. Geen type dat vooraan loopt in de polonaise. De 51-jarige Rotterdammer is een stille genieter. Maar na de 2-0 van Ricky van Wolfswinkel in de KNVB-bekerfmale tegen AZ (2-0) was alles anders. „Ik heb me kapot gelachen om de technische staf', zegt Fraser. „Nor maal gesproken zijn we redelijk rustig tijdens wedstrijden, maar wat je daar ziet is echte ontlading. We vlogen elkaar om de nek, er werden rare dansjes gemaakt. Re- servespelers die het veld in sprint ten. Schitterend." De eerste prijs in de 125-jarige clubgeschiedenis heeft ook bij Fraser veel losgemaakt, ver telt hij. „Na zo'n lange tijd de club, de mensen, een prijs bezorgen. Dat is de ultieme waardering die je kunt krijgen." De prijs heeft Vitesse ook veran derd. „Vooral het geloof dat we iets kunnen winnen. Toen ik de eerste keer zei: 'als we vijf wedstrijden winnen, hebben we de beker en spelen we Europees voetbal', keken die gasten mij aan in de kleedka mer. Volgens mij dachten ze alleen maar: wat zegt hij dan? Hetzelfde gold voor mensen rondom de club. Het geeft een kick als het lukt." Renovatie Fraser wordt geroemd in Arnhem. De trainer slaagde erin een hecht team te smeden. Maar na het succes van vorig seizoen, vertrokken zoals zo vaak bij Nederlandse clubs ook bij Vitesse enkele sterkhouders. Frasers ploeg werd deze zomer dan ook grondig gerenoveerd. Sterk houders als Ricky van Wolfswin kel, Lewis Baker en Marvelous Na- kamba zijn vertrokken, daarvoor kwamen Thulani Serero, Thomas Bruns, Bryan Linssen en Tim Ma- tavz in de plaats. Fraser: „Het is niet zo dat ik op nieuw kan beginnen. De jongens van vorig seizoen weten hoe ik in elkaar zit, de spelers die we gehaald hebben, weten hoe je moet trainen, wat je ervoor moet doen en laten." Dat was een speerpunt bij de sa menstelling van de selectie. „We hebben nu iets meer teamspelers. Vorig seizoen hadden we specialis ten. Van Wolfswinkel, Baker, Na- kamba. Die konden wedstrijden beslissen. Dit jaar zullen we het meer als geheel moeten doen. Op beide manieren kun je prijzen pak ken", meent de trainer. Want dat is het doel. Nog meer prijzen pakken. Te beginnen mor gen (18.00 uur) tegen Feyenoord in de Kuip tijdens de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Oranje-duo stunt op WK Van Dijk wint weer EK-titel Geen vliegende start Oranje UITSLAGEN vrijdag 4 augustus 2017 'Frankrijk aanpakken' Dick Advocaat: „Het draait voor mij bij de internationals om bewezen betrouwbaarheid." foto pim ras 31 aug Frankrijk - Nederland 3 sep Nederland - Bulgarije 7 okt Wit-Rusland - Nederland 10 okt Nederland - Zweden 2018 14jun Openingsduel WK 2018 1. Zweden 6-13 (12-4) 2. Frankrijk 6-13 (11-5) 3. NEDERLAND 6-10 (13-6) 4. Bulgarije 6-9 (9-12) 5. Wit-Rusland 6-5 (4-11) 6. Luxemburg 6-1 (6-17) Twaalf internationals maakten deze week een transfer. Hoe kijkt bondscoach Dick Advocaat naar de transfers van zijn Oranje-selectie? Maarten Wijffels Barendrecht 2017 wordt voor Vitesse een magisch jaar bij winst van de Johan Cruijff Schaal. Trainer Henk Fraser gelooft erin. „De lat ligt nu nog hoger." Julian Droog Arnhem Henk Fraser met de KNVB- beker. fotoproshots BEACHVOLLEYBAL Chris- tiaan Varenhorst en Maar ten van Garderen hebben voor een stunt gezorgd op het WK, door de als eerste geplaatste Brazilianen te verslaan. In de achtste finales treffen ze de win naars van een onderonsje tussen Colombianen en Oostenrijkers. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen verloren verras send van de Belgen en mogen naar huis. WIELRENNEN Ellen van Dijk (30, foto) is in Dene marken op overtuigende wijze Europees kampioene tijdrijden geworden, waar mee ze haar titel prolon geerde. De Harmelense fietste de 31,5 kilometer lange tijdrit gisteren in 40.33 en was daarmee veel sneller dan de Belgi sche Ann-Sophie Duyck (41.31). Anna van der Breg- gen pakte brons in 41.37. Lucinda Brand werd vierde. VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters heb ben gisteren de eerste groepswedstrijd van het fi- naletoernooi van de World Grand Prix verloren. Oranje gaf twee keer een voor sprong in sets uit handen en liet de winst aan Brazi lië: 27-25 23-25 25-22 22- 25 11-15. Oranje moet nu vandaag de tweede en laatste poulewedstrijd winnen om door te gaan naar de halve finales. Het gastland en olympisch kampioen China is de tegenstander. VOLLEYBAL Nanjing (Chi). World Grand Prix, vrouwen: Nederland - Brazilië: 27-25 23-25 25-22 22-2511-15. WIELRENNEN Herning (Den). EK tijdrijden, mannen: 1. Campenaerts (Bel) 46 km in 53.12, 2. Bodnar (Pol) 0.03,3. Muilen (Ier) 0.05.4. Brandle (Oos) 0.10,5. Van Emden 0.22; 25. Lammertink 4.32. Vrouwen: 1. Van Dijk 32 km in 40.33, 2. Duyck (Bel) 0.58,3. Van der Breg- gen 1.04,4. Brand 1.58,5. Ritter (Oos) 2.06. BEACHVOLLEYBAL Wenen (Oos). WK, mannen: Varenhorst/Van Garderen - Morais Filho/Barbosa Santos (Bra/1) 21-17 21-18; Brouwer/Meeuwsen - Koekelto- ren/Van Walle 21-17 20-22 8-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24