een Kroatische dwerg FC Utrecht is Poznan de baas 23 uitgegroeid tot favoriet na zege op Engeland in halve finale De club scoorde moeizaam, vloog uit het bekertoernooi, ging in de Champions League de bietenbrug op en de titel was in de winter al uit zicht. Alles wees erop dat PSV met een frisse technische staf moest be ginnen, maar de clubleiding koos voor een paar marginale wijzigin gen. Het gevolg is na gisteravond be kend. Een paar maanden nadat het vorige seizoen als een nachtkaars uitging, is alweer sprake van hevige onrust en een enorme deceptie. In het sfeervolle Stadion Gradski vrt liet PSV zich gisteravond in de eer ste helft weer veel te lang afbluffen. De ploeg had totaal geen antwoord op het onorthodoxe spel van de hartstochtelijk vechtende Kroaten. Het mes zat bij elke speler van Osijek tussen de tanden en PSV kon daar veel te weinig tegenover stellen. Naast wat fantasie en een goed plan ontbrak de hartstocht in Eindhoven. Nooit was er de ul tieme wil om dit Osijek op te vre ten. Het is symptomatische gewor den voor PSV. Na een prachtige pe riode onder Cocu, waarin de trai ner ook zelf een paar keer uitblonk, is het team ingedut en inmiddels een aangeslagen en slaapverwek kend gezelschap geworden. Intern wil niemand dat onder ogen zien, maar de resultaten spreken boek delen. lijk ook omdat er geen volwaardige vervanger is binnen de selectie, maar vooral omdat bondscoach Sa rina Wiegman helemaal niet onte vreden was over het spel. Smaakmaakster Maar het was gisteravond dus vooral weer Groenen die het deed. Lichtvoetig, wegdraaiend, vrijwel altijd naar voren spelend en dus ook nog beslissend. Ook mensen op de tribune die het toernooi niet op de voet volgen, keken naar het opstellingsformulier. Wie is eigen lijk die nummer veertien? Jackie Groenen dus. Samen met Lieke Martens de absolute smaakmaak ster van dit elftal. Al was Martens dit keer minder prominent aanwe zig. Vooraf had iedereen binnen Oranje, Wiegman voorop, geroe pen dat de stressfactor geen in vloed zou hebben op het spel. Het waren niet alleen grote woorden, want de nervositeit leek geen vat te krijgen op de speelsters. Weer was Oranje, net als de eerste vier wed strijden van dit EK, de betere ploeg. Natuurlijk gaat er nog ge noeg fout, maar het Nederlands elftal is dit toernooi zo'n beetje de enige ploeg die echt wil en kan combineren. Met daarbij gisteren ook belangrijke rollen voor Sherida Spitse en Danielle van de Donk op het middenveld. Wat dat betreft was de bevrijdende 2-0 van Van de Donk, na ruim een uur spelen, haar beloning. Fysieke kracht Wat wél opviel: Engeland was qua fysieke kracht met afstand de sterkste tegenstander die Oranje dit toernooi trof. Ouderwets en Engels zo nu en dan de beuk er in. Maar stiekem voelde het twee manssloopbedrijf Anouk Dekker en Stefanie van der Gragt, achterin bij Oranje, zich daar wel prettig bij. Ze hielden eigenlijk vrij simpel stand zodat de feeststemming nooit meer omsloeg. Na de 0-0 vorige week thuis tegen Lech Poznan werd het in Polen 2-2. Daarmee overleefden de Utrechte naren de derde voorronde en lonkt het hoofdtoernooi van de Europa League. Voor 33.000 toeschouwers maakte Gyrano Kerk al in de ope ningsminuut de zo gewenste tref fer. Poznan moest op jacht naar twee treffers en kwam aanvankelijk niet verder dan een (buitenspel)doel- punt van Christian Gytkjaer, dat deed denken aan de buitenspelgoal van Ajacied Wamberto in de beker finale van 2002. FC Utrecht speelde na de tweede gele kaart voor Ra mon Leeuwin vanaf de 70ste mi nuut met tien man. Cyriel Dessers leek een minuut voor tijd aan alle onzekerheid een einde te maken met de 2-1. In de blessuretijd scoorde Gytkjaer nogmaals, maar het was niet genoeg voor de Polen. UITSLAGEN vrijdag 4 augustus 2017 A Arias en Luckassen treuren na de 1-0. foto pro shots nu goed genoeg Daniëlle van den Donk tikt de bal over de Engelse keepster Siobhan Chamberlain en zet Oranje op 2-0. foto pim ras POZNAN Het moest op het tandvlees, maar geen speler van FC Utrecht voelde ook maar een greintje pijn na het Europese op treden in Poznan. De ploeg van Erik ten Hag heeft zich gisteren geplaatst voor de play-offs om deelname aan de groepsfase van de Europa League. A Kerk: blij na de 0-1. fotovi images VOETBAL EK vrouwen. Uitslagen. Halve finales. Denemarken - Oostenrijk 0-0 Bijzonderheid: 13. Denemarken mist strafschop. Denemarken wint na penalty's. Nederland - Engeland 3-0 (1-0). 22. Miedema 1-0, 62. Van de Donk 2-0, 90+4. Bright 3-0 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Frappart (Fra). Toe schouwers: 30.000. Gele kaart: Van Lunteren, Van de Donk (Nederland), Bright, Moore (Engeland). Nederland: Van Veenendaal, Van Lun teren, Dekker, Van der Gragt (70. Zee man), Van Es, Groenen, Van de Donk (90+1. Roord), Spitse, Van de Sande (89. Jansen), Miedema, Martens. Programma. Finale, zondag 17.00 uur: Denemarken - Nederland. Europa League. Uitslagen. Derde voorronde, returns. Lech Poznan - FC Utrecht 2-2 (1-1). 1. Kerk 0-1,26. Gytkjaer 1-1,89. Dessers 1-2,90+3. Gytkjaer 2-2. Scheidsrech ter: Kristoffersen (Den). Toeschouwers: 33.460. Gele kaart: Vujadinovic, Situm, Nielsen (Lech Poznan). Janssen, Van der Maarel, Leeuwin, Ayoub (FC Utrecht). Rode kaart: 70. Leeuwin (FC Utrecht/2xgeel). FC Utrecht: Jensen, Klaiber, Van der Maarel, Janssen, Braafheid (69. Van der Meer), Van de Streek, Leeuwin, La- byad, Emanuelson (46. Ayoub), Kerk (74. Troupée), Dessers. Heenduel: 0-0. NK Osijek - PSV 1-0 (1-0). 25. Bockaj 1-0. Scheidsrechter: Miguel (Por). Toe schouwers: nnb. Gele kaart: Mioc, Boc- kay, Mudrazija (NK Osijek), Brenet, Lo- cadia, Pereiro, Hendrix (PSV). PSV: Zoet, Arias, Isimat-Mirin, Luckas sen, Brenet (64. Pereiro), Pröpper (76. Lammers), Van Ginkel, Hendrix, Berg- wijn (64. De Jong), Locadia, Lozano. Heenduel: 0-1. naar play-offs op 17 24 augustus energie, direct it

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23