PSV maakt zichzelf belachelijk tegen Nederlandse vrouwen zijn van outsider op EK 22 Het Nederlands vrouwenelftal dendert door. Na de winst op Engeland, kan Oranje zondag in de finale tegen Denemarken écht historie schrijven. 'Gaan die beker nu pakken ook' Kort Neymar: vijfjaar PSG Neymar heeft een contract voor vijfjaar ge tekend bij Paris Saint-Germain. De Franse club liet gisteravond weten dat de komst van de Braziliaan definitiefis. Hij werd voor een bedrag van 222 miljoen euro overgenomen van Barcelona. Adviseurs van de speler maakten de deal rond, door de cheque met het megabedrag bij Barcelona af te leveren. De Spaanse bond had eerder geprobeerd de overgang nog te blokkeren.Neymar: „Sinds ik in Europa speel heb ik gemerkt hoe PSG is uitgegroeid tot een van de grootste en meest ambitieuze clubs van dit continent." Molestaties in Osijek Zeven communicatiemedewerkers van PSV zijn in Osijek aangevallen en gemolesteerd in de nacht voor de wedstrijd van gister avond in Kroatië. „Onze collega's zijn fysiek grotendeels in orde, maar de schrik zit er vanzelfsprekend goed in", zo laat de club weten. In overleg met de UEFA en lokale autoriteiten werden PSV-fans gisteravond begeleid naar het stadion. Wolfsburg wil Verhaegh Paul Verhaegh lijkt op 33-jarige leeftijd nog een lucratieve transfer te gaan maken. VfL Wolfsburg wil de aanvoerder van Augsburg overnemen, zo heeft de club van de Neder landse trainer Andries Jonker aangegeven. „We zijn met Augsburg in gesprek om te kij ken of we eruit komen", aldus Olaf Rebbe, technisch directeur van Wolfsburg. Flitsen Sponsor Kyrgios Klitsjko EK, halve finale juist zij aan de basis stond van de 1-0 van Nederland. Weggestuurd door Lieke Martens produceerde ze een fijne en gevoelige voorzet op het hoofd van Vivianne Miedema, die bijzonder knap raak knikte. Miedema dus, met haar tweede doelpunt van toernooi. De spits om wie tijdens de groepsfase nog zor gen waren vanwege haar gebrek aan goals. Maar nu het EK in de beslis sende fase is beland, laat zij geen misverstanden bestaan over haar waarde. Intern heeft ze overigens nooit ter discussie gestaan. Natuur- Europa League, 3e voorr. Q psv De rapen zijn gaar in Eindhoven. Na de wanvertoning van vorige week in het Philips Stadion lukte het PSV gisteravond opnieuw niet om het bescheiden NK Osijek te bedwingen. Sterker nog, PSV kreeg in Kroatië wederom een nederlaag aan de broek en moest lijdzaam toe zien hoe de internationale aspira ties onder het onbekende gras in Osijek verdwenen. In de hitte van een stad en club waar bij PSV nog nooit iemand van had gehoord, maar die na gisteravond met git zwarte hoofdletters in de geschie denisboeken van PSV verdwijnt. Miljoenenstrop Geen Europees voetbal in Eindho ven dit jaar. Een miljoenenstrop, een sportieve blamage, maar bo venal een ongelooflijke domper voor alles en iedereen bij de club. En een deceptie die niet zonder ge volgen kan blijven. PSV is al maanden in crisis en de leiding blijft naar buiten toe maar uitstralen dat er geen enkele twijfel bestaat over de technische staf. Het vertrouwen van de spelersgroep in Phillip Cocu is leidend en niet de prestaties op het veld. Hoe is dat mogelijk? Na twee titels en een fraaie Euro pese campagne sloeg de erosie bij PSV keihard toe en inmiddels is sprake van een glijvlucht naar be neden. Wie stopt het verval in Eindhoven? Sinds september vorig jaar ging eigenlijk alles in Eindho ven mis wat er maar mis kon gaan. Ze rennen na afloop over het veld. Dol van geluk en ongeloof. De vrouwen van Oranje roepen voor elke wedstrijd tijdens de groeps knuffel dat dit hun EK is, gezamen lijk schreeuwend. Die droom komt nu wel erg dichtbij. Weer over tuigde Oranje en zette het Enge land verdiend aan de kant. Wat volgde was een explosie van vreugde en emotie. Maar de werke lijke voldoening moet zondag ko men na de finale. Weer in de Grolsch Veste in Enschede waar gisteren het publiek zo vrolijk mee leefde. Denemarken is dus de tegenstan der. Een team waarvan Oranje eer der dit toernooi in de groepsfase al met 1-0 won. Valt het dan werkelijk allemaal op zijn plek? Tel maar op: titelfavoriet Duitsland, winnaar van de laatste zes EK's, moest vroeg naar huis. Oranje was in elke wed strijd beter dan de tegenstander. Maar vooral: er is een ogenschijnlijk onverwoestbare overtuiging geslopen in deze groep meiden. Lachend voor de camera's, strijdend op het veld. Historie Historie is er sowieso al geschreven, want nooit eerder bereikte de beste voetbalsters van ons land de finale van een groot toernooi. Maar het boek moet dikker. Een grotere kans op eindwinst, in eigen land nog wel, volgt misschien niet snel. Of zien we hier de defi nitieve aansluiting van de Oranjevrouwen bij de wereld top? Dat is voor later. Nu telt alleen zondag dé finale. Heel het toernooi zorgt Jackie Groenen al voor een vrolijke noot bij Oranje. Toeval is het niet dat Quote van de dag '222 miljoen euro is niet duur voor Neymar' vrijdag 4 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De eredivisiewedstrijd Ajax - FC Gronin gen is verplaatst naar zondag 20 augustus om 14.30 uur. Dit omdat Ajax de donderdag ervoor deelneemt aan de play-offs om de Europa League. De wedstrijd in de tweede speelronde stond oorspronkelijk gepland op 19 augustus om 19.45 uur. FC Twente heeft Isaac Buckley-Ricketts voor het komende seizoen vastgelegd. De Engelse aanvaller (19) wordt voor een jaar gehuurd van ManCity, dat vorig seizoen onder meer Enes Ünal in Enschede stalde. Major League Soccer en Adi das hebben gisteren een sponsordeal voor zes jaar gesloten. De MLS, de prof tak in de Ver enigde Staten, krijgt liefst 700 miljoen dollar (589 miljoen euro). Het is de grootste deal ooit in de MLS. 3 De Australiër Nick Kyrgios (22, foto) heeft in Washington voor de derde keer op een rij een tenniswed strijd moeten staken van wege een bles sure. „Ik ben met mezelf aan het worstelen." II Door het af zwaaien van bokser Vladi mir Klitsjko (41), vervalt ook de rematch met Anthony Joshua, die ge pland stond voor 11 novem ber in Las Vegas. Alleen goud is Q Nederland 63 Engeland KLEEDKAMER Q NK Osijek Begin augustus zit het seizoen voor PSV er in Europa al op. De club is het spoor na maanden van navelstaren compleet bijs ter, staat compleet voor schut en is toe aan écht nieuwe impulsen. Rik Elfrink Osijek O Q. (0 Daniël Dwarswaard Enschede In de kleedkamer van Oranje stond de volumeknop van de radio na de wedstrijd op standje 10. Anouk Dekker met een grote grijns: „Dat nummer van John de Bever, Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht, is ons liedje dit EK. En nu is de tekst wel weer heel toe passelijk. ledereen gilde en schreeuwde in de kleedka mer. Bondscoach Sarina Wiegman had nog snel een paar mooie woorden: „Dit is echt helemaal geweldig. Nu gaan we zondag die beker pakken ook. Al die mensen op de tribunes in het Oranje, de aankomst met de bus, het Wil helmus. Zo verschrikkelijk mooi allemaal." —José Mourinho (foto) vindt Neymar een van de beste spelers ter wereld. Plus, zo denkt de trainer, commercieel heeft Neymar enorme waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22