20 MEE EN WAT DOE JIJ VANDAAG? Na 9 jaar vol filmprojecten heeft Randy Newman (73) weer een album met nieuw werk. Hij is er trots op. Trotser misschien wel dan op zijn eigen leven. „Je kunt niet én van je leven én van je werk een meesterstuk maken." Randt Newman Randy Newman heeft een lied over Donald Trump ge schreven. Maar het staat niet op zijn nieuwe album Dark Matter. „Het was niet intelligent ge noeg", zegt Newman (73). „Het ging over een man die met ieder een de lengte van zijn penis wil vergelijken. Het karakteriseert hem wel, ja. Maar het was te vul gair. Mensen zouden het punt waarschijnlijk missen." En dat wil de songschrijver, wiens ironische teksten al bijna vijftig jaar zijn belangrijkste wapen zijn, graag voorkomen. Hij herinnert zich de controver ses rondom zijn hit Short People uit 1977 - met het refrein Short People Got Go Reason/Short People Got No Teason/To Live - nog goed. „Er werd echt gedacht dat ik een hekel had aan kleine men sen." Veel van zijn successongs wer den door anderen beroemd ge maakt: I Think It's Going To Rain Today (Nina Simone, Norah Jo nes), Mama Told Me Not To Come (Tom Jones) en You Can Leave Your Hat On (Joe Cocker). De laatste jaren legde Newman zich vooral toe op het schrijven van soundtracks voor films als Toy Story, A Bug's Life en Monsters Inc. In 2013 won hij een Oscar met de song We Belong Together uit Toy Story 3. Voor het eerst in negen jaar maakte Newman met Dark Matter een album waarop hij zijn nieuwe liedjes zelf zingt. „Ik ben er wel extra trots op, ja. Er staan een paar liedjes op waarvan ik denk: Die heb ik van mijn leven nog niet beter ge daan. En ik ben ook trots dat het is gelukt op mijn leeftijd een plaat te maken die niet slechter is dan vroeger. Meestal zie je toch afbrokkeling. In het alge meen maken popmuzikanten hun beste werk voor ze 30 zijn. Dat is toch een vreselijke vast stelling! Zo vreselijk, dat het mij inspiratie gaf om nu verdorie ex tra mijn best te doen." „Ik zal je één ding vertellen: wat ik dus niet heb gedaan, is mijn Acteur William Spaaij heeft zijn eerste repetitie voor de musical Was getekend, Annie M.G. Schmidt. Divergent wordt serie leven interessanter maken dan mijn werk. Ik zie collega's die daarmee wel last hebben. Neem Kanye West. Als die zich hele maal wijdt aan zijn werk, is dat werkelijk topkwaliteit. Maar het lijkt erop dat zijn leven nu meer drama bevat dan zijn muziek." „Wat ik zou zeggen is: als je van je leven the big thing maakt, kun je echt goede liedjes wel verge ten. Prince heeft die vergissing ook een tijd lang gemaakt. Het moet andersom. Je kunt niet én van je leven én van je werk een meesterstuk maken." Elsinga gaat naar RTL Boulevard Als je niet oppast, kan je gezin je in gijzeling nemen Quote van de dag Born Again Randy Newm< 'Het is kiezen: leven of liedjes' Stefan Raatgever U zegt dat uw stem met de ja ren beter is geworden. Is dit al bum daarmee uw beste werk? vrijdag 4 augustus 2017 Hoe lukt het u om op hogere leeftijd op niveau te blijven presteren? Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. Hoe laat ging vanochtend de wekker? „Om half negen. En daarna op de fiets naar de eerste repetitiedag in Amsterdam." Ben je zenuwachtig? „Niet meer zo erg als vroeger, ik zit toch al zo'n 13 jaar in het vak. Maar je ontmoet wel voor de eerste keer de club mensen met wie je minstens een jaar onder de pannen bent." En vanavond een drankje ter afsluiting? „Waarschijnlijk wel, maar daarna ga ik lekker burgerlijk naar huis hoor! Hopen dat mijn we derhelft lekker voor me gekookt heeft." TELEVISIE Het vierde deel van de boek- verfilming Diver gent wordt een televisieserie. De zender Starz heeft de show, met de titel Ascendant, in productie genomen. Hoofdrolspeel ster Shailene Woodley doet niet meer mee. Uw advies aan jonge artiesten is: niet te veel leven, maar vooral werken? REPORTER Marieke Elsinga vertrekt bij RTL Late Night, omdat ze het 'mist om naar buiten te gaan'. Na de zomer werkt ze drie dagen per week als reporter van RTL Boulevard, zo vertelde ze gisteren in de showrubriek. GOOD OLD BOYS Dr. Love Robert ten Brink verklapt in Mar griet het geheim van een goed huwelijk: verlies elkaar niet als geliefden uit het oog. Je hebt net 2,5 maand vakantie gehad, hoe was dat? „Daar heb ik enorm van genoten. Ik had al tien jaar geen lange vakantie gehad. Ik ben onder meer naar New York geweest, waar ik verschillende broadwayshows heb gezien. Dat was enorm inspirerend. En ik heb deze maanden veel tijd gemaakt om bij familie en vrienden te zijn." Was dat hard nodig? „Een beetje. Soms verzuip je even in je werk. Maar ik houd altijd wel veel contact." Kun je goed relaxen? „Ik ben er de laatste jaren beter in geworden. Mijn vriendin heeft me daar enorm bij gehol pen. Zij kan heel goed dingen loslaten en in het nu leven. Dat heb ik nodig, want ik ben zelf een beetje een workaholic." -Hanneke Marcelis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20