Agent vast om lekken informatie Tienduizenden smeekbrieven Nederlandse zorginstellingen schrijven tienduizenden mensen die de afgelopen jaren zijn ontslagen, persoonlijk aan met het verzoek terug te keren. Onder het motto 'de zorg heeft u weer nodig' is het een van de mid delen die de werkgevers inzetten om het groeiend personeelstekort in de zorgsector op te lossen. Dat zegt Mare Veldhoven, bij de Bra bantse werkgeversvereniging Transvorm 'aanjager' van het plan Zonder Zorg 2020. Dat plan richt zich op de aanpak van het perso neelstekort. Landelijk verwacht het UWV dat het aantal vacatures in heel Neder land dit jaar uitkomt op 105.000, 10.000 meer dan in 2016. Alleen al in de provincie Noord-Brabant staan 1.100 vacatures open en dat aantal zal zonder maatregelen de komende jaren sterk toenemen. Omdat de instellingen over de na men en adressen van de ontslagen werknemers beschikken, gaan zij hen aanschrijven. Niet onverwacht „Deze actie komt niet onverwacht, we hebben het zien aankomen. Werkgevers hengelen allemaal in dezelfde vijver", zegt Karim Skalli van vakbond Abvakabo FNV. Landelijk verloren de laatste jaren bijna 70.000 mensen hun baan, vooral in de thuiszorg en de hulp aan ouderen en gehandicapten. Wim van der Hoorn van Abvakabo FNV noemt de actie van de Bra bantse werkgevers 'alleen maar goed'. Hij vindt het wel 'tegenstrijdig' dat er nog altijd zorginstellingen zijn die willen snijden in het aantal verzorgenden in de lagere schalen. Dat is onder meer het geval bij de Helmondse instelling Savant, die af wil van 108 lagere functies. De zorgwerkgevers in Noord- Brabant zetten alles op alles om het personeelstekort op te lossen. Zij gaan ook vluchtelingen en mensen met een fysieke of verstandelijke Het UWV verwacht dat het aantal vacatures in heel Nederland dit jaar uitkomt op 105.000 beperking benaderen. Dat gebeurt via Vluchtelingenwerk, uitkerings instantie UWV en gemeenten. Doel is dat nog dit jaar tweehon derd vluchtelingen - mensen die in hun eigen land een medische oplei ding hebben gevolgd - in de zorg gaan werken. Voor mensen met een beperking willen de werkgevers banen op individuele maat schep pen om zo werknemers met hogere functies te ontlasten. In oktober begint een landelijke campagne om mensen over te ha len om voor de zorg te kiezen of te rug te keren in de sector. Er wordt een speciale krant verspreid in een miljoenenoplage. P10 Een kuitbrace, orthopedisch schoeisel, een polsbrace. Vierentwintig jaar lang kon Daan Bonte uit Magrette vanwege een beroerte niet zonder die hulpmiddelen. Maar sinds 12 juli 2016 loopt hij weer rond als een kievit. „God heeft nog een klusje voor me", zegt Bonte over zijn wonderbaarlijke genezing. zeeland 2 TILBURG Een agent (37) van de politie Zeeland-West-Brabant is woensdagavond aangehouden en in verzekering gesteld. De man wordt verdacht van het plegen van schending van het ambtsge heim. De agent is een inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland. Hij zou vertrouwelijke informatie hebben doorgespeeld aan derden. Hij wordt ook verdacht van bezit en verhandelen van verdovende middelen. In hetzelfde onderzoek werd ook een 43-jarige man uit Zierikzee aangehouden voor de handel in harddrugs. Drie panden werden doorzocht. Tegen de politieagent loopt zo wel een disciplinair als strafrech telijk onderzoek. Op dit moment zit de man in beperkingen. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Het OM doet daarom ook geen verdere mededelingen in deze zaak. De officier van justitie beslist te zijner tijd of de man strafrechte lijk wordt vervolgd. Nieuwsmedia Zorg biedt ex-personeel weerwerk Arnold Mandemaker Eindhoven 22°C Hitte pzc.nl ver weg Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1