Tv-series K A 9 m UMTV' EW The Final Countdown uitbrengen als single? Ik zag het totaal niet zitten FLORIS SWIEBERTJE visnetshirts en getoupeerde kapsels. En dat halverwege die sombere jaren 8o, die begonnen met een vette economische crisis en dreiging van atoomoorlogen. In het jaar van Europe's doorbraak, ont plofte kerncentrale Tsjernobyl. Niet zo gek dat The Final Countdown - hoe triom fantelijk het ook klinkt - cryptisch het einde van de wereld beschrijft: We're leaving together, But still it's farewell, And maybe we'll come back To earth, who can tell? I guess there is no one to blame We're leaving ground (leaving ground) Will things ever be the same again7 It's the final countdown The final countdown „Het nummer beschrijft een somber ge voel over de toekomst inderdaad", zegt Michaeli. „Maar wel met een sprankje hoop. The Final Countdown is vaak de ope ner of afsluiter van onze show, aftellen naar het einde van de wereld, dus dat sprankje hoop moet er wel in, haha." Mindersucces Het succes overdonderde Europe. Mi chaeli: „We waren twintigers. We reis den, feestten veel, al waren we niet zo'n wilde band met drugs en zo. Maar het na deel van plotseling veel succes hebben, is dat je denkt dat het altijd door zal gaan. En we hadden ook nog een paar hits, goeie jaren, maar steeds een beetje min der. En het is lastig je voor te bereiden op minder succes." In 1992 waren de band leden elkaar wel zat en ging ieder zijn weg. Mie Michaeli ging toeren met Glenn Hughes, die ooit deel uitmaakte van Deep Purple. Dat werd een financieel fiasco. „Joey heeft de rechten van The Fi nal Countdown. Het heeft hém zeker rijk gemaakt", zegt Mie. „Maar mijn geld was halverwege de ja ren 90 gewoon op. Na die financiële ramp met Glenn Hughes dacht ik:fuck it, ik speel niet meer als ik niks verdien. Maar ik had geen opleiding of niks. Ik werkte zelfs een tijdje als bagagesjouwer op de luchthaven. Op het vliegveld zeiden ze tegen mij: wat doe jij hier? Jij moet toch miljonair zijn!" Maar de vriendschap met Joey bleef al tijd. Mie schreef eind jaren 90 mee aan nummers van Joey en een eenmalige mil lenniumreünie eind 1999 (een beter aftel nummer dan The Final Countdown bestaat tenslotte niet) leidde tot een comeback van Europe vanaf 2003. In de bezetting uit de hoogtijdagen. Mét John Norum dus, die al eind 2986 Europe had verlaten, en Mie Michaeli - inmiddels vader van drie kinderen - op keyboard. „We doen niet hetzelfde als in de jaren 80", besluit Mie. „Op ons nieuwe album, komt uit in oktober, staat een ballad die sommigen vinden lijken op muziek van David Bowie. Maar ook songs die klinken als Black Sabbath. Het heeft geen enkele zin op zoek te gaan naar een nieuwe The Final Countdown. We zijn nu gewoon een rockband en we doen waar we zin in hebben." P/T W/J - MAGNUM donderdag 3 augustus 2017 GO Elke generatie heeft haar favoriete tv-series. Dit zijn er drie van de Generatie Nix. kERLORE/k/ ZATERDAG Freek de Jonge: Pas 24 was Rutger Hauer toen hij de buteerde als Floris van Rosemondt. De tv-serie was het Nederlandse antwoord op buitenlandse suc cesridders als Ivanhoe (Engeland), Thierry la Fronde (Frankrijk) en Johan en de Alverman (Bel gië). Regisseur Paul Verhoeven twijfelde aan Hauers acteertalent, maar niet aan diens bravoure. De meeste stunts deed Hauer zelf. Op straat speel den jongetjes hem na met speelgoedzwaardjes. Joop Doderer was 60 jaar een veelzij dig acteur, maar werd altijd vereenzelvigd met die ene rol: Swiebertje in de gelijknamige NCRV-tv- serie. Twintig jaar een zwerver verliefd, op Saar. Plaaggeest van bromsnor. De serie eindigde met het vertrek van Swiebertje naar Canada. Doderer was vier keer getrouwd, onder meer met Conny Stuart. Op zijn 80ste speelde Doderer Blijvend Ap plaus, een tragikomedie over een rusthuis vol oud operazangers. Mie Michaeli: „Ik was er aan vankelijk alleen voor de tour." FOTO TT NEWS AGENCY „Satire is morsdood" MAANDAG 1964: De komst van de pil leidt tot de seksuele revolutie Deze serie verhalen over generaties - plus extra materiaal - zijn gebundeld in een boek! Bestel het Grote Generatieboek op pzc.nl/wij, voor 17,50 euro. Gebruik kortingscode DZWB17 voor gratis verzending. ti •2 ESsSS Volg alles over de generaties op: pzc.nl/ditzijnwij 1 L--'*'-?L >4^^ Een privédetectective op Hawaï met alles wat daarbij hoort, inclusief fout gekleurde overhemden. Rokkenjager Thomas Magnum (Tom Selleck) past op het huis van een miljonair en lost misdaden op terwijl hij ruziet met butler Higgins. Magnum was de eerste Amerikaanse tv-serie waarin Vietnamveteranen een nieuw bestaan op bouwden en trots waren op hun diensttijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9