O O) CD O Erwin Adan stelt zijn zege veilig 12 ZE Goes on Track trekt nationale toppers Duinkerke bij beste vijf op WK tijdrijden Antwan Tolhoek ziet perspectief in Polen Sharon Coone (20) bracht twee jaar door in Amerika en leerde er veel. Ze is een ervaring rijker, maar is deze week weer te bewonderen in Terneuzen. TENNISTALENT TERUG UIT DE VS De baanwedstrijd Goes on Track weet zich dit jaar verzekerd van deelname van nationale (top)atleten. Tijdens deze derde editie van de wedstrijd, georganiseerd door AV'56, geven onder anderen de vrouwen Patricia Krolis, Maruska Eduarda en Judeska Sheppard en de atleet Tarik Tahiri acte de présence op het nieuw toegevoegde onderdeel hink-stap- springen. Bij de 3000 meter verschijnen de snelle Belgen Cedric van de Putte en Sander Verminck - net als Middelburger Erwin Har mes - aan de start. Ook wordt er een sprint tweekamp en een werp-tweekamp afgewerkt. Goes on Track vindt volgende week vrijdag avond plaats bij AV'56. Joannathan Duitnkerke is als vijfde geëindigd bij het wereldkampioenschap tijdrijden voor ID-renners, dat eerder deze week werd gehou den in Assen. De coureur uit Goes reed 7,9 ki lometer in een tijd van 11.53,19 minuten en daarmee was hij zo'n 46 seconden langzamer dan de Fransman Jeremy Texeira Pereiro, die kampioen werd in 11.07,37. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger, Davy Mertens uit Oudenbosch, eindigde in de wedstrijd met veertig deelnemers als vierde. Zijn tijd bedroeg 11.45,33 minuten. Morgen staat de wegrit op het programma. Die wordt in Kostvlies verreden. Antwan Tolhoek zat tijdens de vijfde etappe van de Ronde van Polen mee in de vroege vlucht. De 23-jarige renner van Team Lot- toNL-Jumbo reed de hele dag in de aanval, maar werd in de slotfase teruggepakt. De in woner van Yerseke finishte als 51ste in de zelfde tijd als zijn winnende landgenoot Danny van Poppel. De maximale voorsprong van de kopgroep be droeg gisteren niet veel meer dan drie minu ten. „Toch hielden we het lang vol, omdat we goed samenwerkten. Bovendien voelde ik me heel goed. Na mijn hoogtestage in Oostenrijk heb ik het idee dat de vorm stijgende is." Hij is dan ook blij dat hij zich in deze etappe kon laten zien. „Ik pakte onderweg behoorlijk wat punten voor het bergklassement. Dat biedt wellicht perspectieven." zv Door de regenval waren er een kleine 100 deelnemers minder dan vorig jaar. Meteen richting het Wooldhouse nam Adan de leiding met Tim van den Broeke in de slip stream. Daarachter Sander Post, die doorgaans vooral in Zeeuws- Vlaanderen aan de start staat. Ver volgens de aftredende kampioen Erwin Harmes en Ronnie Over- gaauw. Bij terugkomst bij hotel Arion had Van den Broeke de leiding overgenomen en met de wind in de rug maakte hij lekker tempo. Har mes was toen al op behoorlijke ach terstand gezet, gevolgd door de ge broeders Schrier, samen met Ralph Wiessener. Op de meet klokte win naar Van den Broeke een tijd van 22.46. Hij werd op 14 seconden gevolgd door Erwin Adan, die daardoor de Tim van den Broeke liep wat slimmer, hij verdient deze overwinning eindzege veiligstelde. Met de tweede plaats in Vlissingen had Adan vrede: „Tim liep wat slimmer, hij verdient de zege", liet hij weten. Omdat Van den Broeke niet aan de vereiste vier wedstrijden kwam, deed hij niet mee voor de eindzege. Bij de vrouwen nam Leonie Ton in Vlissingen even de leiding in de wedstrijd, met Marianne de Kok en Monique Verschuure op korte ach terstand. Maar De Kok liet zien dat ze na een blessure weer helemaal terug is en boekte haar zestiende zege in een stratenloop. Ton doet in dit soort wedstrijden snelheid op, omdat ze in september naar het NK too km in Winschoten gaat. „Ik ging veel te snel weg", liet Ton weten. „Marianne was abso luut een stuk beter." Ester Plat- teeuw finishte op de derde plaats overall. Opmerkelijk was de eindzege bij de H45 voor Erik Goossen, die aan alle twintig circuits heeft deelgeno men. Ralph Wiessner was de beste H35, waar hij Remy Vasseur achter zich hield. Adrie Faes hield Jan de Wilde af van de eindzege bij de H55. Frans Bos heerste bij de man nen H65. Leenhouts Schweertman donderdag 3 augustus 2017 ATLETIEK WIELRENNEN A Joannathan Duinkerke. fotomarcelledavidse WIELRENNEN Wielrenster Quinty van de Guchte uit Drie wegen werd dinsdag zestiende in het criterium van Kapellen. Gisteren voegde ze daar een vierde plaats in het Wadelincourt aan toe. Wielrenner Timo de Jong uit Goes toonde zich gisteren in de Ronde van Zundert de sterkste in de sprint. Hij won de koers, voor Rick Burgmans en Roy Guequièrre (Tholen). FC Twente slaagde er gisteren met Tom Boere (Terneuzen) in de basis en Godfried Roemeratoe (Oost-Souburg) als invaller niet in te scoren tegen Espanyol: 0-0. a Leonie Ton was al zeker van de zege in het Stratenloopcircuit. Erwin Adan pakte gisteren in Vlissingen zoals verwacht de eindzege, maar de dagzege ging in de 80ste editie van de Boule vardloop naar Tim van den Broeke. Sjaak Sinke Vlissingen - Erwin Adan Persoonlijke groei boven tennissucces I) Koen Leenhouts (Oostburg) blijft aan de leiding op het Open NK schaken. Door een overwinning op grootmeester Eduardo Itturizaga kwam hij - net als landgenoot Erwin l'Ami - op 6,5 pun ten. Vandaag is de slotdag. Als Leen houts in actie komt, voldoet hij aan de groot meester-norm. A Sharon Coone moet het naar eigen zeggen van haar 'vastheid' hebben, fotocamileschelstraete Piëdro Schweert man uit Koude- kerke (foto) komt vanavond in actie in de kwartfinale van het WK voor dubbels in Man chester. Met dub- belpartner Dylan Bennett plaatste hij zich dinsdag al voor de eerste knock-out- ronde. Giste ren verloor het duo het laatste groepsduel wel van de Schotten Clyne en Lobban (2-0). In het ge mengd dubbel ging hij met Na thalie Grinham on deruit tegen de Engelsen Selby en Waters: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93