Leefbaarheid staat op spel Nieuw foodtruck festival in Dishoek CDA Hulst vreest toekomst ouderen 8 Scholen zijn samen aan zet 'Gaybrapad' gereed tijdens Film by the Sea i zv Het zijn woorden van René Smit, topman van Zorggroep ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen. Hij heeft er sinds deze week een belangrijke taak bij: voorzitter van een werk groep die 'concrete voorstellen moet doen tot behoud en verster king van het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen'. Dat is niet niks, onderkent Smit. Eén winstpunt is alvast binnen. De driekoppige werkgroep die hij leidt, is ingesteld door de besturen van alle Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen. Naast het Zwin College in Oostburg, De Rede in Terneuzen en het Reynaertcollege in Hulst die al langer met elkaar optrekken, zit nu ook het Zeldenrust-Steelantcol- lege in Terneuzen aan tafel. Ambitie Het ministerie van Onderwijs heeft dit altijd als eis gesteld voor moge lijke extra steun. Smit: „Ik heb me er van tevoren van vergewist dat ze gevieren aan de slag willen. Want wij kunnen nog zo'n mooi plan be denken, het is primair aan de scho len om het uit te voeren." Hoe dat plan eruit zal zien, kan Smit nog niet zeggen. Het is daar voor nog te vroeg. De uitgangspun ten zijn wel duidelijk. „In Zeeuws- Vlaanderen moet een divers onder wijsaanbod blijven, voldoende ge spreid over de regio en aansluitend bij de behoefte en de wensen van ouders en leerlingen", geeft Smit aan. En concreter: „Ook in Oost burg en Hulst moet middelbaar on derwijs mogelijk blijven." De leefbaarheid staat op het spel, aldus Smit, 'want welk gezin wil zich hier nog vestigen als het on derwijs niet goed is georganiseerd'. Ook in Oostburg en Hulst moet middelbaar onderwijs mogelijk blijven Hij legt de lat daarom hoog. „De ambitie moet zijn in Zeeuws- Vlaanderen het beste onderwijs van Nederland te organiseren, én dat ouders en leerlingen dat zo voe len." In het najaar moet de werkgroep haar toekomstplan gereed hebben. Smit wil daar ook ouders bij betrek ken. Hoe dat zal gebeuren, moet nog worden uitgewerkt. „Maar het is essentieel dat mensen zich kun nen laten horen. Zij zijn de gebrui kers." Foodtruckers by the Sea is de naam van een nieuw foodfestival in Dishoek. Vanaf morgen tot en met zondag staat de Western Ranch Ride by the Sea in het te ken van eten. „Er komen zo'n twaalf foodtrucks met allerlei hapjes en drankjes. Van boeren- friet tot Mexicaans, saté, biologi sche crêpes en ijs", vertelt Petra Nieuwkerk, eigenaar van de Western Ranch. „Een vriendin van mij heeft een foodtruck en zo ontstond het idee om een ei gen festival te organiseren. Dat idee is de afgelopen tijd flink ge groeid. We hebben er wel voor gezorgd dat iedereen wat anders te eten aanbiedt." Op het terrein van de manege aan de voet van de duinen kun nen de bezoekers een keur aan zoete en hartige hapjes nuttigen. Voor kinderen staat er een groot springkussen en zijn er spelle tjes en ponyritjes. Liefhebbers kunnen op een kameel rijden. En wat is een ranch zonder paar- denshow? Dus ook die staat op het programma. Morgenavond treedt de band Woodworks op. De Zeeuwse akoestische band speelt rock- en folkcovers. Foodtruckers by the Sea. Western Ranch Ride by the Sea Dishoek. De christen-democraten zijn bang dat dit ook voor ouderen in de ge meente Hulst verstrekkende gevol gen heeft, schrijven ze aan het col lege van burgemeester en wethou ders. „Ouderen worden met alle mogelijke moeite in staat gesteld en gestimuleerd zo lang mogelijk zelf standig te wonen. Het wegvallen van de subsidie brengt het voorbe staan van activiteiten, en hiermee het welzijn, in gevaar", schrijft frac tievoorzitter Piet van de Kerkhove. Volgens hem is het van essentieel belang dat na t januari 2018 voorzie ningen voor ouderen blijven. „Voor velen is kaarten of biljarten het uitje waar zij naar uitkijken en het enige wat nog over is. Als dit weg valt, zitten ze te verpieteren achter de geraniums en zijn ze nog meer afhankelijk van mantelzorgers." Hij wil van het dagelijks bestuur weten welke locaties in Hulst drei gen te worden gesloten en of het college onderschrijft dat de wel zijnsruimtes van belang zijn. Ook is hij benieuwd of burgemeester en wethouders bekend zijn met het idee van het Ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport (VWS) dat gemeenten voor even tuele problemen moeten op draaien, en hoe groot de bereidheid is de activiteitenruimtes open te houden. Het CDA stelt daarnaast voor een bedrag uit het wmo-over- schot uit te trekken voor de in standhouding. Hulst hield vorig jaar 1,6 miljoen euro over op de wmo-taken, omdat het minder uit gaf dan was begroot. VLISSINGEN Zeven kleuren wegenverf, te beginnen met rood. Zo moet het regenboog zebrapad aan de Spuikomweg bij bioscoop CineCity in Vlissingen er straks uitzien. Het is het eerste regenboogpad in Zeeland. De aanleg ervan begint in de week van 28 augustus. De gemeente wil dat het oversteekpad klaar is voor het Vlissingse festival Film by the Sea begint. Met het gekleurde zebrapad, in de volksmond ook wel Gaybra pad genoemd, wil Vlissingen la ten zien dat het mensen van elke geaardheid verwelkomt. De ge meente wil het pad inwijden op Coming Out Day, 11 oktober. In Middelburg is zo'n ge kleurde zebra onderwerp van gesprek geweest, vertelt een woordvoerster. Maar dat heeft vooralsnog niets concreets opge leverd. Na de zomer wordt het wel weer op de politieke agenda gezet. IN DE REGIO Aan de slag met bramen Weekend met dahlia's Op reis met Groei en Bloei MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 3 augustus 2017 Het middelbaar onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen staat op een keerpunt door dalende leer lingenaantallen. Een nieuwe opzet is nodig, maar die kan al leen slagen als alle scholen samen optrekken. En ouders en leerlingen moeten erachter staan. Harmen van der Werf Terneuzen - René Smit, ZorgSaam Foodtrucks op een Western ranch. Niet in het Wilde Wes ten, maar gewoon in Dishoek. Aan de voet van de duinen bij Ride by the Sea. Annemarie Zevenbergen Dishoek Vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 22.00 uur en zondag van 12.00 tot 20.00 uur. De Hulster fractie van het CDA vreest de toekomst van ouderen nu het Rijk per 31 december de subsidie voor activiteiten in woonzorgcentra intrekt. Zorgin stellingen kunnen daardoor de huur van welzijnsruimtes niet langer ophoesten. Bob Maes Hulst BIERVLIET Samen bramen plukken en bramen jam maken, het kan zondag in het kader van de Kids2Fun- activiteiten bij de boerderij van Staatsbosbeheer aan de Braakman- weg bij Biervliet. De activiteit is van 13.00 tot 16.00 uur. Het hele gezin mag meedoen. Deelname is één euro. SCHOONDIJKE Tuin 'Juust Wa'k Wou' aan de Tragel Oost 21 bij Schoon- dijke staat komend weekend helemaal in het teken van de dahlia's. Tal van dahlia-soor ten staan in bloei in de meer dan een halve hectare grote tuin. Ook is er een expo sitie van schilde rijen van eigenaar Kees Jacobse. Openingstijden: 10.00-17.00 uur. Gratis entree. TERNEUZEN Groei en Bloei Zeeuws-Vlaande ren maakt zaterdag 26 augustus een rondreis door Zee land, met bezoeken aan het Landbouw museum en een vij vercentrum in Drei- schor, een kwekerij in Zonnemaire en een sier- en moes tuin in Ritthem. ledereen kan mee, leden voor 65 euro en niet-leden voor 75 euro. Aanmelden kan via 0115-497100 of gmhmklok@zee- landnet.nl. DORPSFEEST ZUIDZANDE Duizenden bezoekers wisten gisteren de weg naar Zuidzande te vinden voor het dorpsfeest én de rom melmarkt. Zestig kramen en zo'n tweehonderd vrijwilligers zorgden voor ambiance. Een van de kooplui was Willem Klaassen uit Westdorpe. „Ik doe dit al veertig jaar, het is een soort virus waar je niet vanaf komt. Ik kom hier graag." Bij zonder was het optreden van Anna de Vicq (10) uit Leuven die op de dwarsfluit haar muzikale talenten demonstreerde. Volgend jaar viert het dorpsfeest het twintigjarig jubileum. „Dan maken we er een groot feest van", beloofde Johan Duininck namens de organisatie, foto camileschelstraete DONDERDAG AARDENBURG Sint Baafskerk, 11.00- 17.00 uur: Kunsten festival AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: kaarten, biljarten BRESKENS Oranje plein, 08.00 uur: Weekmarkt; Qi Bio- taria aan Veerplein, 09.00 uur: Qigong; 19.00 uur: Taiji; Strandpaviljoen Het Halve Maentje, 10.00-11.30 uur: Snuffelen aan zee, voor kinderen en (groot)ouders CADZAND Dorps kern, 10.00 uur: Cadzandse Dag, dorpsfeest met markt, curiosa, rom melmarkt en di verse activiteiten KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Weekvie- ring; 14.00 uur: Zan gers van Toen LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen NIEUW-NAMEN Café De Zevende Hemel, 13.30 uur: Bingo NIEUWVLIET Piere wiet, 19.30 uur: Kin dertheatervoorstel ling Ferini (Rini Fe- nijn); ticket geeft vanaf 16.00 uur al entree tot speel- boerderij OSSENISSE Cam ping 't Mussenist taverne de Polder hoeve, 14.00 uur: Kaarten RETRANCHEMENT G. van Hoekestraat 2, Infopunt Zand, 10.00 uur: Wandel excursie natuurge bied 't Zwin SAS VAN GENT Westkade 98, voor malig gemeente huis, 14.00 uur: Wandeling met gids gidsenteam SLUIS VVV kantoor, 10.30 uur: Stads wandeling TERNEUZEN Por taal van Vlaande ren, 10.00-17.00 uur: Rondleidingen sluizen en rond vaarten; Schelde- boulevard, hele dag: Internationale beeldenroute; Nieuwstraat 2-4, 13.30-17.00 uur: Schoolmuseum 'Schooltijd' WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 89