OZCAN AKYOL Primeur: erfelijke ziekte bij embryo 'genezen' 794 stipreizen.nl StlP 8 dagen per Costa Mediterranea Wiltu nog meer luxe? I of bel ons 088 - 70 70 600 6 GENIET VAN VELE EXTRA'S, ALS: Column Als mijn naam ergens op in ternet door het slijk wordt gehaald, op basis van leu gens en laster, krijg ik vaak te ho ren dat ik het medium niet serieus moet nemen. De dorpsgekken zouden mijn kostbare tijd en ener gie niet waard zijn. Eigenlijk is dit advies illustratief voor de alge mene opvatting over internet: veel geschreeuw maar weinig wol. Dat begint een gevaarlijk mis verstand te worden. Tienduizen den burgers zitten elkaar digitaal van alles wijs te maken, opge zweept door allerlei samenzwe ringstheorieën van mensen die chronisch bang zijn. Het is een be proefde vorm van indoctrinatie. Ik kan tegenwoordig Twitter niet aanzetten, of iemand stuurt wel een blog of artikel door, waarin het duistere plan van 'ont volking' wordt blootgelegd. Wat dit woord moet betekenen: een elite is bezig om de nationale identiteit te vernietigen, zodat heel de wereld één groot collectief wordt, zonder autonome en onaf hankelijke culturen. Het staat natuurlijk iedereen vrij om zulks te denken, daar hebben we onze liberale democratie voor, er bestaat gelukkig geen gedachte- politie, maar deze bizarre theorie begint steeds meer post te vatten in onze reguliere media en binnen bestaande partijen. Zo wordt Forum voor De mocratie tegenwoor dig in elke krant ge presenteerd als leuk, nieuw en fris alter natief voor de PVV. Voorman Thierry Baudet bezon digde zich aan de uit spraak dat er een 'home opathi sche ver dunning van de Nederlandse bevolking' gaande zou zijn, maar dat werd hem melig en lacherig vergeven. Die jongen wilde gewoon héél graag. Dat is dus grote onzin. Hoewel hij continu in de mainstreamme- dia wordt afgeschilderd als een krankzinnige nar, bedient hij doorlopend Nederlandse burgers die hun land zien veranderen en hier geen adequate verklaring voor hebben. Dan kom je inderdaad al gauw terecht bij complotten en intriges van uitgekookte denkers of machtswellustelingen. Het internet begint een broed- plek te worden voor gevaarlijke ideeën die uiteindelijk ook de fy sieke wereld zullen bereiken. Het is aan bestaande media om hier op een zorgvuldige manier mee om te gaan. De tijd dat we internet als een ontwikkeling in de periferie bestempelden, moet nu ver achter ons liggen. Tienduizenden burgers zitten elkaar digitaal van alles wijs te maken De resultaten van het onderzoek zijn vandaag gepubliceerd in het wetenschappelijke vakblad Na ture, waarin de weten schappers stellen dat er potentie is om in de toekomst duizenden erfelijke ziektes te corrigeren voordat een kind geboren is. Waarschijnlijk zal dit echter nog niet zo snel ge beuren. Voordat de techniek beschikbaar wordt in klinieken, moet het experiment nog vele malen worden herhaald om te kijken of de resultaten stabiel blij ven. Wel worden de effectiviteit en veiligheid van de techniek met het oog op de toekomst al hoop gevend genoemd. Hoewel het resultaat baanbre kend genoemd mag worden, is de methode ethisch gezien contro versieel. Met de nieuwe techniek zou de mens 'voor God kunnen spelen'. Zo bestaat de vrees dat de aanpassingen zich niet beperken tot het uitbannen van ziektes, maar dat de mens steeds meer maakbaar zou worden op al lerlei vlakken. In Nederland lijkt onderzoek of het uitvoeren van de methoden vooralsnog niet mogelijk. Waar de Amerikanen embryo's ge bruikten die zij speciaal kweek ten voor onderzoeksdoeleinden, is dit niet toegestaan in Neder land. Eerder dit jaar kwam de Ge zondheidsraad echter wel met het advies om de wetge ving omtrent dit onder werp te verruimen. Het politiek landschap in Nederland is echter op medisch-ethisch vlak sterk verdeeld. Hoe werkt de methode precies? Het gaat om de zogeheten CRISPR-Cas9-methode, waarbij gebruik wordt gemaakt van een speciaal 'geprogrammeerd' eiwit. Simpel gezegd gaat deze eiwitcel precies naar de plaats waar de ziekte zich bevindt en 'knipt' het dna doormidden. Vervolgens hoort de dna-breuk zelf op de juiste manier te herstellen. Tij dens het onderzoek gebeurde dat in de helft van de gevallen. normaal nu v.a. normaal 1299 r iu v.a Incl. vliegreis per Stip-charter transfers 8-daagse cruise per Costa Mediterranea o.b.v. volpension Nergens voordeliger! Incl. vliegreis per Airbus A380 van Emirates, 30 kg bagage transfers 8 dagen verblijf in een luxe balkonhut 2 hotelnachten in een 4-sterrenplus hotel in Dubai Luxe cruisevakantie nu extra voordelig! Kijk voor nog méér cruises op onze website! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) k reizen «nl. donderdag 3 augustus 2017 @ÖzcanAkyol Broedolek Amerikaanse wetenschappers zijn er voor het eerst in ge slaagd om een menselijk em bryo te ontdoen van een erfe lijke ziekte. Met een zogeheten 'knip-en-plak-techniek' werd bij een speciaal gekweekt em bryo een erfelijke hartaandoe- ning ongedaan gemaakt. Ruben Koenes Rotterdam ubai, Oman Abu Dhabi Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Maak bijzonder voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer deze geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen. Profiteer tijdelijk van 50 korting per boeking. Kijk en vergelijk gerust. Mogen we u ook verwelkomen aan boord? Binnenhut Buitenhut Balkonhut Dec. v.a. 1124* v.a.904 v.a. 994 Jan. v.a. 794 v.a. 914 v.a. 1004 Feb. v.a. 824 v.a. 964 v.a. 1074 Mrt. v.a. 894 v.a. 1034 v.a. 1144 *0.b.v. een premium hut zie stipreizen.nl/crcuab Balkonhut 0\ngekev\<i |wxe ey\ -tóch Voovdejig.' Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Zie de website voor meer informatie. De korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. v.a. 1604 v.a. 1274 v.a. 1324 v.a. 1274 zie stipreizen.nl/crdxb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6