6 ZOUTELANDE AFSCHEID ELS ZOCK WAT IS ER TE DOEN? Cadzandse Donderdag, Cadzand Op de eerste donderdag van au gustus is het elk jaar weer tijd voor de Cadzandse Donderdag. Een dag vol gezelligheid in het Zeeuws-Vlaamse dorp. Een markt, activiteiten voor kinde ren, een rondvlucht per heli kopter het kan allemaal vandaag in Cadzand. Voor de muziek liefhebbers is er een gitaar- en orgelconcert in de kerk. Voor meer info: www.cadzandcul- tureel.nl Streetsale, Goes Een koopevenement dat aan trekkelijke koopjes, aanbiedin gen en specialiteiten van win kels met leuke activiteiten zoals straattheater, muziek en kinder attracties combineert. Vandaag van 10.00 uur tot 21.00 uur in het centrum van Goes. Wandeling, Oostkapelle Ontdek Oostkapelle met een gids in een wandeling van an derhalf uur. Tijdens de wande ling worden allerlei leuke ver halen en interessante wetens waardigheden over dit dorp ver teld. De wandeling start om 19.30 uur vanaf de Dorpskerk bij Waterstraat 1. Opgeven kan van daag tot 17.00 uur via een mail naar: connieburgs@zeeland- net.nl. Kosten zijn 2 euro voor volwassen en 1,50 euro voor kin deren tot en met 18 jaar. Weekmarkt, Oud-Vossemeer In Oud-Vossemeer is het van daag markt. Van 07.30 uur tot 12.00 uur staan hier verse pro ducten uitgestald. Zomeryoga, IJzendijke In het Mauritshof in IJzendijke aan de Mauritsweg 5 kan men vandaag lekker rekken en strek ken. Van 09.30 uur tot 10.30 uur vindt er een lesje zomeryoga plaats in het Zeeuwse Land schap. Aanmelden kan 10 minu ten voor aanvang van de les en je neemt zelf een badlaken en flesje water mee. Mocht het re gen dan zal de les doorgaan in het yogacentrum aan de Minne poortstraat 6. Strandtocht, Breskens Op het strand is van alles te vin den en te beleven. Samen met een natuurgids van Natuur&Zo gaan kinderen met hun (groot)ouders deze ochtend on derzoeken wat de zee en het strand ons te bieden hebben. Er wordt gevist op garnalen, vissen of krabben en men gaat naar huis met een zelfgemaakt strandsouvenir. De tocht begint om 10.00 uur bij strandpavil joen 'Het Halve Maentje'. Voor meer info: www.vvvzeeland.nl Zomerzeilen, Wemeldinge Schipper Marco neemt je mee op de Oosterschelde op een mo dern kajuitzeiljacht. Ervaar zelf zeilen, sturen en natuurlijk ook de prachtige natuur om je heen. Actief meehelpen of relaxed ge nieten, het kan en mag allemaal aan boord bij SailForce! Vanaf 14.00 uur vertrekt de kajuit voor een tocht van ongeveer 2 uur. Voor meer info: https://www.zeilenzeeland.nl Stadswandeling, Sluis Laat je verrassen door de histo rie van Sluis en bezoek samen met een stadsgids de ruïne van de Steenen Beer (ook wel West poort of Brugse Poort genoemd) waar ooit een manschappen- zaal, een wapenzaal, een wen teltrap, opslagruimte en kruit magazijn waren. De wandelaars kijken even bij de stadswal en men hoort over de geschiedenis van Sluis. De wandeling duurt van 10.30 uur tot 11.30 uur. Voor meer info: www.vvvzeeland.nl Orgelconcert, Middelburg Orgelconcert op het De Rijc- kere-orgel van de Oostkerk door Matthias Havinga uit Amster dam. Op het programma staan werken van Bach, Mendels- sohn-Bartholdy, van Oortmers- sen en Distier. Van 12.30 tot 13.00 uur zijn de deuren geopend. VANDAAG IS ONZE VASTE GAST: Ze werd er volwassen, haar kinderen groeiden er op en ze deelde er lief en leed. De Haagse Els Zoek (80) reist al zestig jaar af naar camping Janse in Zoutelande. Maar dit jaar maakt ze het ritje vanuit Den Haag voor het laatst. „Ik wil niet dat ik zo aftakel dat mijn kinderen moeten gaan beslissen dat ik niet meer naar de camping kan komen, omdat ik te vergeetachtig ben of zoiets." estig jaar is een lange tijd. Denk maar eens na over wat er de afgelopen zestig jaar is gebeurd in Neder- I land. Kleurentelevisie deed zijn intrede in de huiskamers, de Del tawerken werden gebouwd en het toe risme in Zeeland kwam in de lift. Al die jaren stond Els op camping Janse in Zoutelande. Terwijl de wereld om haar heen veranderde, zag ze ook de cam ping veranderen. „In het begin was dit gewoon een weiland. De camping was ook niet gedraineerd. Er waren wel we's maar dat is niks vergeleken met de luxe van nu." En waar de campinggas- ten nu een wasmachine kunnen ge bruiken, ging dat in de beginjaren dat Els naar de camping kwam heel anders. „We hadden zo'n wringer waar we met z'n allen op moesten letten. Dat deden we om de beurt." Ze moet lachen bij de gedachte aan de tijden van toen. „Oh en de melkboer en groenteman kwa men hier nog op de camping. Van de melkboer heb ik nog een lepeltje gekre gen bij de geboorte van mijn kinde ren." Op de fiets Zelf kwam Els voor het eerst als tiener in Zeeland. Als 16-jarige op de fiets vanuit Bergen op Zoom. Ze ging toen nog naar de camping naast camping Janse. „Ik houd echt van Zeeland. Hier Ik houd echt van Zeeland. Hier ben ik helemaal weg, kan ik veel buiten zitten ben ik helemaal weg, kan ik veel buiten zitten en dat vind ik heerlijk." Een paar jaar later maakte Els de overstap naar camping Janse en daar ging ze niet meer weg. Haar twee kinderen groei den hier op en daar heeft de Haagse mooie herinneringen aan. „Lekker met z'n alleen naar het strand. Maar er wa ren toen ONS TlJDELIJKE THUIS IN ZEELAND donderdag 3 augustus 2017 SD Tipl Concert in kerk Cadzand Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Els Zoek uit Den Haag. Ze kwam als tiener al naar Zoute- lande. Voor de 80-jarige Els is dit het laatste jaar op camping Janse. „Ik kan hier veel buiten zitten en dat vind ik heerlijk." 'Na zestig jaar is het genoeg geweest' Daisy Schalkens Zoutelande -Els Zoek Belfort in Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62