MIJN HOBBY 1 4 5 8 10 ZE Wie het antwoordapparaat van Tim Traas krijgt, hoort het al: hij is éven bezig, op jacht naar Bassie en Adriaan. De dertigjarige inwoner van Kwadendamme is al 25 jaar in de ban van het duo. Wanneer bent u met uw hobby begon nen? In 1992. Ik was toen vijfjaar oud. Weet je, het fleurt me ontzettend op. Als ik down ben en het even niet zie zitten, zet ik iets van Bassie en Adriaan op. Ik heb een ver krampingsziekte en leef 24 uur per dag met pijn. Elke dag moet ik 32 pillen slikken. Deze hobby maakt het draaglijker. Bassie en Adri aan zijn leuk, spontaan, jeugdig, je kunt om ze lachen en met ze meezingen. Bovendien steek je nog wat van ze op ook. Ik heb er talen als Portugees, Spaans en Italiaans van geleerd. Er gaat geen dag voorbij of ik ben er mee bezig. Binnenkort wil ik naar de Bassie en Adriaan-tentoonstelling in het Familie theater Flamingo in Vlaardingen. Daar staan dan bekende rekwisieten uit de films, zoals de steen uit De Verzonken Stad. Dat speelde zich afin Griekenland. Ik ben naar Grieken land geweest en heb daar precies zo'n steen gekocht. Daarop staat wat de grootste schat van de wereld is: niet geld en macht, maar vrijheid, gezondheid en geluk. Honderden! Vooral aan de reiskosten om shows bij te wonen. Helaas is er geen fanclub. Bassie heeft een nieuwsbrief voor vrien den en fans. Adriaan heeft een website met nieuwtjes. En ze komen vaak in het nieuws natuurlijk. Die heb ik niet. Mijn moeder vond het net zo leuk als ik. De rest van de familie werd er wel eens gek van. Met iedereen die ervoor openstaat. Moeilijk. Ik heb een schilderij laten maken van Bassie. Ik heb twee bekers die niet meer te krijgen zijn - de twee die kapot gegaan zijn kan ik niet meer vervangen. Ik had een T-shirt, maar dat was tot op de draad versleten. Ik heb posters die je niet meer kunt krijgen, speldjes, buttons, mijn computer staat vol en ik heb tientallen dvd's en cd's. Voor mij heeft de serie De Verdronken Stad de meeste waarde. Dat is de laatste serie die ik met mijn opa keek, voor hij overleed. Verklaren mensen u wel eens voor gek? Ja! Iemand van dertig die Bassie en Adriaan kijkt, die spoort niet. Maar ik trek me er weinig van aan. Uitbreiden. Alles is welkom! donderdag 3 augustus 2017 'Ze zijn het beste medicijn' Ondine van der Vleuten 2 Wat trekt u aan in uw hobby, wat is er leuk aan? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? Hoeveel geld geeft u eraan uit? Bent u lid van of zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Bent u van plan om uw hobby te be teugelen of juist uit te breiden? Tim Traas: „Bassie en Adriaan zijn leuk, spontaan, jeugdig, je kunt om ze lachen en met ze meezingen." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38