Breskens telt af tot feestweekend Visserijfeesten 'Deze weelde is fijn om te delen' Wendy's bedient truckers én passanten 9 Op de website van de Visserijfees ten wordt al afgeteld in dagen, uren, minuten en zelfs seconden. In het dorp zelf wapperen de vlag gen alvast uitnodigend en van daag wordt de vismijn omge bouwd tot feestpaleis waar be kende artiesten zoals André Hazes Junior en Corry Konings op gaan treden. Breskens is er zo goed als klaar voor, zegt Lucien van den Broecke van het Visserijcomité. Héél Breskens, want de festivitei ten slaan geen straathoek in het vissersdorp over en de horeca speelt in op het feestweekend. Het comité houdt al jaren vast aan het succesvolle concept van muziek, straattheater, kinderactiviteiten, rommelmarkt, kermis en brade rie. De braderie wordt dit jaar zelfs groter. „We moesten jaarlijks veel marktkooplui afzeggen omdat alle kramen vergeven waren", licht Van den Broecke toe. De rij kra- Het is niet zomaar een tuin met bloemen die Sturm heeft. De af metingen van zijn lap grond zijn gigantisch en het staat helemaal vol met dah lia's. „Het is mijn hobby", zegt hij. Sturm is vrolijk. Blij met iedereen die komt en blij met zijn bloemen die langzaam in bloei komen. „Kijk eens om je heen. Wat een weelde, dan is het toch fijn als je kan delen?" Opvrolijken Frans Sturm is de actie begonnen omdat hij als geen ander weet dat een bezoekje, een steuntje in de rug heel erg welkom is als je ziek bent. „Alleen zijn best veel mensen een beetje benauwd om naar iemand toe te gaan die ziek is. Dan kan een bosje bloemen meenemen het wat gemakkelijker maken. Dan heb je wat te geven. En ach, wat is er leu ker dan bij iemand om een bakje koffie te gaan?" Sturm ziet twee bekenden en loopt er naar toe. „Ik heb een bloem voor je waarvan je vrolijk wordt", zegt hij tegen Yvonne Janssen. Hij knipt een oranje dah lia. „Deze heet Yvonne. Zie je wel, je gaat lachen?" Ook Rosanne Goud dwaalt een hele tijd tussen de rode, gele, roze, grote en kleine bloemen voor ze uiteindelijk met een gemengd boe ket in de armen vertrekt. „Ik heb via via van deze actie gehoord", vertelt ze. „Ik neem ze mee voor mijn oma. Die woont alleen." Vandaag tussen tien en half twaalf is het ook nog mogelijk om bloemen te halen bij Sturm. En al leen als je belooft dat je bij iemand op bezoek gaat zijn ze gratis, anders kosten ze twee euro. facebook.com/FransHSturm Er komt in totaal 900 meter aan kramen te staan op de braderie Ook vis is een overkoepelend thema. Er kan gratis worden ge proefd, de Visserijkoningin, Gar- nalenprinses en het Viswuuf dar telen overal tussendoor en voor de kinderen staat er zaterdagmiddag op het Oranjeplein een zeventien meter lange hindernisbaan in de vorm van een vissersschip. Daarnaast zet het comité nieuwe verrassingen op het pro gramma. Dit jaar is dat op zondag foodtruckfestival Lekker Anders op het Oranjeplein. „Er komen acht foodtrucks te staan. Ook is er muziek." Als straattheateract tipt Van den Broecke Wijdbeens Re port op zondag. „Het is een look- We zijn de hele dag bezig, maar 's avonds kunnen we ook even genieten a-like van André van Duin die met een cameraploeg door Breskens gaat, maar hij is nóg gekker dan Van Duin." Het comité, dat uit vijftien per sonen bestaat, leidt alles onder tussen in goede banen. „We zijn de hele dag bezig, maar 's avonds kunnen we er wel even van genie ten." Veel tijd om stil te staan hebben ze overigens niet, er wordt nu al nagedacht over de Visserijfeesten 2018. „Dan bestaan we 65 jaar en we zoeken al hard naar een artiest die hier nog niet eerder is ge weest." In tegenstelling tot vorig jaar, zijn de winkels in hartje Breskens langs één richting met de auto te bereiken. Het hele programma is te vin den op visserijfeesten.com. men, die langs de Keerdam staat, maakt dit jaar daarom een extra lus over de Middenhavendam. „Er komt in totaal negenhonderd me ter aan kramen te staan." Net als iedereen natuurlijk ook in het truckersdeel kan aanschuiven, wanneer je zin hebt in een Hol landse pot." De kaart van het eethuis op de begane grond geeft Veerhoek nog niet prijs. Maar het wordt beslist geen verlengde van de gelijknamige snackbar in Goes, ook al wordt Zie- rikzee de tweede vestiging binnen deze 'keten'. „We gaan veel meer doen, dan de snelle hap. Ook verse broodjes bijvoorbeeld en een lek kere pannenkoek, mosselen en dat soort zaken. Maar niet te luxe; geen kreeft of oesters en zo. Het moet vooral laagdrempelig zijn." Veerhoek huurt de tent van Ray mond Warrens, die in 1988 zijn fish and chipszaak in Goes vernoemde naar zijn dochter. De eigenaar ligt al zeventien jaar juridisch overhoop met een gelijknamige Amerikaanse hamburgergigant die naar Europa wil. De keten ziet zich gedwars boomd door Warrens, die in 1995 het merkenrecht van de naam liet vastleggen voor Nederland, België en Luxemburg. Warrens is tevens eigenaar van coffeeshop High Life in Goes. Hij kocht voormalig restaurant De Zee- landbrug met het doel om daar softdrugs te gaan verkopen. De ge meente Schouwen-Duiveland geeft evenwel geen vergunning af voor de gedoogde verkoop, in afwach ting van een mogelijke landelijke beleidswijzing op dit punt. De verbouwing is momenteel volop in gang. „We doen alles in stapjes. Als het beneden gereed is, dan kunnen we open. Loopt het goed, dan hebben we intern nog voldoende uitbreidingsmogelijk- heid." Veerhoek verwacht straks inclusief terras zo'n tweehonderd plaatsen te kunnen aanbieden. „Truckers willen een eenvoudige, stevige maaltijd zonder al te veel tierelantijntjes", verklaart Veer hoek de doelbewuste scheiding van de twee markten die wordt aange bracht. „Een ouderwetse bal ge hakt, stamppot of draadjesvlees; dat wat we thuis ook eten. Maar willen ze meer of eens iets heel anders, dan zijn ze ook beneden welkom. donderdag 3 augustus 2017 WA Een nóg grotere braderie dan voorgaande jaren, bekende ar tiesten en natuurlijk veel vis. Breskens maakt zich klaar voor duizenden bezoekers die het vissersdorp dit weekend overspoelen voor de Visserij feesten. Sophie Stockman Breskens Ga je bij iemand op bezoek die eenzaam is of ziek? Dan mag je bij mij een gratis bosje dahlia's komen halen. Het was een sim pel berichtje op Facebook van Frans Sturm uit Heinkenszand en het leverde een stroom aan positieve reacties op. „Er heeft zelfs een professionele kweker gereageerd. Die vond het zo'n leuk idee, die doet ook mee." Melita Lanting - Lucien van den Broecke - Lucien van den Broecke Zierikzee Wendy's aan de Zeelandbrug bij Zierikzee opent half september de deuren. In eerste instantie wordt op de begane grond be gonnen met een laagdrempelig restaurant voor passanten. Eind dit jaar moet daar op de boven ste verdieping een truckerscor ner bij komen, vertelt exploitant Wim Veerhoek. Marcel Modde Wim Veerhoek verwacht veel aanloop van de gemiddeld 22.000 passanten die dagelijks over de Zeelandbrug rijden, foto dirk--jan gjeltema Rosanne Goud zoekt een mooi boeket dahlia's uit voor haar oma. foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37