7 nog geen trappen over de duinen. Ai, jai, jai dat was een klim altijd", vertelt Els bijna schaterlachend. „Later toen de kin deren ouder werden, gingen ze stappen in de Hooizolder en kon iedereen lekker z'n eigen ding doen. Dat ging altijd prima." Hoewel Els van oorsprong een Bra bantse is, woont ze nu al jaren in Den Haag. Je zou toch denken dat wanneer Scheveningen om de hoek is, je niet een hele reis naar Zeeland hoeft af te leggen voor het strand. Maar daar is Els het niet mee eens. „Lieve schat, het strand van Scheveningen is niet te vergelijken met Zeeland. Het is daar zó druk! Het strand hier is zoveel mooier en beter. Dat kun je echt nergens mee vergelijken." Een lach en een traan Els heeft veel mooie herinneringen aan haar zestig jaar op de camping. Toch heeft ze er ook veel verdriet gehad. Haar dochter overleed negen jaar geleden en ook haar man is er niet meer. „Die ging op z'n 57ste met de vut en is overleden toen hij 66 was." Achterafis de Haagse blij dat haar man vroeg met de vut ging. „We hebben hier nog wat mooie jaren gehad op de camping. We hebben samen nog kunnen genieten. Daar ben ik heel blij om." Het verdriet dat ze heeft om We hebben samen nog kunnen genieten. Daar ben ik heel blij om haar overleden dochter en man kan ze goed kwijt op camping Janse. Veel gasten hebben, net als Els, al jaren een plekje op het terrein en hebben alles dus meege maakt. Na de uitvaarten kwam ze dan ook gelijk naar Zoutelande. „Hier kan ik mijn verdriet goed kwijt. Het voelt hier als thuis. Ik ben hier ook nooit eenzaam. Soms kom ik niet eens toe aan het lezen van m'n boek want er stoppen zoveel mensen voor een praatje." Afscheid Die veilige haven zal Els dan ook gaan missen. „Het is wel een beetje eng dat ik weg ga want dan zie ik de mensen van hier nooit meer. Het is toch een beetje m'n leven." Maar ondanks de angst staat haar besluit vast. De caravan is al ver kocht. „Er is hier een vrouwtje geweest dat zo aftakelde dat ze van alles vergat en kwijt was. Dat wil ik niet. Ik wil niet dat mijn kinderen moeten gaan beslissen dat het niet meer veilig voor me is om naar Zeeland te komen. Ik wil zelf de controle houden." Vastberadenheid klinkt door als Els vertelt over haar beslissing. Maar na een paar zinnen geeft ze ook toe dat het afscheid toch wel pijn zal doen. „Het vertrek aan het eind van de zomer zal hetzelfde zijn. Maar dat ik niet meer te rugkan, zal wel een beetje prikken." PZC ONLINE Ik check net het nummer op mijn ei En voor teerst in mijn leven ben ik blij Dat ik nooit iets win in de loterij. donderdag 3 augustus 2017 Els Zoek komt al zestig jaar naar de camping in Zoutelande. „Het voelt hier als thuis." fotos ruben oreel -Els Zoek UW REACTIE De kerkrel in Kruiningen le vert veel reacties op. David Rakers oordeelt stevig over de hele kwestie op PZC.nl: 'Schandalig hoe BEIDE partijen met elkaar omgaan. Vechtende voor gangers, dispuut diaken en voorganger. We moeten een voorbeeld zijn. Neem je ongelijk. Dit leert Jezus ons toch. Nu schaden we slechts 1: God!' AJ Bakker post een bittere reactie: 'Religie, macht en geld zor gen al eeuwen voor oorlog dood en verderf. Op grote - en in Kruiningen nu ook op kleine schaal.' Rob Vries tilt er minder zwaar om en ziet de zon nige kant: 'Nu de RTL soap GTST een zomerstop heeft, heeft Kruiningen zijn eigen soap. Heerlijk om te volgen.' TWITTER Inge @lngeMusic De Voedsel- en Warenau toriteit (NVWA) publiceert een lijst van serienummers van eieren die mogelijk schadelijk zijn voor de ge zondheid. De eieren bevat ten een te hoog gehalte fi- pronil, een middel dat ver boden is in de voedselindu strie. Op Twitter wordt veel geklaagd dat de nummers op de eieren niet te lezen zijn. Inge kan die van haar kennelijk wel lezen, en heeft geluk. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op PZC.nl: 1. Ernstige ongevallen bij Hoek en Biervliet 2. List en bedrog tussen de kerkbanken in Kruiningen 3. Wietkwekerij gevonden in Vlissingen 4. Dit schreven andere media over Kruiningen 5. Gif-eieren duiken op in Grijpskerke Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Wi facebook.com/depzc 1 @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35