SEIKO portland 24 Nederland begint morgen met liefst 28 atleten aan de WK atletiek in Londen. Voor de medailles wordt vooral gerekend op twee vrouwen. Maarliefst 28 Nederlandse deelnemers Wawrinka niet naar Canada Sunweb laat Barguil gaan Vrouwen eruit op WK beach ATLETIEK WK IN LONDEN nede rland Nederlandse medailles in de we reldwijd beoefende atletieksport zijn schaars. Dat zal op de WK in Londen niet anders zijn. Sinds de eerste editie van het toernooi in 1983 in Helsinki won Nederland 12 medailles. Tekenend voor de hui dige talentvolle generatie is dat 4 van die 12 medailles zijn behaald tij dens de voorbije twee WK's. Hoop vol voor het toernooi, dat morgen start en tot en met 13 augustus duurt, is dat Dafne Schippers en Si- fan Hassan er weer bij zijn. Schippers won in 2013 in Moskou brons op de zevenkamp en in 2015 in Peking goud op de 200 meter en zilver op de 100 meter. Door die historische prestatie in China sneeuwde het brons van Hassan op de 1500 meter iets onder. Het gigantische succes voelde on wennig. Niet alleen was de winst van Schippers het eerste goud sinds dat van Rens Blom in 2005 op het polsstokhoogspringen, een toer nooi als in 2011, toen geen Neder lander op het podium stond, lag nog redelijk vers in het geheugen. Dat in de atletiek het verschil tus sen vreugde en verdriet dun is, bleek wel op de Olympische Spelen in Rio vorig jaar. Het zilver van Schippers op de 200 meter was de enige medaille. In Londen wordt er door atletiekvolgers toch alweer voorzichtig rekening gehouden met drie medailles. „En dan kijk ik toch vooral naar de bekende na men, Hassan en Schippers", zegt Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie. Schippers hoort bij de favorieten op de 100 en 200 meter, Hassan is topfavoriet op de 1500 meter en maakt ook een kans op de 5000 me ter. Verder zal er - bij afwezigheid van de geblesseerde Churandy Martina en niet fitte Maureen Kos ter - verwachtingsvol worden uit gekeken naar Europees kampioen zevenkamp Anouk Vetter, een weer blessurevrije Eelco Sintnicolaas op de meerkamp, Susan Krumins op de langste baanafstanden en de vrouwenploeg op de 4x100 meter estafette. Onvoorspelbaar Roskam: „In de breedte hebben de sprintsters dit seizoen nog geen medaillevorm getoond, maar we weten dat de sfeer en het verloop van het toernooi grote invloed kun nen hebben. De estafette is onvoor spelbaar, alles is mogelijk wanneer je in de finale komt." WK IN LONDEN Met Schippers en Hassan, 25 en 24 jaar, kan Nederland nog jaren ver der. Daarachter herbergt het team nog een aantal veelbelovende ta lenten van begin twintig en mid den twintig. Zeker niet van ieder een mag al een topnotering of fina leplaats worden verwacht. De sterke lichting is niet alleen puur toeval. De Atletiekunie heeft veel geïnvesteerd, haalde buiten landse kennis naar Nederland en liet trainers bijscholen. Vol werd in gezet op Sportcentrum Papendal, kweekvijver van veel talenten en thuisbasis voor toppers als Schip pers, waar ook de medische bege leiding top is geregeld. Nadine Visser (22) is het meest in het oog springende voorbeeld. Zij won vorige maand op de EK onder 23 jaar in het Poolse Bydgoszcz nog het goud op de 100 meter horden. Die afstand combineert zij met de zevenkamp. Vooralsnog wil ze geen keuze maken tussen deze discipli nes, ook in Londen start zij op haar twee liefdes. De afvaardiging van 28 atleten vertekent iets door de estafette ploegen, niet alle atleten hebben zich individueel gekwalificeerd. Wel had de equipe nog groter kun nen zijn. En niet alleen door het wegvallen van Martina en Koster. Marathonlopers Michel Butter en Abdi Nageeye voldeden ook aan de eis, maar zagen af van deelname. Dat gold ook voor Jip Vastenburg op de 10.000 meter. donderdag 3 augustus 2017 Blikken zijn gericht op Schippers en Hassan Pim Bijl Londen Vrouwen: Dafne Schippers (100m, 200m, 4x100m), Jamile Sa muel (100m, 4x100m), Naomi Sedney (100m, 4x100m), Lisanne de Witte (400m, 4x400m), Sifan Hassan (1500m, 5000m), Susan Kru mins (5000m, 10.000m), Na- dine Visser (zevenkamp, 100m horden), Nadine Broersen (ze venkamp), Anouk Vetter (ze venkamp), Sharona Bakker (100m horden), Eefje Boons (100m horden), Sanne Verste gen (800m), Melissa Boekel- man (kogelstoten), Madiea Ghafoor (4x100m, 4x400m), Laura de Witte (4x400m), Eva Hovenkamp (4x400m), Tessa van Schagen (4x100m). Mannen: Thijmen Kupers (800m), Ri chard Douma (1500m), Eelco Sintnicolaas (tienkamp), Pieter Braun (tienkamp), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Erik Cadee (discuswerpen), Hensley Paulina (4x100m), Gi ovanni Codrington (4x100m), Wouter Brus (4x100m), Taymir Burnet (4x100m), Liemarvin Bonevacia (4x100m). WK atletiek in Londen. 4 tot en met 13 augustus. TV: NPO en Eurosport. TENNIS Stan Wawrinka heeft in de aanloop naar de US Open twee toernooien van zijn programma ge schrapt. De Zwitserse nummer 4 van de wereld kampt nog altijd met knie klachten en meldde zich daarom af voor de toer nooien in Montreal en Cin cinnati. Wawrinka hoopt op tijd fit te zijn voor de US Open, die eind augustus begint. De 32-jarige Zwit ser schreef het Ameri kaanse grandslamtoernooi vorig jaar op zijn naam. „Ik heb hard gewerkt, maar wil geen risico's nemen." Hij kreeg tijdens het grassei zoen last van zijn knie. WIELRENNEN De Frans man Warren Barguil ver trekt bij Team Sunweb. De 25-jarige bergkoning van de Tour de France heeft een contract voor drie jaar getekend bij Fortuneo-Os- caro. Sunweb-ploegleider Aike Visbeek: „Sportief ge zien hebben wij de ruimte om zo'n goede renner te laten gaan." Met een ver trek van de Fransman werd al tijdens de Tour enigszins rekening gehouden. Vis beek: „Als je zo'n goede Tour hebt gereden, dan is het logisch dat je daarna verwacht meer kansen te krijgen. Wij hebben meer talent voor het rondewerk. Het is mooi dat wij hem de vrijheid kunnen geven." BEACHVOLLEYBALBij het WK beachvolleybal zijn beide Nederlandse vrou wenkoppels uitgeschakeld. Net als Manon Flier en Marleen van lersel verloren ook Madelein Meppelink en Sophie van Gestel hun par tij in de tweede ronde in Wenen. Meppelink en Van Gestel gingen in twee sets ten onder tegen het koppel Benitez-Ortega uit Cuba: 16-21,19-21. Flier en Van lersel hadden weinig in te brengen tegen de Tsjechi sche vrouwen Kristyna Ko- locova en Michala Kvapi- lova: 12-21,17-21. De man nen - Alexander Brouwer/ Robert Meeuwsen en Christiaan Varenhorst/ Maarten van Garderen - komen vandaag in actie. Sifan Hassan veroverde in 2016 bij de WK indoor goud op de 1500 meter. Ze hoopt die prestatie buiten te evenaren, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24