Arena stroomt over van liefde voor Appie Neymar vertrekken naar PSG /Zpufl' 23 Zo rond half negen, net voor het traditionele vlaggetjeszwaaien dat gemeengoed is in Amsterdam voor elke Europacupwedstrijd, start op de videoschermen hoog boven het veld een clip over Abdelhak Nouri. Heel de Arena is plots muisstil. En dat is best apart, zo vlak voor de cru ciale wedstrijd die Ajax dit seizoen niets minder dan Champions League-voetbal moet brengen. Maar ook mooi. De Arena, recent toch al het toneel van hommages aan legendes als Johan Cruijff en Piet Keizer, stroomt over van liefde. Het regent hartjes. De toeschouwers zien dan, kij kend naar boven, fraai gemon teerde beelden. Nouri op zijn pleintje in Geuzenveld, Nouri met een schijntrap op het veld van De Toekomst en Nouri lachend in een televisiestudio, brutaal vragen be antwoordend. Het enige doelpunt dat hij maakte in het eerste. Arm in arm met Sjaak Swart. Daarna ook: Een huilende trainer Marcel Keizer, bedrukte Ajax-spelers in Oosten rijk. 'Nouri hoort te dansen', zegt een stem. En ook: 'Het is stil. Oor verdovend stil.' Maar oorverdovend is daarna ook het applaus in de Arena, waar op de tribune volwassen mannen strakke shirts dragen met 'Nouri' achterop. Voor even, of misschien wel voor langere tijd, is 34 het rugnummer dat het meest te zien is op brede mannen- en ranke vrouwenrug gen, niet 14. Maar 34, het rugnum mer van Nouri. Imponerend ook is het reusach tige doek op de tribune aan de zijde achter het doel van de fanatieke aanhang van Ajax, waarop Nouri naar zijn rug wijst. Naar dat num mer 34. Omdat Ajax voor de 34ste keer kampioen moet worden. Om dat hij dat vond. De 34ste minuut moet dan nog beginnen. Dan gaat iedereen klap pen. Zelfs de spelers op het veld, die er onmogelijk stoïcijns onder kun nen blijven. Dat begint bij Hakim Ziyech aan de zijkant van het veld, voordat hij een ingooi moet gaan nemen. En het wordt langzaam overgenomen door de andere spe lers. Zelfs de strenge scheidsrechter Marriner klapt mee. Cruciaal duel om een plek in de Champions League of niet. Op de tribune ziet vader Nouri, Ajax-sjaal om de nek, dat het mooi is en hij klapt mee. Ajax krijgt moeizaam grip op de Fransen, de onderlinge afstemming klopt niet, de afstanden zijn te groot. Te vaak wil de ene speler snel druk wil zetten, terwijl de ander twijfelt. Justin Kluivert brengt energie en onbevangenheid, maar Nice is in het eerste 25 minuten vol ledig de baas op het veld. Maar dan is daar opeens de goal van Donny van de Beek - alweer - als een klein geschenkje dat opeens uit de hemel lijkt te vallen. Weerga loos is de aanname van de midden velder, slim de afronding, diagonaal binnenschuivend langs de zwakke keeper Yoan Cardinale: 1-1. Weer Van de Beek, boezemvriend van Nouri, opnieuw op een moment dat Ajax nadrukkelijk worstelt met zichzelf. Vader Nouri klapt mee vanaf het ereterras. t Het applaus klatert na afloop van de tribunes, de fans zijn dankbaar hem in ogenschijnlijk kleine din gen. In een bal die Nick Viergever slordig over de zijlijn speelt in de moeizame openingsfase - en vooral de reactie van het publiek daarop. Dat wil zich een fractie van een seconde kapot ergeren aan de slechte pass, maar het herpakt zich gelijk, de grom inslikkend, Vierge ver moed insprekend. Voor cy nisme offrustratie is ogenschijnlijk geen plek vandaag. Ajax is ronduit slecht aan de wedstrijd begonnen, Arnaud Sourquet scoort al na twee minuten, maar verbeten tracht het publiek de thuisploeg omhoog te tillen, ook als het spelbeeld daar amper aanleiding toe geeft. Herpakken Ajax herpakt zich gelijk na die mee valler, het publiek brult zich nog eens achter het elftal, en al snel is alles anders. Viergever is kort voor rust dicht bij na een schitterende actie van Kluivert, na rust haalt Van de Beek prachtig uit, en na 57 minuten neemt Ajax volkomen verdiend de leiding. Hakim Ziyech opent diago naal op Viergever, die de bal perfect terugkopt op de meegelopen Da- vinson Sanchez: 2-r. Intens is de ontlading op de tri bunes en op het veld, maar voor eu forie is geen plek. Één Franse goal kan het perspectief weer volledig doen kantelen. Ajax blijft lang de betere ploeg, maar het wankelt steeds ietsje nadrukkelijker, zicht baar twijfelend tussen aanvallen en verdedigen. Nice krijgt amper kan sen, maar dan is daar Marcel, de voetballer die een zo waardevolle overwinning opeens om zeep helpt. gisteren verspreidde: „De speler Neymar junior, vergezeld van zijn vader en zijn zaakwaarnemer, heeft FC Barcelona vandaag op de hoogte gesteld van zijn intenties om de club te verlaten. De club heeft hen verwezen naar de hoogte van de clausule om het contract te ontbin den, die 222 miljoen euro bedraagt en in zijn totaliteit betaald zal moe ten worden." Tot die tijd is hij door Barija vrij gesteld van de trainingen; gister ochtend vertrok hij van het trai ningscomplex, nadat hij in de kleedkamer van de voltallige selec tie afscheid had genomen. Voordat hij een privévliegtuig naar Porto nam, waar hij volgens berichten ge keurd zal worden, zei zaakwaarne mer Wagner Ribeiro: „Paris SG zal de clausule van Neymar betalen." De Fransen willen de Braziliaan nog voor dit weekeinde medisch keuren om hem daarna groots te presenteren. De nieuwe ster aan de t De transfer van Neymar gaat PSG tussen de 500 en 600 miljoen euro kosten Parijse hemel is de duurste voetbal ler aller tijden, en verdubbelt ruim het hoogste bedrag dat tot nu toe voor een speler is betaald: Man chester United betaalde Juventus vorig jaar 105 miljoen euro voor Paul Pogba. FC Barcelona is allerminst blij met de gebeurtenissen en krijgt de steun van de Liga Profesional (LFP), die de Primera Division organi seert. De LFP zal vooralsnog die 222 miljoen 'blokkeren' en geen trans fer afgeven zolang niet duidelijk is ofPSG zich aan de regels van het Fi nancial Fair Play van de UEFA houdt. Voor de LFP is het ook een aderlating als sterren als Neymar het Spaanse voetbal verlaten. Inmiddels vallen in Barcelona tal loze namen van mogelijke opvol gers: behalve Coutinho (Liverpool) als versterking voor het midden veld, zou Bar^a nu aan Ousmane Dembélé (Borussia Dortmund) of Antoine Griezmann (Atlético Ma drid) denken voor de vacante plek. UITSLAGEN donderdag 3 augustus 2017 GO Bij de spelersopkomst werd Abdelhak Nouri geëerd met een enorm spandoek, foto pim ras Ajax speelde gisteren in het duel met Nice de eerste officiële thuiswedstrijd sinds Abdelhak Nouri met een hersenbeschadi ging in het ziekenhuis ligt. En 'Appie' was nooit ver weg, tij dens een emotioneel Champi ons League-avondje. Nik Kok Amsterdam pijn bij Ajax VOETBAL Champions League, derde voorronde. Ajax - Nice 2-2 (1-1). 3. Souquet 0-1,26. Van de Beek 1-1,56. Sanchez 2-1,79. Mar cel. Scheidsrechter: Marriner (Eng). Geel: Sanchez, Ziyech (Ajax), Sarr, Koziello, Eys- seric (Nice). Toeschouwers: 51.845. Eerste duel: 1-1. Nice door naar volgende ronde. Ajax: Onana; Veltman, Sanchez, De Ligt (86. Neres), Viergever; Van de Beek, Schone (82. Huntelaar), Ziyech; Kluivert (78. De Jong), Dolberg, Younes. Nice: Cardinale; Souquet, Dante, Marc- hand, Sarr (69. Marcel); Koziello, Seri, Lees-Melou, Srarfi (46. Dalbert), Eysseric, Plea. Bate Borisov - Slavia Praag* 2-1, CSKA Moskou* - AEK Athene 1-0, Apoel Nicosia* - Viitorul 4-0, Istanboel Basaksehir* - Club Brugge 2-0, Kopenhagen* - FK Vardar 4-1, Young Boys* - Dinamo Kiev 2-0, Viktor. Plzen - FCSB* 1-4, Loedogorets - Hapoel B* 3-1, Flafnarfjörd - Maribor* 0-1 Door naar volgende ronde TENNIS Mannen. Washington. Tweede ronde: Del Potro (Arg/13) - Lacko (Slw) 7-5 6-2, Nishikori (Jap/2) - Young (VSt) 6-3 4-6 7-6 (5). Kitzbühel, tweede ronde: Bellucci (Bra) - Struff (Dui/6) 6-4 7-6(3), Ofner (Oos) - Cuevas (Uru/1) 6-3 2-6 7-6 (3), J. Sousa (Por) - Lorenzi (lta/3) 6-7(5) 6-4 6-1, Fog- nini (lta/2) - Zekic (Ser) 6-4 6-4, Lajovic (Ser) - Simon (Fra/4) 6-4 6-4, Olivo (Arg) - Zeballos (Arg/8) 7-6 (4) 6-2, Kohlschreiber (Dui) - Vesely (Tsj/7) 6-3 6-3, G. Melzer (Oos) - Giraldo (Col) 6-3 7-6 (1). Vrouwen. Stanford, tweede ronde: Tsurenko (Oek/7) - Sjarapova (Rus) 0-1 walk-over. WIELRENNEN Ronde van Polen. Vijfde etappe, Nagawczyna - Rzeszow: 1. Danny van Poppel (Ned) 130 km in 2.59.44, 2. Mezgec (Slv), 3. Peter Sagan (Slw), 4. Ferrari (Ita), 5. Battaglin (Ita), 6. Bonifazio (Ita), 18. Olivier, 25. Kelderman, 33. Poels. Algemeen klassement: 1. Sagan 18.41.27, 2. Teuns (Bel) 0.14,3. Majka (Pol) 0.20,4. Kelderman (Ned) 0.24,5. Christian Eiking (Noo) 0.31, 6. Pozzovivo (Ita) 0.32,7. Poels 0.33,18. Olivier 1.10,20. Oomen 1.50,34. Tolhoek 4.08,41. Gerts 5.40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23