1 0) De moed om te kiezen voor Lekker Vlaams schelden 20 De Pakistaanse, maar in Amerika wonende en werkende comedian Kumail Najiani stelt zich kwetsbaar op in de tragikomedie The Big Sick, die grotendeels autobiografisch is. „Ik ben te iel om terroristen te spelen." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Paris Can Wait Dunkirk Viceroy's House Spacey speelt Vidal Grunberg te gast bij hetNFF Vincent met zijn acties vooral de consump tiemaatschappij om zeep wil helpen. Vincent verafschuwt het burger lijke milieu van zijn familie. Vandaar dat hij meteen de benen neemt zodra hij de kans krijgt. In gezelschap van de extravagante tante Nikki (Alexan dra Lamy) trekt hij naar Parijs waar hij ook zijn draai niet kan vinden. Met Vincent stond Van Rompaey duidelijk een tragikomedie voor ogen. In die opzet slaagt hij ten dele. De band tussen Nikki en Vincent is geestig, venijnig en ontroerend. Maar voor het overige vliegt de film zeker aan het slot met te vergezochte lollig heid flink uit de bocht. Maar enkele scheldpartijen blijven zeker hangen. - A.Z. ★★l DRAMA De Belgische regisseur Christophe van Rompaey kan zijn personages el kaar heerlijk laten uitschelden. Zijn eerste film Aanrijding in Moscou (2008) stond bol van de verbale ver wensingen die de geliefden elkaar naar het hoofd slingerden. Het Gentse accent zorgde voor extra sjeu. Ook in zijn derde speelfilm Vincent laat Van Rompaey enkele scheldka nonnades los. Middelpunt van de twisten is een suïcidale tiener, Vin cent. Hij is een wereldverbeteraar die van mij uit haar slof geschoten", zegt Kumail in Amsterdam, waar hij samen met zijn vrouw, de scenariste Emily Gordon, The Big Sick in perspec tief plaatst. „De rest van wat mij in The Big Sick overkomt, berust grotendeels op mijn eigen ervaringen." Samen met zijn vrouw schreef Kumail het sce nario voor de film waarin hun stormachtige lief desverhaal zich vol humor en tragiek ontrolt. Ku mail beschrijft onder meer hoe de twee elkaar hebben ontmoet. Het was niet meteen een kwes tie van liefde op het eerste gezicht. „Zij zat in de zaal en interrumpeerde mijn voorstelling een paar keer. Als beginnend stand-upcomedian vond ik dat heel irritant. Ik heb haar daar ook op aange sproken." Toch bloeide de liefde op. Maar omdat Kumail uit een traditionele moslimfamilie kwam, ver borg hij zijn relatie met een blanke Amerikaanse vrouw, die ook nog gescheiden was. De situatie is extra precair omdat zijn moeder hem wekelijks Of hij zelf ooit racistisch beje gend is tijdens een onemans- how in Amerika? Kumail Naji ani hoeft niet lang over de vraag over na te denken. „Acht keer op zijn minst. Ik heb er al tijd zo beleefd mogelijk op ge reageerd. Dat is de beste methode." In de film The Big Sick komt er tijdens een optre den van Kumail ook een bezoeker in beeld die roept dat hij maar beter naar 'Afghanistan kan op rotten' of woorden van die strekking. Helaas voor de man zit Holly Hunter ook in de zaal. Zij dient hem zo gevat van repliek dat hij met de staart tussen de benen afdruipt. Hunter speelt in de scène de moeder van de Amerikaanse vriendin van Kumail. „Dat laatste is helaas niet gebeurd. Mijn schoon moeder is nooit zo tijdens een van voorstelling donderdag 3 augustus 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Dunkirk €1.033.0000 2 (2) Verschrikkelijke Ikke €566.000 3 (-) Valerian €337.000 4 (3) War for the Planet of the Apes €319.000 5 (-) Girls Night Out €309.000 R0MC0M Diane Lane speelt in deze roadmovie een vrouw van een Amerikaanse film producent. Een collega van hem neemt haar op sleeptouw van Cannes naar Parijs. Een autorit met veel on derbrekingen. Regie was van Eleanor Coppola, die op 81-jarige leeftijd haar eerste speelfilm regisseerde. OORLOGSDRAMA Regisseur Christopher Nolan ver filmde op grandioze wijze de miracu leuze ontsnapping van honderddui zenden gestrande Britse soldaten uit handen van de nazi's op het strand van Duinkerke. De beelden van came raman Hoyte van Hoytema zijn bijzon der indrukwekkend. DRAMA Gillian Anderson en Hugh Bonneville spelen Lady en Lord Mountbatten in dit drama over de splitsing van India. De film heeft enigszins het karakter van Downton Abbey, aangezien zowel de diplomaten als hun personeel wor den gevolgd. BIOPIC Kevin Spacey House of Cards) gaat in een Netflixpro- ductie de rol spelen van de Amerikaanse schrijver Gore Vidal (1925- 2012, foto). Vidal stond be kend als een scherpe be schouwer van de Amerikaanse samenleving. De regie van Gore is in handen van Michael Hoff man die eerder The Last Station maakte. FILMFESTIVAL Schrijver Arnon Grunberg en re gisseur Will Koopman zijn twee van de gastprogram- meurs bij het Nederlands Filmfestival. Zij geven een kijkje in de wereld van film en televisie, met momenten die hen hebben geïnspireerd, verbaasd of ver anderd. In totaal negen zoge naamde blikver- ruimers zijn van de partij. E B echte liefde Regie: Christophe van Rompaey. Hoofdrollen: Spencer Bogaert en Alexandra Lamy. De suïcidale Vincent en zijn ex travagante tante trekken naar Pa rijs. FOTO FILMDEPOT Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20