19 Na een dramatische periode is Milika Peterzon weer gelukkig. Voormalig RTL Mei/i/i/s-presentator Edvard Niessing veroverde haar hart. 'We kloppen samen!' at gestom mel op de achter grond als de verslag gever belt. Edvard Niessing (69) vraagt een momentje geduld. Hij fluistert iets en zegt dan: „Ik zet je even op de luidspreker. Vertel." Of het klopt dat hij en oud- SBS-presentatrice Milika Peterzon (55) samen gelukkig zijn, zoals buren aan weekblad Party hebben verklapt? Plots klinkt een vrouwenstem: „Het klopt en wij kloppen samen ook!" Het is pril, een kleine twee weken nog maar, dat ze verkering hebben. Maar in geheimzinnig gedoe heeft het nieuwbakken koppel geen zin. In het Gooi, vol BN'ers, blijft nooit iets lang geheim en al helemaal niet als je net als Edvard en Milika hand in hand over de drukke Hilversumse Gijsbrecht van Amstelstraat loopt. „Ach, dat brengt het BN'erschap met zich mee. We zijn allebei niet meer op tv, maar je wordt toch herkend", zegt Edvard. Milika: „We gaan het niet uit de weg. Want al is het nog maar kort, we zijn zielsgelukkig met elkaar." Edvard: „We passen bij el kaar als handen die ineen verstren geld zijn." Mindere tijd Het is een verademing voor Milika na zware jaren. Een cadeautje, zoals ze het zelf noemt. „Ja, écht!" In 2014 werd de Hart van Nederland-ster ge troffen door een dubbele hersen bloeding. Ze werd nooit helemaal de oude: ze heeft last van geheugenver lies en is halfzijdig blind. Tegen epi leptische aanvallen, ook een gevolg van de bloedingen, moet ze medicij nen slikken waardoor ze geen auto meer mag rijden. Ze kreeg meer na righeid te verwerken: vorig jaar strandde haar relatie met voormalig tv-tuinman Jurgen Smit en haar moeder overleed afgelopen decem ber. Ook de relatie van Edvard Nies sing liep in 2016 na tien jaar op de klippen. „We hebben privé allebei een mindere tijd achter de rug", merkt de oud-nieuwslezer, die nu presentatiecoach en trambestuurder is, droogjes op. De twee kennen elkaar al van lang geleden, uit de tv-wereld. Nooit was er iets van spanning tussen hen te bespeuren - ze zaten allebei in een relatie - maar ze konden wel goed met elkaar overweg. „We hielden el kaar in de gaten op Facebook, belden af en toe om te vragen hoe het gaat." Toen Edvard las over de ellendige tijd die Milika achter de rug had, nam hij contact met haar op. „Zoals We passen bij elkaar als handen die ineen verstrengeld zijn je dat doet bij een dierbare collega. Ik stuurde haar een berichtje en stelde voor om een drankje te drinken. We spraken af. Dat was leuk, maar eigen lijk niet meer dan dat." Eind mei stond Milika weer in de schijnwerpers. Voor het eerst in drie jaar tijd deed zij een publiek optre den, als ambassadrice van de Dieren bescherming. „Dat ze zich inzette voor asielhonden en -katten vond ik zo mooi, dat ik haar weer een bericht stuurde. We zijn weer wat gaan drin ken en we zijn steeds meer naar el kaar toegegroeid", zegt Edvard. Mi lika: „Ja, we zijn heel erg gek op el kaar geworden. Dat hadden we niet verwacht, we waren er niet naar op zoek." En nu, al wilde plannen samen? Door de telefoon klinkt verliefd ge grinnik. Hij: „Het is nog te pril, ze moet me eerst leuk blijven vinden." Zij: „We gaan heel veel croissantjes eten samen." Een foto van hen samen, daar moet de buitenwereld nog even op wach ten. Edvard lacht: „Die hebben wij nog niet eens. Photoshop zelf maar iets." donderdag 3 augustus 2017 GO FOTO'S DANIEL KROLL, MARLIES WESSELS/ FOTOMONTAGE: AD Edvard en Milika zielsgelukkig Marlies van Leeuwen w 44 —Edvard Niessing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19