Britse prins 'grapjas' Philip (96) eindelijk met pensioen 12 Het zit er op voor de prins met het markante gezicht en soms onbeholpen uitspraken. Philip is met pensioen. Op 96- jarige leeftijd. „We hebben geluk met hem." De echtgenoot van koningin Eliza beth, heeft zijn laatste, officiële, ei gen publieke optreden gehad. Hij heeft er een duizelingwekkend groot aantal moeten doen, 22.219 om pre cies te zijn. Gistermiddag woonde de prins een parade bij van de koninklijke marine bij Buckingham Palace. De militairen hadden een tocht van 2.678 kilometer afgelegd om geld in te zamelen voor een van de liefdadigheidsinstellingen van de prins. Philip verscheen in een lange jas en met een bolhoed op en nam de parade in de stromende re gen af. Ooit was Philip zelf kapitein- generaal bij de marine. Doordat hij trouwde met de koningin, moest hij een carrière op zee opgeven. Philip kondigde in mei van dit jaar zijn pensioen aan, maar verscheen sindsdien nog bij tal van gelegenhe den. Nu hoeft de Hertog van Edin burgh geen handjes meer te schud den, lintjes te knippen en plaquettes te onthullen. De prins zal zijn vrouw alleen nog in uitzonderlijke situaties vergezellen. Steun en toeverlaat Philip wordt beschouwd als de be langrijkste factor die de lange regeer periode van de koningin mogelijk maakt. Koningin Elizabeth noemde haar man een 'steun en toeverlaat'. De 91-jarige vorstin, die al 65 jaar op de troon zit, is zelf niet van plan het rustiger aan te gaan doen. Lady Myra Butter, die Philip al sinds haar 9de jaar kent, zei op de Britse radio dat het volk hem zal missen. „Hij is een stabiele factor in het leven van de Britten en stond al tijd klaar voor de koningin. Ik denk MARKANTE UITSPRAKEN dat we erg veel geluk hebben met hem." De prins staat bekend om de losse manier waarop hij altijd met zijn functie vol ver plichtingen is omgegaan. Humor Mensen konden aan hem zien dat hij niet altijd zin had in zijn verplichtingen. Tegelijk staat hij er om bekend geen blad voor de mond te nemen. Hij houdt niet van de Britse stijfheid. Zijn infor mele manieren en humor maken hem geliefd, maar prins grapjas, zoals hij ook wel wordt genoemd, vliegt ook weieens uit de bocht. donderdag 3 augustus 2017 Zijn humor en afkeer van Britse stijfheid maakten prins Philip geliefd, foto's reuters, afp Jij bent te dik om astronaut te zijn' Gerben van 't Hof Rotterdam/Londen 1984 „Jullie zijn vrouw, niet waar?" In Kenia na het aanne men van een cadeau van lo kale bewoonsters. 1986 „Als jullie hier nog lan ger blijven, krijgen jullie spleetogen." Tegen een groep Britse studenten in China. 1994 „Stammen jullie niet af van de piraten?" Tijdens een bezoek aan de Kaaimaneilan den. 1995 „Hoe houden jullie de mensen hier lang genoeg van de drank af, zodat ze sla gen voor hun rijexamen?" Tegen een Schotse rij- instructeur. 1999 „Doof? Geen wonder dat je doof bent als je daar gaat staan." Tegen een groep doven in Cardiff die naast een steelband staat. 2001 „Je bent veel te dik om astronaut te worden." Tegen een 13-jarige jongen die de prins vertelt dat hij de ruimte in wil. 2002 „Gooien jullie nog altijd met speren naar elkaar?" Bij een bezoek aan de Aborigin als, de inheemse bewoners van Australië. 2012 „Ze pakken me op als ik die rits zou openen." Tegen een 25-jarige ambte naar die een jurk draagt met een rits aan de voorkant. 2013 „Kinderen gaan naar school, omdat hun ouders ze niet thuis willen hebben." Tegen Malala Yousafzai, die een aanslag door de taliban overleefde en zich inzet voor het recht op onderwijs. 2017 „Je ziet er uitgehon gerd uit." Tegen een oudere bewoner van een verpleeg huis. Philip en zijn vrouw koningin Elizabeth, fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12