woon square I woon square 21% BTW korting 10 President Nicolas Maduro geeft graag anderen de schuld van de crisis Alles met Als je hem zou tegenkomen op straat, zou hij je favoriete knuffel dier kunnen zijn. Gezet, beminne lijke lach, een volle bos zwart haar en een pronte snor. Maar Nicolas Maduro (54) kom je niet tegen in het dagelijkse leven, ook niet in zijn eigen Venezuela. Op straat is de president zijn leven niet veilig. Zijn aanhang mag hem op handen dra gen, de oppositie kan zijn bloed wel drinken. In het bijzonder de de monstranten die elke dag het ge vecht aangaan met Maduro's op roerpolitie. Voor hen is de president een sloopkogel die hun land naar de knoppen helpt. De jongste bijnaam van Nicolas Maduro luidt 'de Robert Mugabe van Latijns-Amerika'. Net als de president van Zimbabwe ontpopt Maduro zich als een dictator die al les naar zijn hand zet om te overle ven. Om de revolutie overeind te houden die zij hebben ontketend. In het geval van Maduro gaat het om het 'Chavismo', de socialisti sche revolutie die hij heeft geërfd van zijn grote voorbeeld en mentor, Hugo Chavez. Toen die stierf, aan kanker op 5 maart 2013, wees de grond legger van het 'socialisme van de 2tste eeuw' Ma duro aan als opvolger. „Jullie moeten hem kiezen tot president. Hij is een jonge, be kwame leider die mijn werk kan voortzetten", aldus Chavez. Maduro omarmde dat advies, met de toevoeging: „Ik ben geen Cha vez, zie me als zijn zoon." Wel een zoon zonder het charisma van zijn 'vader'. Maduro won de presidents verkiezingen, maar met een armza lig mandaat. Veel kiezers van de op- Als hij toegeeft dat er crisis is, erkent hij dat Chavez faalde positie boycotten de stembussen. Maduro werd alleen de president van de 'chavista's', de 'kinderen' van de revolutie die Venezuela naar de rand van de afgrond brengt. Aan alles is een tekort. Aan democratie, aan eten, werk, elektriciteit en ge loof in een toekomst. Venezuela zou een van de rijkste landen ter wereld moeten zijn - het heeft gro tere olievoorraden dan Saoedi-Ara- bië - maar door wanbeleid is het land aan de bedelstaf geraakt. De corruptie is enorm. Bendes leggen hun wil op. Hyperinflatie maakt de eigen munt waardeloos. Alleen 'chavista's' houden het hoofd nog boven water met een baan in de overheidssector of in het leger. Met de subsidies die de overheid ver deelt in de armenwijken, waar het 'Chavismo' zijn knokploegen re kruteert. Maduro herinnert iedereen graag aan zijn eenvoudige afkomst. Hij groeit op onder de vleugels van zijn vader die kaderlid is van de vak bond. Hij wordt buschauffeur, vak bondsleider. Als Hugo Chavez aan de macht komt, valt hij op. Hij wordt parle mentslid, helpt Chavez met het herschrijven van de grondwet, zit tot 2006 het parlement voor. In dat jaar klimt hij op tot minister van Buitenlandse Zaken. Als hij vice- president wordt, is hij de schaduw van Chavez. In het buitenland heeft Maduro een Januskop, twee gezichten. Hij bemiddelt tussen de regering en het marxistisch verzet in buurland Colombia, en fulmineert tegen de VS die de afbraak van de democra tie in Venezuela veroordeelt. Was hington zou zelfs verantwoordelijk zijn voor de kanker die Chavez heeft geveld. Vuilnisbelt Inmiddels is er voor Nicolas Ma duro geen weg meer terug. Hij richt nu een eigen parlement op om het oude parlement, met de oppositie, op de vuilnisbelt te gooien. Hij her schrijft de grondwet, in een zoveel ste poging om het 'Chavismo' te redden. „In Maduro gaat een tragiek schuil", zegt de Venezolaanse au teur Alberto Barrera. Om de revolutie in leven te hou den, geeft hij het buitenland de schuld van alle problemen. „Ma duro weet donders goed dat het cri sis alom is, maar als hij dat zou toe geven erkent hij dat Chavez en het Chavismo hebben gefaald." En hij zelf ook. Woonlandschap Tanzania Alle soorten en maten relaxfauteuils Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond CBW-erfeend donderdag 3 augustus 2017 GO De sloopkogel van Venezuela De ene Venezolaan wil voor hem sterven, de andere hoopt dat hij snel sterft. In zijn honger naar macht verscheurt president Ni colas Maduro zijn land tot op het bot. „Wie niet voor me is, is tegen me." Hans van Zon Rotterdam/ Caracas T Nicolas Maduro volgde Hugo Chavez op, maar ont popt zich als dictator, fotoepa —Alberto Barrera, auteur Moderne hoekbank in Supreme met naar keus houten of metalen poten. Ook gespiegeld leverbaar. Manueel of elektrisch bedienbaar, op draaivoet, met verstelbare hoofdsteun of met een sta-op functie in stof of leer in diverse kleuren, wij hebben ze! Draaifauteuil Blizzard Elegante draai/relaxfauteui met traploze comfort-verstelling 9 alleen 3 aug t/m 5 aug geldig van: extra koopavonden Inclusief voetenbank, diverse kleuren direct leverbaar norrriaal_89§-7 <r Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 Centrum stad Eindhoven Heerlen Middelburg Nieuwegeln Oosterhout Oss W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade In de Cramer 76 Woonboulevard Heerlen Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere De Liesbosch 70 A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig www.woonsquare.nl Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 3.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10