Afscheid met lach en traan II O O) CD O 13 Van der Lijke met schrik vrij Nico-Jan Hoogma en John de Wolf gunnen Rick van Drongelen (18) een transfer naar Duitsland. „Ik snap dat hij onrustig wordt." De Nooijer Rick van Drongelen staat voor overstap naar Hamburger SV Zomerloop Squash VLISSINGEN Wielrenner Nick van der Lijke is er zondag 'gewoon' bij op het EK wielrennen in het Deense Herning. De 25-jarige renner kwam maandag hard ten val tijdens de GP Tim Wellens. Van der Lijke blesseerde bij de val partij zijn schouder, die direct terug in de kom werd gezet. Uit voorzorg werd hij verder onderzocht in het ziekenhuis, maar daar werden geen breuken geconstateerd. Het EK wordt voor Van der Lijke het eerste EK bij de profs. In 2009 nam hij al eens bij de junioren. De Middelbur ger werd toen dertiende. „Mooi dat ik er weer bij ben", ver telde hij. „Het is altijd weer een be kroning om voor de nationale selec tie geselecteerd te worden." Wiskerke liep met de in de galop, uit gestrekte gangen, takt en regelmaat achten scorende zevenjarige Fider- tanz-dochter twee keer op rij naar een afgetekende overwinning (67,500 en 68,235 procent). „Finnlanderin is een fantastisch paard om te rijden. Ze heeft drie super goede gangen, ze is werk willig en kan goed schakelen. Het is ge woon een kanjer. En ze zit beslist nog niet aan haar max", vertelde Wiskerke. Die max is voor Wiskerke met de ta lentvolle merrie echter slechts Zi. „Ik rij haar nog op het NK in Ermelo en dan draag ik haar over aan de dochter van eigenaar Arthur Kleijwegt uit Finnlanderin is gewoon een kanjer. En ze zit beslist nog niet aan haar max Heinkenszand. Jammer, maar dat was het doel toen ik haar anderhalfjaar ge leden startte in Mi. Maar nu het af scheid nadert, zie ik er toch wel een beetje tegenop." De zestienjarige Suzanne Kleijwegt is blij met haar nieuwe aanwinst. „Met Finnlanderin krijg ik een geweldig paard te rijden. Ik hoop de nationale jeugdselectie te bereiken. Ze is door Emily goed opgeleid. Maar het is altijd afwachten. Eerst maar eens zien een combinatie te worden. Want Finnlan derin is een totaal ander paard dan Zento die ik op dit moment in Zi rij." Wiskerke: „Het is mooi dat ik mijn doel heb bereikt. Bovendien weet ik dat dit paard in goede handen komt en niet wordt verkocht. Ik heb met Fighter, Aristocraat en Giant Cristal nog drie andere fijne paarden om te rij den." Dat bewees ze met Fighter. In Z2 stuurde ze hem naar een afgetekende overwinning (66,471). En met de vos- ruin Giant Cristal was Wiskerke ook de beste in het ZZ-Licht (63,714). ner het in hem ziet zitten, komt hij wel in een erg mooie competitie te recht." De competitiewedstrijden speelt HSV namelijk nog altijd in de Bun desliga. De afgelopen vier seizoenen streed de ploeg drie keer (met suc ces) tegen degradatie, waardoor het er zowel binnen als buiten het veld onrustig was. Hoogma: „Er zijn veel wisselingen geweest binnen de club, maar de aanhang door het hele land is gebleven. HSV is nog altijd de enige club die nog nooit gedegra deerd is uit de Bundesliga, vandaar de bijnaam 'Bundesliga-Dino'." En bij die Bundesliga-Dino wordt een tomeloze inzet verwacht, weet Hoogma uit zijn eigen periode. „Hamburg ligt in het noorden van Duitsland, waar veel arbeiders wonen. Ze zien graag de zelfde arbeidersmentaliteit bij de spelers van HSV." De Wolf denkt dat dat wel goed zit. „Maar je moet ook fysiek sterk zijn, want van de eredivi sie naar de Bundesliga is een grote stap. Het gaat ook een stuk sneller. Maar ik snap dat je als speler onrustig wordt als clubs als HSV en Feyenoord aan je gaan trekken." De Nederlandse landskampioen was namelijk ook voor hem in de Al snel wordt gezegd: 'Het gaat te snel'. Maar dat kun je altijd pas achteraf bepalen markt, maar kwam er niet uit met Sparta. De Wolf: „Maar als ik de keuze had gehad tussen HSV en Feyenoord, was het simpel ge weest: dan had ik in zijn positie voor Feyenoord gekozen. Hij is nog jong, kan dan in dezelfde omgeving blijven wonen en in dezelfde com petitie blijven spelen. En als je prij zen gaat pakken, kun je altijd nog een mooie stap naar het buitenland maken." Rick van Drongelen staat in de nadrukke lijke belangstelling van Hamburger SV en dat vinden Nico- Jan Hoogma (tussen 1998 en 2004 actief bij de Duitse club) en John de Wolf (ex-Sparta) niet heel gek. De achttienjarige ver dediger van Sparta Rotterdam is volgens hen erg talentvol en kan in hun ogen in de Bundesliga grote stappen zetten. „Je weet dat je als jonge, talent volle speler met een basisplaats in de eredivisie op de radar komt bij clubs uit het binnen- en bui tenland", vertelt De Wolf. „Hij heeft zich goed ontwikkeld en hij heeft het voordeel dat hij op meerdere posities uit de voeten kan. Rick speelt nu in het cen trum, maar kan ook als linksback spelen." „Rick is op jonge leeftijd al doorgebroken in de eredivisie. Dat een grote club als HSV dan langskomt, is natuurlijk fantas tisch voor hem", valt Hoogma De Wolf bij. In Oranje onder-19 concurreerde Van Drongelen met zijn zoon Justin. De alge meen directeur van Heracles Al melo zag zijn negentienjarige zoon deze zomer de overstap maken naar TSG1899 Hoffen- heim. „Dan wordt al snel gezegd: 'Het gaat te snel'. Dat zal Rick ook horen, als dit rondkomt. Maar dat kun je altijd pas achterafbepalen." Want 'slagen bij HSV' kun je vol gens Hoogma op verschillende wijzen definiëren. „De trainin gen bij HSV zullen een tikje zwaarder zijn dan bij Sparta, dus daar gaat hij zich al ontwikkelen en dat is ook al heel wat waard", denkt Hoogma. „Ik verwacht overigens wel dat hij - als hij wordt aangetrokken - zijn minuten gaat krijgen, want de club heeft onlangs Kyriakos Papadopoulos overgenomen van Bayer Leverkusen voor de positie centraal achterin. Die jongen is nogal eens geblesseerd en er staan nogal wat wedstrijden op het programma, dus zijn kansen komen." Dat hij die kansen dan grijpt, is volgens De Wolf dan wel cruci aal. „Hij is nog jong, dus hij moet nu spelen", stelt de oud-speler van onder meer Sparta, FC Gro ningen, Feyenoord en Wolver hampton Wanderers. „Als hij wordt gehaald voor de toekomst zou ik zeggen: koop me maar, maar verhuur me dan gelijk weer terug aan Sparta. Maar als de trai- woensdag 2 augustus 2017 ZV 1-2 Voetballer Jeremy de Nooijer uit Vlis- singen is met She riff Tiraspol in de kwalificatie voor de Champions League uitgescha keld door een 2-1- nederlaag tegen Qarabag uit Azer beidzjan. Sheriff gaat verder in de Europa League. 10 De Belg Bart Bley- aert doorbrak gis teren in Groede de hegemonie van landgenoot Se- bastien Mahia in het Zomerloopcir- cuit. Na drie zeges van Mahia won nu Bleyaert. Bij de vrouwen won Es ther Verhaegen uit Sluis de langste afstand (9,9 kilo meter), net als in IJzendijke. 2 Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke en zijn dubbelpartner Dylan Bennett be leefden gisteren een vliegende start bij het WK voor dubbels in Manchester. Ze wonnen de eerste twee duels in hun poule en zijn daar door al zeker van de kwartfinale. Emily Wiskerke (Kamperland) was in de klasse Z1 met Finnlanderin KS oppermachtig tijdens de eerste dag van Jumpin' De Weel in Nisse. Een mooi succes voor Wiskerke in de laatste weken met de vosmerrie. Lucien Roelandt Nisse - Emily Wiskerke Is de stap naar de Bundesliga een logische? - Nico-Jan Hoogma (ex-HSV) Rick van Drongelen. fotojohan VAN DER HEIJDEN Mitchell Minnaard Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 97