Vijfjaar celstraf voor 60 oplichtingszaken Twee mannen vast op verdenking van diefstallen in jachthaven 9 Walcherse fietsrouteTerre des Hommes trekt bijna 3000 deelnemers 'Hoi, jieok weer?' begroet een fietser een andere deelnemer aan de Dorpentocht Walcheren. Duizenden verkennen de Walcherse dreven. Zijn baklava valt goed in de smaak, consta teert de Syrische bak ker Zakarya Aio met plezier. Hij staat ach ter een kraampje vol zoete lekker nijen op het terrein van het Mid delburgse azc. Daar zit een stem pelpost voor de 21ste Dorpentocht Walcheren. Het is er een druk ko men en gaan van fietsers. 'Nice people', glimlacht de Syriër als hij een bordje baklava naar voren schuift. Binnenkort gaat hij ver huizen, zegt hij verheugd. Naar een woning achter het NS station. Hij hoopt zijn oude vak van bak ker dan ook weer op te pakken. De Vlissinger Jan van der Velde (71) zit met een vriendengroep aan de koffie bij het azc. De oud- scheidsrechter doet voor de tiende keer mee. „Fantastisch weer vandaag. Vorig jaar ben ik in Veere afgestapt vanwege de regen. Ik was door en door nat. Het leuke van deze tocht is dat je iedere keer weer verrast wordt. Ook al denk je alles te kennen." Dat beaamt Domburger Adri Meeuwse als hij de kloostertuin van minicamping Werendijke bij Zoutelande be kijkt. „Je ziet heel andere plek ken." Hij is samen met zijn vrouw en met plaatsgenoot Jan van der Linde gestart bij de rozenkweke rij in Aagtekerke. Adri grinnikt: „Jan en ik hebben daar meege daan aan de wedstrijd rozen knopjes tellen. Ik denk tussen de 7.200 en 9.600." Jan gokt op 2.400. Het blijken er uiteindelijk 2.502 te zijn. Organisator Hans Ligteringen van Terre des Hommes glundert: „We maken het rampjaar van 2016 keer helemaal goed" Hij Fantastisch weer vandaag. Vorig jaar ben ik afgestapt vanwege de regen. schat het aantal deelnemers toch zeker op zo'n 2.700. „Maar we moeten alle verkochte routeboek jes bij de stempelposten nog tel len." De opbrengst van de boekjes is bestemd voor een Terre des Hom mesproject om kinderarbeid in Azië terug te dringen. Thema dit jaar is 'groen'. Zo zijn er posten bij tuincentra, kweke rijen en een theetuin. "Groen' be tekent dinsdag ook fietsen door het Bos Dishoek, Natuurbos Nolle-Westduin en bij uitzonde ring ook het Biggekerkse Bos. „Prachtig", geniet de Oostkapelse Riet Kamphorst (77). „Normaal mag dat niet in dat bos." Zij fietst met dorpsgenote Willy Wattel (79). De dames doen de tocht op hun gemakje. Riet: „Ik fiets heel Nederland door, maar nooit kei hard. Dan zie je niets." En on danks twee nieuwe knieën gaat ze onvermoeid verder. „Ik denk dat ik in totaal tussen de zestig en ze ventig kilometer heb gefietst van daag." Een zwaai en de dames vertrekken naar stempelpost tien. De rechtbank in Middelburg heeft de 53-jarige J. den H. uit Veenen- daal gisteren een gevangenisstraf van vijf jaar opgelegd voor zeker zestig gevallen van oplichting. Er was zeven jaar geëist. Zijn maat, de 36-jarige A. J. uit Spijkenisse werd conform de eis veroordeeld tot twee jaar cel waar van een jaar voorwaardelijk. Ook moet het duo schadevergoeding be talen. Den H. en J. boden van medio de cember 2014 tot begin januari vorig jaar via Marktplaats en andere sites stelconplaten en bouwmaterialen aan. J. zorgde voor de advertenties en de 'aliassen' en Den H. zorgde voor de vlotte babbels en de legio smoezen als afnemers verhaal haal den als ze na betaling hun spullen niet kregen. In totaal werden gedu peerden voor ruim twee ton opge licht. Door het internetverkeer voor de advertenties via de wifi van ho tels te laten lopen, waren de oplich ters moeilijk te traceren. Den H. is geen onbekende in de wereld van oplichters. Hij kreeg landelijke bekendheid door een uit zending van 'Tros Opgelicht' en is al diverse keren voor oplichting veroordeeld. De mannen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag op heter daad door een voorbijganger be trapt bij een poging een buiten boordmotor uit de jachthaven van Veere te stelen. De twee,een 31-ja- rige man uit Hellevoetsluis en een 27-jarige Rotterdammer, worden ervan verdacht twee dagen eerder ook al een rubberboot en een bui tenmotor uit de jachthaven van Veere te hebben gestolen. Dat heeft de politie gisteren bekendge maakt. Nadat ze vrijdag in alle vroegte door de omstander waren betrapt sloegen ze op de vlucht. De twee mannen werden later op de Oost- Westweg in Wissenkerke aange houden. De politie sloot de twee verdachten in en deed, samen met de Landelijke Eenheid, nader on derzoek. De verdachten zitten nog vast. De motoren en de boot zijn door de politie in beslag genomen. Vol gens de politie worden ze verdacht van de diefstal van één buiten boordmotor en de rubberboot en een poging tot diefstal. Vooralsnog gaat de politie ervan uit dat hen niet meer diefstallen in Zeeuwse havens ten laste worden gelegd. De afgelopen weken zijn ten minste tien buitenboordmotoren gestolen uit verschillende jachtha vens in de provincie. Vorige week noemden havenmeesters en poli tie het opmerkelijk dat de dieven toeslaan in het hoogseizoen. De kans om betrapt te worden is nu veel groter dan in de winter of het vroege voorjaar wanneer er weinig mensen in de haven zijn. Dat hebben de twee aangehouden mannen vorige week ondervon den. woensdag 2 augustus 2017 BE Dorpentocht vol met verrassingen Voor de deelnemers aan de Dorpentocht Walcheren is ook een stempeltocht ingericht op het terrein van het Middelburgse azc. Foto Ruben Oreel.Voor de deelnemers aan de Dorpentocht Walcheren is ook een stempeltocht ingericht op het terrein van het Middelburgse azc. Foto Ruben Oreel.. fotoxxxxxx Annemarie Zevenbergen Middelburg - Jan van der Velde, deelnemer Ad Roos Middelburg Twee mannen zitten vast op verdenking van diefstallen in de jachthaven van Veere. Theo Giele Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80