COA stuurt te weinig asielzoekers door 8 Hulpmiddel bij verbreding Tractaatweg Steun voor Schouwse veteranen Het waterpasinstrument is al eeu wen het belangrijkste gereedschap van de landmeter. Dat wordt nog altijd gebruikt, maar de laatste jaren is ook in dit vak veel veranderd. Het satellietbepalingssysteem gps is in geburgerd. En de drone, het onbe mande luchtvaartuigje, is in op mars. Geert de Winter, die het Bureau voor Landmeetkunde de Winter BV vormt met zijn vader Jan, is er helemaal weg van. „Het scheelt ontzettend veel tijd." Zo heeft hij laatst op Zuid-Beveland, bij de Westerschenge, een 26 hectare groot slibdepot voor het water schap ingemeten met een drone. „Lopend had ik daar gemakkelijk een week over gedaan, nu was ik in twee uur klaar." Van begin tot einde is Geert bij de verbreding van de Tractaatweg be trokken, voor aannemer Boska lis. „Wij vertalen het ontwerp dat binnen is gemaakt, naar buiten toe, zodat de machininisten precies we ten wat ze moeten doen." De drone dient daarbij ook als 1 SsSf. prachtig om te zien, en daarom vindt Geert het ook zo jammer dat hij de drone bij de Tractaatweg maar beperkt kan inzetten. Helikopterplaats Om de helikopterplaats bij het zie kenhuis in Terneuzen en het zweefvliegveld bij Axel gelden 'ver boden' cirkels van drie kilometer doorsnee. Veel blijft er zo niet over. Maar dat mag de pret niet drukken voor De Winter. „Ik ga gewoon elke week vliegen bij Zwartenhoek en later verderop bij de kruising bij Westdorpe." Lopend had ik daar een week over gedaan, nu was ik in twee uur klaar hulpmiddel. Geert maakt geregeld vanuit de lucht beelden van de grondwerkzaamheden bij de nieuwe kruising Zwartenhoek, bij de afslag richting Hulst. Het is De coördinerende instantie heeft zelf onvoldoende statushouders deze kant op gestuurd, aldus bur gemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. In de tweede helft van 2016 moest Schouwen-Duiveland 46 zogeheten statushouders onder brengen. Dat aantal kwam bo venop de 13 mensen die volgens dat lijstje nog moesten worden gehuisvest. Uit de gegevens van het COA kan worden opgemaakt dat de gemeente 38 asielzoekers daadwerkelijk een huis heeft aan geboden, 21 minder dus dan de be doeling was. Het afgelopen half jaar stond Schouwen-Duiveland op de rol voor nog eens 26 statushouders. Aan die verplichting is inmiddels wél voldaan, maar de opgelopen achterstand uit 2016 is nog niet in gehaald. De provincie oordeelt dat de oorzaak voor deze situatie in belangrijke mate door het COA zeifin de hand is gewerkt en heeft de gemeente laten weten daar momenteel geen consequenties aan te verbinden. Voor de tweede helft van 2017 staat de gemeente voor de taak twintig statushouders te huisves ten. Het college verwacht daar aan te kunnen voldoen en gaandeweg zelfs de achterstand te kunnen in lopen. De inhaalslag wordt mogelijk door de procedures voor een aan tal gezinsherenigingen die in gang zijn gezet. De druk op de huisves ting van erkende asielzoekers is er ook een beetje af, merken B en W op in de raadsbrief. Het actieplan was geschreven op basis van een verwachte hogere asielinstroom, die uiteindelijk lager uitpakte. Mede daardoor bleef het aantal concrete koppelingen van status houders aan Schouwen-Duive land door het COA achter bij de planning. ZIERIKZEE De Stichting Vetera nen Schouwen-Duiveland krijgt vijfduizend euro als bijdrage in de opstartkosten. Vanaf 2018 willen burgemeester en wethouders de organisatie steunen met jaarlijks 2500 euro voor activiteiten. De club van oudgedienden werd eind 2016 opgericht, met als doel de onderlinge band te verstevigen. Op Schouwen-Duiveland wonen zo'n 220 veteranen die hebben gediend in oorlogsomstandigheden of in (vredes)missies, en ex-militairen die dit niet hebben gedaan. Het college van B en W denkt dat een netwerk voor deze doelgroep nuttig kan zijn, niet in de laatste plaats omdat het ook een vangnet kan zijn en ondersteuning kan bie den. Sinds de oprichtingsvergadering in november hebben zich 45 (oud) militairen aangesloten bij de stich ting. De stichting wil onder meer een veteranencafé opzetten, regel matig uitstapjes organiseren en les sen in het onderwijs verzorgen. Daarnaast bieden ze hun diensten aan voor ceremonies in de regio tij dens dodenherdenking en Bevrij dingsdag. IN DE REGIO Atelierroute op veertien adressen Concert Van Dam orgel MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 augustus 2017 BE Drone in opmars bij de landmeter Geert de Winter (31), zelfstandig landmeter uit Kapelle, heeft sinds een jaar de drone ontdekt als nieuw hulpmiddel. Hij past de innovatie toe bij de verbreding van de Tractaatweg, al zijn er beperkingen. Harmen van der Werf Terneuzen V -v V 1 iX. Geert de Winter in actie met zijn drone, foto camileschelstraete - Geert de Winter, landmeter De gemeente Schouwen-Dui- veland heeft vorig jaar te wei nig asielzoekers met een ver blijfsvergunning gehuisvest, maar treft volgens de provin cie geen blaam. De fout lag bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Marcel Modde Zierikzee THOLEN Op het eiland Tho- len wordt op zater dag 5 augustus de vijfde open atelier route gehouden. Op veertien adres sen zijn kunste naars en exposities te bewonderen. Het geheel is ver deeld over zeven dorpen. De adres sen zijn te vinden op een routekaartje dat gratis verkrijg baar is bij de deel nemers, diverse centrale plekken als het gemeentehuis en de VVV in Sint- Maartensdijk. Op het kaartje zijn ook verschillende mo numenten aangege ven, zodat een (fiets)tocht een af wisseling van kunst, cultuur en natuur te bieden heeft. Het kaartje is te downloaden op www.cultuurpleint- holen.nl. THOLEN Oud-Tholenaar Adriaan Hoek con certeert zaterdag op het Van Dam orgel in de Grote of Onze Lieve Vrou- wekerk van Tholen. Momenteel stu deert Hoek aan de Hochschule für Musik und Theater in Hamburg voor zijn diploma Kon- zertexam. Aanvang: 14.30 uur. REDDINGSDEMONSTRATIE KAMPERLAND De Domburgse Reddingsbrigade houdt mor gen een reddingsdemonstratie in Kamperland. De demon stratie wordt gehouden in samenwerking met onder meer de KNRM, politie, brandweer en de Belgische Luchtmacht op het Banjaardstrand. Aanwezig zijn onder voorbehoud verschillende vaar- en voertuigen, de KRNM met de redding boten Koopmansdank en Fred, de Belgische Luchtmacht met een SAR helikopter, de Politie Zeeland West-Brabant met een strandvoertuig en de brandweer van Burgh-Haam- stede met hun strandambulance. Het programma duurt van 19.00 tot 21.00 uur. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, Van Hattum- straat 5,13.30- 16.00 uur - Ten toonstelling 'Crea tief? Met ..siBart' GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Ingang Historisch Museum, Singel straat 13,14.00- 15.30 uur - 't Gilde de Bevelanden or ganiseert gratis stadsrondleiding HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerpont naar Perk- polder; Maria-Oord, 14.00 uur - Plaatjes draaien met Mau rice Hartman Heinkenszand Westdijk 3,10.30 en 14.00 uur - Rondlei dingen door Klom penmakerij Traas; Molen de 5 Gebroe ders, 12.30-17.00 uur - Werkende Molen ter bezichti ging, molenwinkel open KRABBENDIJKE Tuin Ter Weel, 14.45 uur - Roofvogel show NISSE Ambachtsherendijk, vanaf 08.00 uur- Paardensporteve- nement 'Jumpin de Weel' RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 12.30 uur - Activiteit 'Heel Ril land Luncht' Sint Annaland Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur - Toe ristische streekpro ductenveiling WEMELDINGE Hof Keizersweel, Hoogeweg 3,10.00- 12.30 uur-Work shop mini-bolussen bakken; Sluispla- teau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veer pont naar Goris- hoek; Hubo, Sluis- plateau 29,13.30- 15.30 uur - Activi teit 'Bouw je eigen krat of vogelhuisje'; Dorpshuis De Wemel, 14.00-16.00 uur - Bingo; Sluis- plateau 29,14.00- 16.00 uur - Zomer- zeilen met Sail- force; Hof Keizers weel, Hoogeweg 3, 14.00-16.00 uur- Workshop met xxl wol; Nieuwendijk, 19.00-21.00 uur- Beachtennis; Sluis- plateau 37,19.00- 21.00 uur - Beleef Zeeland op de racefiets YERSEKE Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek; Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Bushalte Moerplein, 11.30 uur - Rond wandeling Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79