14 ZE Buurten Het uiterlijk van Paal past waarschijnlijk bij het beeld dat mensen hebben van Oost-Zeeuws- Vlaanderen: afgelegen en in de wijde omtrek geen fatsoenlijke winkel te vinden. zv aar al lopend op de dijk die de buurt schap moet be schermen tegen de kracht van de Schelde, ervaar je een glimp van de vele redenen om hier wél naar toe te trekken. Een schilderachtig landschap met bootjes in een ge- tijdenhaven, de wind die zonder tegenwerking door je haren waait. „Volgens mij sta ik voor jullie huis, maar ik weet het niet zeker." Ik had het adres van Ad Bouw meester ingevuld op de Tomtom, maar de postcode kwam niet over een met de straatnaam op het ap paraatje, dus het is even gokken. „Klopt het dat jullie een paarsge- kleurd huisnummer naast de deurpost hebben staan? En dat er een bel mist?" Ad reageert. „Ik zie je al staan. Wacht, ik kom wel naar buiten." Ik verontschuldig me voor mijn (gebrek aan) richtingsgevoel. „Je bent niet de eerste," legt Ad uit. „Het verhaal wil dat de vorige be woonster is gestorven, omdat de ambulance niet op tijd ter plaatse was. Ook die kon het huis niet vin den. Om die reden is ons huis sinds kort veranderd van straat naam." Oorspronkelijk komt hij uit Eindhoven, maar de rust die heerst in Paal trok hem en zijn partner (uit het Vlaamse Bras- schaat) naar hier. Ondanks de ver scholen woning, zijn er genoeg mogelijkheden om de buurtbewo ners te leren kennen. „Elke eerste zondag van de maand is er een buurtborrel en sinds kort worden er ook buurtbarbecues georgani seerd." Even verderop woont Maikel van Wesemael. Geboren in Nieuw Namen, later neergestreken in on der meer Arnhem, Nijmegen en Delft, maar uiteindelijk toch te ruggekeerd naar Oost-Zeeuws- Vlaanderen. „In Nijmegen ging er echt een wereld voor me open. Al les was er dichtbij. Hier is alles, la- Horecagelegenheden houden Paal in leven ten we eerlijk zijn, ver weg. Zon der auto kom je nergens. En toch is er iets - ik weet nog steeds niet precies wat het is hoor. De hele tijd daar, verlangde iets in me toch terug naar hier. Wellicht zijn het de herinneringen." Maikel lacht. „Altijd als we gingen stappen, be gonnen we hier. Soms belden we nog even van tevoren, maar het plan zag er altijd hetzelfde uit: het eerste pintje werd gedronken in In 't Zicht Der Schelde." Het café is een begrip in Paal. „De horecagele genheden houden Paal in leven." Eén van die horecagelegenhe den is het clubhuis van water sportvereniging Saeftinghe, aan de haven en vlakbij de spuikom. Uit baatster Rozina Kint vertelt dat vooral toeristen haar terras bezet ten: van ver en van dichterbij. „Als je op de kaart kijkt, ligt Paal na tuurlijk helemaal niet centraal. Maar het is heel goed bereikbaar vanuit omliggende dorpen als Kloosterzande, Terhole en Graauw. Dat kan met de auto, maar er zijn hier ook veel fietsers." Kinderen zwemmen in de spui kom naast het clubhuis. Jongeren liggen te zonnen in het gras. Twee honden vechten speels met elkaar. Een groep vriendinnen neemt de bestelde, gevulde wijnglazen mee om ervan te genieten op de steiger. Niet gek dat zoveel mensen hier een tweede huisje hebben. woensdag 2 augustus 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag:Paal Femke Blommaert 'Hier is alles, laten we eerlijk zijn, ver weg' - Maikel van Wesemael Maikel van Wesemael: „Iets in me verlangde toch terug naar hier." foto s peter nicolai Schilderijen op het water tijdens de Saeftinghe feesten. Getijdenhaven. Het nieuwe buitendijkse paviljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44