O O N O O 6 MAGYAREGREGY HONGAARSE CAMPING Echtpaar uit Schore droomde jaren van een camping in Frankrijk. Een vakantiebezoek aan Hongarije deed die gedachtegang draaien. Het tweetal vertrok naar het Hongaarse Magyaregregy. WAT IS ER TE DOEN? Vlooienmarkt op Camping Kloet, Zierikzee Van ïo.oo uur tot 16.00 uur staat er een vlooienmarkt uitgestald op Camping Kloet aan Eerste Weegje 3. Voor vele mensen, zo wel kopers als verkopers, is dit evenement een begrip gewor den dat staat voor gezelligheid, leuke koopwaar en grote diver siteit. Rondleiding Stadhuis, Terneuzen Een rondleiding door het stad huis van Terneuzen kan van daag van 10.00 uur tot 11.30 uur op het Stadhuisplein 1. Het stad huis dat ontworpen is door ar chitect Jaap Bakema zal getoond worden door een gids. Voor meer info: www.gidsenteam- zvl.nl Zomer yoga, Groede Vandaag wordt er weer zomer yoga gegeven in het Groede Po dium. Aanmelden kan om 09.50 uur en de les begint om 10.00 uur aan de Gerard de Moorsweg 4. Om 11.00 uur ben je dan hele maal klaar om de dag relaxt te starten. Het enige wat je hoeft te doen is zelf een badlaken en flesje water meebrengen. Kermis, Sint Maartensdijk Voorafgaand en tijdens de jaar lijkse braderie in Sint Maartens dijk vindt ook de kermis plaats. Plezier voor jong en oud vanaf 14.00 uur aan de haven! Beachtennis clinic, Wemeldinge Vandaag vindt op het strandje van Wemeldinge van 19.00 uur tot 21.00 uur een Beachtennis clinic plaats. Samen een balletje slaan, tips en tries krijgen en een aantal wedstrijdjes spelen. De organisatie is in handen van Tennis Organisatie Zuidwest en alle materialen zijn op het strandje aanwezig. Aanmelden van te voren kan via: www.tennisorganisatiezuidwest.nl Samen zingen in de Gasthuiskerk, Middelburg Van 19.30 uur tot 21.00 uur kan men meezingen in de Gasthuiskerk van Middelburg gelegen aan de Lange Delft 94. Onder het thema 'op reis' zingen vakantieganger én inwoners van Zeeland psalmen en geestelijke liederen. Roofvogel demonstratie Valkeniershof, IJzendijke Tijdens de roofVogeldemonstratie in de Valkeniershof worden er roofVogels en uilen losgevlogen! Het publiek wordt bij de show betrokken en leert meer over deze bijzondere dieren. Aanvang 19.00 kosten bedragen €7,50 voor volwassen en €4,50 voor kinderen tot en met 11 jaar. Aan de Klakbaan 5 is men welkom van 19.00 uur tot 20.30 uur. Voor meer info: www.valkeniershof.nl Zomeravondconcert aan Zee, Retranchement Vanavond geven Olga Kirpcheva en Nicolas Dupont een concert weg in d'Ouwe Kerk aan de Dorpsstraat 16. Beiden zijn afgestudeerd aan het conservatorium. Olga op de piano en Nicolas op de viool. Het concert vangt aan om 20.00 uur en is klaar rond 22.00 uur. Babs Buddy Jungle Show, Domburg Op de markt in Domburg vindt vandaag een theatershow plaats voor alle leeftijden van 19.30 uur tot 20.15 uur. De show gaat over poppenkastpoppen Babs Buddy die de weide wereld ontdekken. Locatie: Markt 6 Zomerbraderie, Marina Beach Hoek Zomerbraderie en rommelmarkt op Marina Beach in Hoek. Met diverse attracties en evenementen voor kinderen. De braderie staat uitgestald aan de Middenweg 1 van 14.00 uur 21.00 uur. VANDAAG DE ZEEUWSE ENCLAVE VAN Al enkele jaren spookte het door de hoofden van Carla en René Joosse; een cam ping starten in het buiten land, waar een warm kli maat heerst. „Soms borrelde het op, maar gingen we verder met ons leven", reconstrueert Carla. „Op een gegeven moment liep het niet zo lekker op het werk van mijn man. Toen besloten we om de stap te wagen." Het echtpaar kampeerde jarenlang gedurende vakanties in Frankrijk. Hun toekomst lag in eerste instantie dan ook op Franse bodem. Een vakantiebe zoek aan Hongarije bracht daar veran dering in. „We waren aangenaam ver rast", stelt Carla. „Het landschap is prachtig en de mensen zijn vriendelijk. Het klimaat is in onze ogen zelfs beter dan in Frankrijk." Op Zeelandnet kwamen René en Carla een advertentie tegen van een camping in het land waar ze nu wonen. „Voor die prijs kun je in Nederland nog geen tussenwoning kopen." Met be hulp van een makelaar ging het echt paar op zoek. „We zochten bewust in de winter. In de zomer is het overal mooi. Als je het 's winters niet naar je zin hebt, worden het hele lange maan den." Op een camping viel direct hun oog. Deze was echter niet te koop. Een an dere locatie bood uitkomst. „Met een aanbetaling op zak vertrokken we naar de plaats van bestemming", gaat Carla terug in de tijd. „Daar bleek dat er nog een andere partij in beeld was. De cam ping werd aan de ander verkocht." Vroeger dan verwacht keerden Carla en René huiswaarts. „Mijn collega's re ageerden verrast toen ik zo snel weer Mijn collega's reageerden verrast toen ik zo snel weer op mijn werk verscheen op mijn werk verscheen. Eén van hen vertelde dat een bekende van haar ook een camping in Hongarije zou begin nen, maar dat haar man terugkrab belde. Het bleek om de locatie te gaan die we eerder al op het oog hadden." De koop was snel beklonken. Arie (57) en Liesbeth (55) Bevelander uit Scherpenisse volgden het traject van begin af aan. „We zijn motorvrien den", vertelt Liesbeth. „We kennen el kaar al heel lang. We rijden hetzelfde de type motor, op die manier kwamen we in contact. Het was best spannend om het hele traject van zo dichtbij mee te maken. We leefden ontzettend mee." Comfortabel Camping Maré Vara, dat in de buurt ligt van natuurgebied Oostelijke Mecsek, heeft buitenom standplaatsen ook een blokhut, drie tenten en drie caravans te huur. „De verandering tussen het begin en nu is heel verrassend", stelt Liesbeth. „Het terrein, de douches, we's, de oprit en het terras zijn allemaal vernieuwd. Het is ontzettend comfortabel gewor den." René en Carla verhuisden niet direct naar Hongarije. „Onze zoon was net brugpieper af en wilde zijn school in Goes afmaken. We hebben onze ver huizing uitgesteld totdat hij zijn weg had gevonden. René vertoefde van 1 april tot september op de camping. Ik had nog een baan en trok tijdens het hoogseizoen naar de camping. René MAGYAREGREGY, HONGARIJE woensdag 2 augustus 2017 WA Tip 1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 Materialen voor beachten nis. Stadhuis Terneuzen. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 Carla en René Joosse (beiden 59) uit Schore kochten in 2007 een camping in Hongarije. Dochter Daphne woont in Kloe- tinge. Zoon Je roen trekt per fiets door Eu ropa. Daar werkt hij bij biologi sche boeren. De Zeeuwse identiteit dichtbij Len Woiters Magyaregregy -René Joosse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35