'Blij om af te sluiten met kampioenschap' Eljero Elia wil met Basaksehir vanavond grote stap zetten 24 Eljero Elia (30) hoopt vanavond met Basaksehir in eigen huis tegen Club Brugge de play-offs van de Champions League te halen. Ooit keer ik terug in de Kuip. Mijn gevoel bij Feyenoord is enorm sterk Klines Matige testdag Verstappen Haase onderuit in Kitzbühel Winst Brouwer en Meeuwsen Een walm van eau de toilet trekt door de catacomben van het Jan Breydel- stadion in Brugge. Even daarvoor heeft Eljero Elia in het piepende en krakende onderkomen van Club Brugge een fraai debuut gemaakt in zijn eerste officiële duel voor Basak sehir. En nu laat hij hier, in een decor van oud Belgisch beton en verwar mingsketels, de complimenten van de Turkse pers welgevallig over zich heenkomen. Wat wil je ook na een wedstrijd waarin de aanvaller, behalve zijn prima spel, opviel met een doelpunt en daarmee voor een gunstige uit gangspositie (3-3) zorgde voor de re turn van vanavond. „Thuis gaan we ze pakken", zegt Elia met de hem kenmerkende branie. „Elly speelt straks lekker in de Champions League." Zeldzaam Typisch Elia, een man die bij voor keur in de derde persoon praat. Alsof hij het niet over zichzelf heeft, maar over een zeldzaam wandschilderij. En zo analyseert hij een wedstrijd op een avond als deze ook. Als toeschou wer van zijn eigen toneelstuk. „Moei zame eerste helft (2-0), maar na rust gewoon de baas zijn, hè. Met een lek kere goal van Ellygoala." Niet dat Elia het type is dat anders gebukt gaat onder twijfels, maar toch: duidelijk is dat het hem goed gaat bij zijn nieuwe werkgever. Gre tig oogt hij. Je ziet het aan die ken merkende Elia-dingetjes. Het stamp voeten, nadat een ploeggenoot een kans gemist heeft. Het alert zijn wan neer een bal door stuitert, waardoor hij koeltjes de 2-2 tegen de touwen kan schieten. Het onbevreesd jui chen na de 2-3, pal voor een vak met boze Belgische supporters. Elia: „Ik ben bij Feyenoord door de voordeur vertrokken. En ik ga hier straks ook weg als grote man. De club wil elk jaar voor Champions League gaan en prijzen winnen. En ik ook. Ik ga be langrijk worden voor, eh, Istanboel Basaksehir." Elia, hij praat zoals hij voetbalt: be vlogen, ongeremd en soms met een fijne uithaal. Al is het wel nog even zoeken naar de juiste woorden. Niet zo gek. Onder de huidige naam zag de club drie jaar terug pas het levens licht. Met de daarmee gepaard gaande startproblemen. Elia, la chend: „Ik geloof dat er bij thuisduels maar vijfhonderd a duizend suppor ters komen kijken. Dat is even wat anders dan in De Kuip, ja." En het leven in Turkije zal vermoe delijk eveneens wat verschillen met dat in Den Haag-Zuid, waar de over heid niet zo snel zal adviseren om de monstraties, samenscholingen en drukke plaatsen te mijden. „Toch er vaar ik Turkije als vrij rustig", zegt Elia, die straks met zijn vrouw Sanne en hun dochters Sael, Heavenly en Kasey een compound betrekt. „Al leen op het vliegveld zie je wel dat agenten flink bewapend zijn. Voor ons is het vast lekker wonen straks", zegt de aanvaller, die nu nog in een hotel verblijft. Groepsapp Van daaruit volgt Elia de verrichtin gen van de club waarmee hij afgelo pen seizoen kampioen van Neder land werd nog altijd nauwlettend. En helpt hij zelfs waar mogelijk. „Ik zit nog steeds in de groepsapp met de jongens van Feyenoord. Dat is han dig. Op die manier kan ik nieuwelin gen ondersteunen. Kan ik ze zich op hun gemak laten voelen in de Kuip, advies geven." Een rol die hij voor zichzelf ooit ook weer voor zich ziet, wanneer zijn avontuur in Istanboel erop zit. Elia: „In twee jaar tijd is Feyenoord mijn club geworden. Ooit keer ik terug in de Kuip. Niet als speler waarschijn lijk, maar misschien wel als jeugd trainer ofzo. Mijn gevoel bij Feyen oord is enorm sterk. Ik hoop dat ze dit jaar weer kampioen worden." „Het is dubbel, want Feyenoord is gewoon mijn club. Ik ben mijn hele leven al supporter, heb de jeugdop leiding doorlopen en een paar wed strijden in het eerste elftal mogen spelen. Bovendien ken ik iedereen bij Feyenoord. Ik laat er dus veel ach ter. Dat maakte het een lastige be slissing om te vertrekken. Maar ik ben blij dat ik mijn periode bij Fey enoord afsluit met een kampioen schap." „Ik kan daar geen antwoord op ge ven. Ik ben twee keer verhuurd aan Excelsior en NEC, om mezelf te ont wikkelen. Bij beide clubs ging het goed en speelde ik alles. Maar bij Feyenoord is het uiteindelijk niet zo gelopen zoals ik had gewild. Hoewel ik nog een contract had, had ik geen zin om nog langer te wachten. Ik wil elke week spelen." „Er waren de nodige clubs geïnte resseerd (onder meer Willem II, Sparta en Roda JC, red.) maar Hee renveen was het meest concreet en gaf me een goed gevoel. Ik zie dit echt als een frisse start: een nieuwe omgeving, waarbij ik veel zin heb om andere mensen te leren kennen. Heerenveen staat garant voor aan vallend voetbal en heeft dit seizoen volgens mij een talentvolle groep. Daar wil ik mijn steentje aan bijdra gen." «\SH FLITSEN woensdag 2 augustus 2017 'Elly speelt straks lekker in de Champions League' Dennis van Bergen Brugge Eljero Elia viert zijn treffer voor Basak sehir in het uitduel met Club Brugge (3-3), vorige week woensdag. FOTOBELGA -Eljero Elia (30) Blij is Lucas Woudenberg met zijn contract - twee seizoenen plus een optie voor nog een jaar - bij SC Heerenveen, maar de 23-jarige verdediger had liever gezien dat zijn loopbaan bij Fey enoord anders was gelopen. Sander de Vries Heerenveen Met wat voor gevoel verlaat jij Feyenoord? Waarom ben jij niet geslaagd in Rotterdam? En dus viel jouw keuze op Hee renveen. AUTOSPORT Max Verstap pen heeft gisteren een verre van vlekkeloze test dag afgewerkt op de Hun- garoring in Hongarije. De Nederlandse coureur van Red Buil kon tijdens de ochtendsessie vanwege problemen met de Renault- motor amper de baan op. In de middag legde Ver stappen nog wel 58 rondes in totaal af, maar zijn 1.21,228 bleek slechts de elfde tijd van de dag. TENNIS Robin Haase (foto) heeft zijn sterke optreden vorige week in Gstaad gis teren geen goed vervolg kunnen geven. De als vijfde geplaatste Hagenaar ging in de eerste ronde van het toernooi in Kitzbühel in drie sets onderuit. De Colombi aanse qualifier Santiago Giraldo was met 7-6 (6) 4-6 6-4 te sterk voor Haase. De Nederlander haalde in Gstaad nog de halve fina les. Hij won het toernooi in Kitzbühel in 2011. BEACHVOLLEYBAL Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen gaan als groepswinnaar door bij het WK beachvolleybal. Het duo won van het tweetal Fijalek/Bryl (21-14 21-18). Christiaan Varenhorst en Maarten van Garderen zijn ook door, als nummers twee van hun poule. Mikel Landa heeft giste ren de openingsrit van de Ronde van Burgos gewon nen. De Spaanse klimmer van Team Sky sprong vlak voor de streep heuvelop weg en bleef de Rus Sergei Tsjernetski (Astana) voor. n In de Ronde van Spanje, die op 19 augustus begint, is Fabio Aru kopman van Astana. Het team uit Ka- zachstan zei gisteren dat de Italiaan daarmee wordt beloond voor zijn verdien stelijke optreden in de Tour de France. De talentvolle wielrenner Pascal Eenkhoorn krijgt een kans bij LottoNL- Jumbo. De twintigjarige renner ondertekende een driejarig contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24