Ginkel: ledereen beseft dat we vol aan de bak moeten 23 'Sneijder is een goede speler' FAVRE spelen, terwijl dat in principe tegen hun natuur is. „Toch geef ik beide ploegen nog steeds evenveel kan sen", zegt Keizer, die nog maar eens zijn onvrede uitsprak over de heen wedstrijd. Daarin speelde Ajax een uitstekend tweede helft maar gaf het in de laatste minuten zo veel ruimte weg aan de Fransen dat het zomaar tegen een nederlaag aan had kunnen lopen. Een uitdoelpunt vanavond kan fataal zijn. Voor of na de 34ste minuut. bewust van de situatie en als het goed is, is iedereen ook wakker ge schud. We moeten onszelf alleen niet in de put praten en daarom is er vanuit ons denk ik gesproken over een valse start en geen bla mage. In de wedstrijd zaten ook goede dingen die we kunnen mee nemen. Er waren genoeg kansen, maar we hebben ze niet benut en dat zal in Kroatië toch echt beter moeten. Zij hebben er maar een paar en benutten een penalty en dat maakte het verschil." Osijek staat in Eindhoven na af gelopen donderdag inmiddels vet gedrukt op de kaart. Van Ginkel reist vandaag met PSV af naar Oost- Kroatië om een van de grootste Eu ropese decepties in de clubgeschie denis van de Eindhovenaren te voorkomen. „We moeten ons plaat sen en gaan er alles aan doen om daar de zaak om te draaien. Dat ver trouwen mogen en moeten we op basis van de vorige wedstrijd ook hebben." Het is altijd een spagaat voor voetballers en coaches na een slecht duel. Alles en iedereen via de media afbranden, kan averechts werken en verhoogt het vertrouwen niet. Aan de andere kant prikt het pu bliek ook door het vergoelijken van een wanprestatie heen. „We moe ten de schuld bij onszelf zoeken en niet bij de trainer." Hij denkt dat de groep prima in staat is om voor de club en dus ook trainer Phillip Cocu in Osijek alles te geven. „Wat er vo- Appie en zijn familie op een waar dige manier steunen." Om er aan toe te voegen dat hij zijn ploeg er ook een beetje voor zal proberen af te sluiten. „De jonge jongens laat je weten wat ze te wachten staat. Hen erop voorbereiden is altijd lastig." Tegelijkertijd speelt Ajax van avond tegen Nice om een plek in de play-offs van de Champions League, waar naar de hunkering al tijd groot is. Een toernooi ook waar het al twee edities niet aan mee mocht doen. In een wedstrijd die op sportief vlak vergelijkbaar is met de razend belangrijke voorronde wedstrijden die het eerder speelde. Duels met Kopenhagen, Slavia Praag, Rapid Wien en Rostov zijn littekens geworden in de clubhisto rie. Wedstrijden waarin de span ning om te snijden was. Alleen al omdat een slechte uitslag dan al het hele verdere seizoen tekende. Littekenduels Nu lijkt de sfeer anders rond Ajax of in elk geval onvergelijkbaar met die littekenduels. Door de onvermoede emoties, maar misschien ook wel omdat Ajax van vorig seizoen weet dat de Europa League waarin het te rechtkomt als het verliest van avond, een fijn podium is om op uit te blinken. De club kreeg in tijden niet zoveel waardering als vorig sei zoen toen het de finale haalde. Al vindt trainer Keizer dat Ajax het nog steeds aan zijn stand ver plicht is om in elk geval de laatste voorronde voor het hoofdtoernooi van de Champions League te halen. „Want wij zijn de Europa Leaguefi nalist. Wij vinden dat we moeten kunnen winnen. Aan de andere kant hebben we te maken met Nice en dat is de nummer drie van de sterke Franse competitie." Het knappe 1-1 gelijkspel dat de club in Frankrijk behaalde tegen Nice zal voor Ajax vanavond so wieso een fijne steun in de rug zijn. Op een gegeven moment zullen de Fransen wel naar voren moeten alleen ar ook' Daniel rige week in de kleedkamer alle maal gezegd is, ga ik hier niet herhalen. Maar we zijn kritisch' op elkaar en er is nog een return waarin we het recht kunnen zet ten." Tactisch vernuft Cocu broedt op wijzigingen en is op alles voorbereid, zo bleek gis teren tijdens de training van PSV. Voor de slag in Kroatië waarschijnlijk niet tactisch vernuft, maar mentale en fysieke hardheid vereist. De coach trainde teren in ieder geval zonder Luuk de Jong en Schwaab in de eerste trai ningsopstelling en liet Hir- ving Lozano en Derrick Luckassen daarmee mogelijk in de waan dat zij in Osijek op een basisplek kunnen reke nen. PSV oefende overigens in meer dere varianten, testte het eigen alles of niets-plan en oefende ook in een de fensieve opstelling. Vanuit de techni- sche staf kwam het verzoek om geen X beelden van standaardsituaties te filmen, om de Osijek-analytici niet wijzer te maken dan ze al zijn. Eens te meer een bewijs dat er geen twijfel mogelijk is dat PSV 'de klus nog onderschat. „Abso luut niet", zegt Van Ginkel. „Ieder een beseft dat we vol aan de bak zullen moeten om door te komen." woensdag 2 augustus 2017 GO van emoties in Arena Nice-trainer Lucien Favre wilde gisteren nog geen woor den vuil maken aan de moge lijke komst van Wesley Sneij der naar de club. Al zei hij nog wel: „Sneijder is een heel goede speler, daar is geen twijfel over." Rondom de wed strijd zullen de onderhandelin gen rond het kamp Sneijder en de club doorgaan. In de wetenschap dat de wensen van beide partijen nog ver uit elkaar liggen, zal daar nog niet snel duidelijkheid over komen. Dat Favre's club zich nog op de transfermarkt gaat bege ven lijkt evenwel duidelijk. „Die is nog open tot en met 31 au gustus dus we zullen zien of we nog wat gaan doen op dat gebied." Favre toonde zich gisteren in de Amsterdam Arena onder de indruk van de vele beelte nissen van Johan Cruijff. „Die heb ik altijd goed gevolgd tij dens mijn eigen loopbaan. Kijk je naar de foto's dan proef je de historie van deze club." Derde voorronde Champions League: Ajax - OGC Nice, van avond 20.45 uur, op tv Eurosport en Ziggo Sport. A PSV-aanvoerder Marco van Ginkel (r). fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23