Marco van 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX- OGC NICE Ajax speelt nu al een cruciale wedstrijd voor de rest van het seizoen. Een beladen voorrondeduel voor de Champions League, maar qua sfeer nu al onvergelijkbaar met vorige edities uit de clubhistorie. Joel Veltman tekent eindelijk zijn contract Kort EK Weer geen zege Van Poppel Caleb Ewan heeft gisteren in de Ronde van Polen de vierde etappe gewonnen. In de massasprint in finishplaats Zabrze kwam de Australische coureur van Orica-Scott als eerste over de streep, vlak voor de Neder landse sprinter Danny van Poppel (foto) en de Slowaakse klassementsleider Peter Sa- gan. Van Poppel was in de eerste twee ritten door Polen respectievelijk derde en tweede geworden. Ook droeg de 24-jarige renner van Team Sky een dag de leiderstrui in Po len. Maandag eindigde Sagan als tweede in de door de Belg Dylan Teuns gewonnen bergrit. De Slowaak nam daarmee de leiding over van de Nederlandse sprinter. Protestactie bij JC-schaal Supporters van alle achttien eredivisieclubs zitten zaterdag in het uitvak van De Kuip bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tus sen Feyenoord en Vitesse. De supporters vereniging van Vitesse kondigde een geza menlijk protestactie aan. De Arnhemse sup porters zijn boos dat ze voor het duel met Feyenoord slechts 1200 kaarten kregen van de KNVB. Er zullen 36 supporters (twee van elk eredivisieteam) in het uitvak zitten. Makkelie leidt JC-Schaal Danny Makkelie (foto) is aangesteld als scheidsrechter bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen kampioen Feyenoord en bekerwinnaar Vitesse. Het duel begint zaterdag om 18.00 uur in De Kuip. Flitsen Bolt Ruiter Ajax worstelt er zelf ook mee. Vanavond speelt het al een cruci ale wedstrijd, een duel om zo on geveer twaalf miljoen euro én het nodige krediet waarmee het toch zeker een kwart seizoen voort kan. Maar vanavond willen sup porters ook Abdelhak Nouri op een waardige wijze eren in de eer ste thuiswedstrijd sinds bekend is geworden dat hij een hersenbe schadiging heeft opgelopen. On miskenbaar zal het de sfeer van avond in de Arena tekenen, een wedstrijd onder hoogspanning, maar met een sentimentele laag die de club waarschijnlijk nooit eerder heeft gevoeld. Gekozen is om de spelers van avond niet te veel te confronteren met de uitingen rond Nouri, die in en om de Arena overal te zien zijn. In de fanshop naast de hoofdin gang maken fans selfies naast zijn shirt. Op de reclame-uiting er naast staat zijn hoofd prominent. De club laat voor vanavond twee grote doeken ophangen aan de zij kant van het stadion. Maar ook binnen wordt de Arena vanavond vermoedelijk een snelkookpan van emoties. Op de grote scher men in het stadion wordt een clip van Nouri vertoond. En zelfs de led-reclameborden in het stadion staan in elk geval tijdelijk in het teken ervan. Vermoedelijk wordt er in de 34ste minuut (nummer 34 is Nouri's rugnummer) geap plaudisseerd voor hem. „Wij wil len niks anders", zei trainer Mar cel Keizer gisteren. „Wij willen UITSLAGEN VERLENGING De nieuwe captain van PSV keek gisteren op De Herdgang fris en met vertrouwen uit de ogen, maar heeft de harde realiteit ook niet uit het oog verloren. „Natuurlijk was het niet goed vorige week, laat dat duidelijk zijn. Daar maakt ook nie mand een geheim van. We zijn ons Quote van de dag '100 procent van overtuigd dat Aubameyang blijft' woensdag 2 augustus 2017 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL sc Heerenveen heeft Lucas Woudenberg aangetrokken. Feyenoord bereikte gisteren overeenstemming over de verdediger, die voor twee jaar tekent bij de Friezen. Willem II heeft de voorhoede versterkt met Ismail Azzaoui. De Tilburgse eredivisieclub huurt de Belgische vleugelspits voor een jaar van VfL Wolfsburg. Ted van de Pavert gaat op huurbasis van PEC Zwolle naar NEC. De Nijmeegse club bedong ook een optie tot koop op de 25-ja- rige verdediger. De halve finale wedstrijd in de Grolsch Veste tussen Neder land en Enge land is uitver kocht. Er zullen 30.000 toe schouwers in het stadion zit ten. Daarmee wordt het de drukst be zochte vrou wenvoetbal wedstrijd ooit. I Usain Bolt (foto) wil op de WK atletiek in Londen voor de vierde keer wereldkampi oen op de 100 meter worden. „Ik twijfel niet, mijn coach ook niet", zei Bolt, die zijn carrière afsluit. l Robbin Ruiter verruilt FC Utrecht voor Sunderland. De keeper tekent voor twee jaar bij de Engelse club, die het af gelopen jaar degradeerde uit de Premier League. Snelkookpan Nik Kok Amsterdam TENNIS Generali Open Kitzbühel - Kitzbühel (Oos). Eerste ronde, mannen: Struff (Dui/6) - Haas (Dui) 6-3 7-6 (4), Giraldo (Col) - Haase (Ned/5) 7-6 (6) 4-6 6-4, Ze- ballos (Arg/8) - Dutra Silva (Bra) 2-6 7-6 (11) 7-6 (4), Vesely (Tsj/7) - Hanfmann (Dui) 6-4 6-4, Olivo (Arg) - Monteiro (Bra) 7-5 6- 2, G. Melzer (Oos) - Berlocq (Arg) 6-4 5-7 6-3, Kohlschreiber (Dui) - Bagnis (Arg) 7-5 3-6 6-3 Abierto Mexicano Mifel - Los Cabos (Mex). Eerste ronde, mannen: Dzumhur (Bos) - Daniel (Jap) 6-7 (4) 6-3 6-3, Ebden (Aus) - Novikov (VSt) 1-6 6-3 6-3, Santillan (Aus) - Kravchuk (Rus) 6-0 6-1, Mannarino (Fra/7) - Jung (Tai) 6-3 6-3, E. King (VSt) - Sanchez (Mex) 6-4 6-4, Kokkinakis (Aus) - Tiafoe (VSt/8) 7-6 (3) 7-6 (10) Bank of the West Classic - Stanford, CA (VSt). Eerste ronde, Vrouwen: Sharapova (Rus) - Brady (VSt) 6-1 4-6 6-0, Gibbs (VSt) - Liu (VSt) 4-6 6-2 7-6 (5) Citi Open - Washington, DC (VSt). Eerste ronde, mannen: Young (VSt) - Smyczek (VSt) 4-6 6-3 6-4, Medvedev (Rus) - Joël Veltman (25) zette gis teren eindelijk zijn handte kening onder het contract dat hem tot 2020 aan Ajax bindt. De verlenging hing al een tijd in de lucht. Veltman had al enige tijd een mon delinge overeenkomst be reikt met Ajax. In de voorbe reiding op het seizoen werd Veltman door de nieuwe trainer Marcel Keizer be noemd tot aanvoerder van de club. Hij won vorig sei zoen de concurrentiestrijd van Kenny Tete op de rechtsbackpositie. Die ver trok daarop vorige maand naar het Franse Olympique Lyon. Van alle huidige se lectiespelers van Ajax speelde alleen Lasse Schone meer wedstrijden in het eerste elftal. Veltman maakte in 2012 zijn debuut voor de club. Vanavond start hij tegen OGC Nice in de basis. Bijna tegelijk met de contractverlenging van Veltman, tekende ook Kos- tas Lamprou gisteren een overeenkomst. De Griekse doelman, die vorig seizoen voor Willem II speelde, gaat in Amsterdam als derde keeper aan de slag. Opelka (VSt) 6-7 (8) 6-3 7-6 (6) Eerste ronde, vrouwen: Errani (Ita) - Ozaki (Jap) 7-6 (0) 6-2, Petkovic (Dui) - Nara (Jap) 6-4 7-6 (5), Dodin (Fra/5) - Jan- kovic (Ser) 4-6 6-3 2-0 Opg, Van Uyt- vanck (Bel) - Cepelova (Slw) 7-5 0-6 6-1, Duque (Col) - Rogers (VSt) 6-4 6-1 WIELRENNEN Ronde van Polen, vierde etappe: 1. Ewan (Aus) 238 km in 5.38.49,2. Danny van Poppel (Ned), 3. Peter Sagan (Slv), 4. Boy van Poppel (Ned), 5. Modolo (Ita), 6. Man zin (Fra), 12. Gerts, 28. Poels, 36. Kelder man, 40. Slagter, 41. Tolhoek, 47. Bouw man. Algemeen klassement: 1. Peter Sagan 15.41.47, 2. Teuns (Bel) op 0.10,3. Majka (Pol) 0.16,4. Kelderman 0.20,5. Slagter 0.25, 6. Eiking (Nor) 0.27,8. Poels 0.29,11. Oomen 0.34, 22. Olivier 1.06,42. Gerts 4.05,43. Tolhoek, 48. Bouwman 4.32. VOETBAL Voorronde Champions League: FC She- riff-Qarabag FK1-2 (0-1), heenwedstrijd eindigde in 0-0.45. Ndlovu 0-1,86. Michel 0-2, 90. Badibanga (pen) 1-2. Boezemvriend van Abdelhak Nouri Donny van den Beek juicht na zijn 1-1 in de uitwedstrijd tegen Nice. Marcel Keizer kijkt bedacht zaam tijdens de laatste training van Ajax voor het duel van van avond. FOTO PRO SHOTS, ANP Aanvoerder zijn betekent bij elke club voor de troepen gaan staan op het moment dat het stormt. Marco van Ginkel kweet zich gis teren bij PSV van die taak, in de wetenschap dat de druk de ko mende dagen in Kroatië vol op zijn ploeg staat. Rik Elfrink Eindhoven O a 'BVB'-directeur Hans-Joachim Watzke hoopt zijn superster te behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22