nieuwe film James Bond Voordelig genieten! 21 Happig op interviews is Carice van Houten als internationale filmster al een tijd niet meer, maar tegen een Britse krant is ze zeldzaam openhartig over haar leven. „Na de geboorte van Monte stond ik huilend op de set, overmeesterd door hormonen." BOBBEJAANLAND PZC.NIVZOMERUITJES eziet er jong en fris uit, valt de ver slaggever van de Britse krant The Telegraph op als zij Carice van Houten spreekt tijdens een promotiemiddag voor de populaire serie Game of Thrones. Schijn be driegt, zegt de actrice. Haar 11 maan den oude zoon Monte krijgt borst voeding en drinkt haar 'helemaal leeg'. „Dat is geweldig, het is goed voor hem, maar er is niets meer van mijn benen over." Het moederschap en haar moordende werkschema zor gen ervoor dat ze is uitgeput. „Maar ik wil niet als een klager overkomen." De baby is mee, een nanny houdt het jongetje in het oog als moeder haar interviews afwerkt. Openhartig Tegen de Britse krant is de 40-jarige actrice zeldzaam openhartig over haar privéleven. Waar Nederlandse journalisten vrijwel meteen worden afgekapt als ze naar Carice' wel en wee vragen, vertelt ze in het Engelse interview onomwonden over hoe ze al zes weken na de bevalling van Monte op de set van Game of Thrones stond. In het kostuum van haar per sonage Melisandre, een kwaadaar dige priesteres, kolfde ze tussen de opnames door om haar zoon van zijn voedingen te kunnen voorzien. „Het was niet bepaald goede timing", zegt Carice daaraan terugdenkend. Hoewel haar collega's en de crew het haar zo makkelijk mogelijk pro beerden te maken, had ze het gevoel dat ze de opnames traineerde. „Het werkt niet echt als er druk op je ligt en je de baby niet bij je hebt. Op een dag had ik een soort van inzinking toen ik met Emilia (Clarke, die dra- kenmoeder Daenerys Targaryen speelt, red.) was. Ik barstte in huilen uit en zei: ik wil naar huis, naar mijn baby. Je wordt overmeesterd door de hormonen." Joggingbroek met bril Ze hield desondanks vol, met als re sultaat het zevende seizoen van de wereldwijd geliefde fantasyserie (nu op tv). De reeks maakte van Carice een internationale ster, en dat heeft zijn voor- en nadelen. „Het is fijn dat je gratis spullen krijgt en restaurants ervoor zorgen dat er altijd een plekje voor je is. Maar het is ook een mind- fuck. Het maakt me onzeker. Dan denk ik: als ik niet bekend zou zijn, zouden deze mensen dit niet voor me doen." In Amsterdam, waar ze met haar geliefde Guy Pearce woont, loopt ze het liefst rond in een joggingbroek en met een bril op. „Een goede ma nier om mezelf te verschuilen." Ook haar zoon wil ze zo veel moge lijk uit de schijnwerpers houden. Ze post nooit foto's van hem op social media. „Omdat ik hem niet kan vra gen of hij dat goed vindt. Al zijn er elke dag weer momenten waarop ik denk: oh, als mensen nu eens konden zien hoe schattig hij is." Onzeker Maar, geeft ze toe, het moederschap heeft haar zelfvertrouwen ook een knauw gegeven. „Ik worstel met mijn ijdelheid als ik naakt moet voor Game of Thrones", legt ze uit. „Ik ben veel onzekerder geworden over mijn li chaam, helemaal na de bevalling en nu ik de 40 ben gepasseerd." Ze twij felt bovendien of ze iets aan haar ge zicht moet laten doen, omdat de druk om er jong uit te zien vanuit de film industrie zo groot is. „Ik wil er eigen lijk niet aan toegeven, maar dit is wel wat er van me wordt gevraagd om aan het werk te blijven. Ik vind het lastig en ik weet echt niet wat ik er mee aanmoet. Ik zou willen dat ik zou kunnen zeggen dat ik hou van elke lijn in mijn gezicht." Hoe dan ook, Carice' doorbraak met Game of Thrones vervulde haar vader Theodore, filmjournalist, met trots. „Al had hij me liever in een goede film gezien", zegt ze met een glimlach. Hij stierf vorig jaar aan kan ker. Verdrietig: „Ik was bijna vijf maanden zwanger toen hij overleed. Hij wist dat hij Monte niet meer zou ontmoeten, dus ik heb het gevoel dat hij niet al te betrokken wilde zijn bij mijn zwangerschap. Ik denk dat het te pijnlijk voor hem was." ste scène van de 25ste jubileumaf levering van Bond zou zich afspe len op een filmset. Speculaties over welke acteurs in de opvolger van Spectre naast Daniel Craig (49) in zijn vijfde Bond-avontuur zullen optreden doen al volop de ronde. Geen en- Geruchten genoeg, maar de producenten zeggen niets kele filmreeks roept zoveel ge ruchten op als de 007-franchise. Zo beweren Engelse media dat de acteurs Christoph Waltz en Dave Bautista, die ook in Spectre te zien waren, zullen terugkeren. Ook zou de nieuwe film elemen ten bevatten van eerdere Bond- avonturen uit de jaren 60 zoals You Only Live Twice en On Her Ma jesty's Secret Service. Ook over de actrice die de nieuwe Bondgirl gaat spelen wordt stevig gespeculeerd. Zo zou het Britse model en actrice Cara Delevingne, die een verhou ding had met zanger Harry Styles van One Direction (die onlangs als acteur debuteerde in Dunkirk), de beste papieren in handen heb ben. Over de locaties van de opna men doen ook diverse geruchten de ronde. Zo zouden de produ centen al in Kroatië zijn gesigna leerd. Ook in het het zuiden van Frankrijk en Japan zou gedraaid worden. Zoals altijd houden de produ centen van de Bondreeks hun tanden stijf op elkaar. Zij zullen traditiegetrouw het officiële nieuws over de nieuwe 007 mondjesmaat wereldkundig ma ken. Vermoedelijk pas in de loop van volgend jaar. PROFITEER DIRECT EN GA NAAR woensdag 2 augustus 2017 IK WILDE NAAR HUIS, naar mijn baby Marlies van Leeuwen j-, jxx «r.C - •,tcr '*.t& - - "V v - Carice van Houten als Melisandre. foto hbo Van 3Sr VOOr Dat is plezant met een grote P! LICHTAART I Geldig t/m 30 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21