si 1 en investeert in Helpling Rekening delen? Dat doen we met een app E 17 ra? meer onder de loep en staan onder hogere druk. Aandeelhouders en andere belanghebbenden zijn steeds meer betrokken, maar hun belangen zijn soms zo tegengesteld dat het voor ceo's moeilijk is om ze allemaal tevreden te houden." Kortetermijnresultaat is voor steeds meer aandeelhouders een belangrijke leidraad. „Ze verwach ten dat een bestuurder de resulta ten van een bedrijf heel snel om draaien. Dat kan lastig zijn voor een bestuursvoorzitter, zeker als hij te gelijk langetermij ndoelstellingen nastreeft." Problemen Deze botsing tussen lange- en kor- tetermijnbelangen kwam eerder dit jaar ook bij twee Nederlandse be drijven tot uiting: AkzoNobel en Unilever. Beide hebben een sterke Geplande opvolging zorgt dat de strategie regelmatig wordt getest focus op duurzaamheid, maar vol gens aandeelhouders ging die visie niet gepaard met voldoende resul taat op korte termijn. Zowel Akzo als Unilever werd daardoor een prooi voor buitenlandse overname kandidaten. Dat Duitse topbestuurders zo snel weer weg zijn, ook als ze het goed doen, is niet per se een pro bleem. „Het beleid van geplande opvolging zorgt ervoor dat de stra tegie van een bedrijf regelmatig wordt getest." Franse ceo's zijn overigens niet al leen de langstzittende bestuurders, vergeleken met hun Europese colle ga's. Ze zijn gemiddeld ook ou der: bijna 58 jaar. De ge- middelde Neder landse topbestuur der is 56. De Brit is met 54,5 het jongste. We breiden onze activiteiten uit naar klusjes rondom het huis. We heten niet voor niets Helpling „Klanten kunnen straks recht streeks via onze site de schoon maakproducten van Unilever be stellen en thuis laten bezorgen. Ze kunnen ook via onze site gratis schoonmaakproducten uittesten en aangeven hoe ze die waarderen. Maar dat is uiteraard optioneel. Verder gaat Unilever ons platform via stickers op bijvoorbeeld fla cons aanprijzen." „Het eerste is niet aan de orde en het is absoluut niet de bedoeling dat hulpen schoonmaakmiddelen gaan kopen om hun werk te kun nen doen. De hulp maakt schoon met de producten die de klant koopt. Ze kunnen wel met korting inkopen, maar dat is dan niet gere lateerd aan hun werkactiviteiten. Als ze spullen aanprijzen bij klan ten, zal dat op vrijwillige basis zijn." „We breiden onze activiteiten steeds meer uit naar klusjes rondom het huis. We heten niet voor niets helpling en niet cleaning. „In Amsterdam zijn we bijvoor beeld net begonnen met het sa menbrengen van glazenwassers en particulieren en we willen op termijn ook in het tuinonderhoud en oppasservice, dus wie weet wat er nog voor andere producten bij komen." AMSTERDAM Steeds meer mensen gebruiken een app om de rekening in het café of res taurant te delen. Apps als Tik- kie of Florin worden massaal gedownload. De voordelen om digitaal de vrijmibo te betalen: geen gedoe meer met los geld of je ergeren aan die ene collega die toevallig nooit geld bij zich heeft. De succesvolste app is Tikkie van ABN AMRO. In minder dan een jaar tijd is de app een half miljoen keer gedownload. Voordeel van de app is dat hij gratis is en geschikt voor alle Nederlandse banken, niet al leen ABN. Het werkt zo: ie mand betaalt de volledige reke ning en stuurt via Tikkie een WhatsAppberichtje met een betaalverzoek aan de andere deelnemers. Daarna betaalt ie dereen zijn deel via iDeal. Beta len kan ook via een Q_R-code die de andere aanwezigen dan kunnen scannen met hun smartphone. Er hoeft geen tus- senrekening te worden ge opend en er zijn geen transac tiekosten. Voordeel is ook dat alleen degene die de rekening betaalt Tikkie hoeft te downlo aden. Andere apps kennen soortge lijke mogelijkheden: zo kan bij Florin de rekening meteen worden gesplitst, waardoor aanwezigen direct zien hoeveel ze dienen te betalen. Handig is ook dat het IBAN-nummer aan het telefoonnummer gekop peld wordt. woensdag 2 augustus 2017 l —Frank Smeekes, DHR - Floyd Sijmons Wat gaat de consument eigen lijk merken van die investering? Wordt zijn huis straks alleen nog schoongemaakt met Andy of Cif? Hoeveel marge krijgt Helpling in ruil voor elk verkochte flacon en wat krijgt de hulp voor het ge bruik van die producten? Nu zijn het schoonmaakspullen: gaan jullie straks ook in stofzui gers en trapleren?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17