Robots van Facebook 'verzinnen' eigen taal REIS VAN DE WEEK Grund, Zwitserland effeweg.nl EUWS 11 voor€349 €30 KORTING AANBIEDING! Het moet anders, heeft Donald Trump besloten. De benoeming van Kelly tot stafchef duidt erop dat hij orde wil scheppen in de chaos in het Witte Huis. Geen zoete inval in de Oval Office meer, geen onder linge vetes en voortdurende infor- matielekken naar de media, maar militaire discipline. Met Kelly (67) heeft Trump een ervaren generaal benoemd tot zijn stafchef, zoals hij al een reeks (ex-)generaals belangrijke posten gaf. Trump houdt van militair ver toon en hun agressieve leider schapsstijl. In Kelly ziet hij de ster van zijn kabinet: als minister van Binnenlandse Veiligheid liet hij aanzienlijk meer immigranten zonder de juiste papieren het land uitzetten. Op zijn eerste werkdag in het Witte Huis bakende Kelly direct zijn territorium af: hij liet de grof- gebekte communicatiedirecteur Anthony Scaramucci na krap an derhalve week in functie weer ont slaan. Kelly, wiens zoon Robert in 2010 zijn leven gaf voor de Ameri kaanse oorlog in Afghanistan, wil fatsoen en dienstbaarheid zien rond het hoogste ambt van het land. Trump lijkt vooralsnog bereid naar Kelly te luisteren. De president stemde in met het spoedontslag van Scaramucci, en zou op aandrin gen van Kelly de bouw van een muur op de Amerikaans-Mexi caanse grens uit zijn hoofd gezet hebben. In een vergadering met de top van de Amerikaanse veilig heidsdiensten in skioord Aspen in Colorado vertelde Kelly volgens bronnen van tijdschrift The New Yorker dat hij de president ervan had overtuigd dat een fysieke grensmuur niet nodig is. Kelly en Trump zijn maatjes op het vlak van illegale immigratie, waar ze allebei een harde lijn voor staan. Maar verder is Kelly niet on verdeeld enthousiast over zijn pre sident. Volgens CNN was hij ge schokt toen Trump FBI-baas James Comey ontsloeg omdat het Rus- landonderzoek hem dwars zat. Hij Ik heb geen probleem met de waarheid spreken tegenover de macht belde Comey op en stelde voor uit protest op te stappen. In een inter view in juli vorig jaar, middenin de verkiezingscampagne, noemde Kelly de Amerikaanse politiek een 'beerput'. Hij was bereid zowel Hil lary Clinton als Donald Trump van goed militair advies te voorzien, gaf hij aan. Waarheid In een hoorzitting in de Senaat over zijn benoeming tot minister be loofde hij Trump de waarheid te zeggen. „Ik heb nooit problemen gehad met de waarheid spreken te genover de macht, en ik ben ervan overtuigd dat degenen die aan de macht zijn, openhartigheid en mijn eerlijke beoordeling en advies ver dienen." Kelly sprak zich eerder als legercommandant onverbloemd uit over het beleid van Barack Obama: hij liet weten het pertinent oneens te zijn met plannen om terroristengevangenis Guanta- namo Bay te sluiten. Maar een onverschrokken gene raal is nog geen goede stafchef, waarschuwt Chris Whipple, die onderzoek deed naar Kelly's voor gangers en een boek over hen schreef. „Je kunt als stafchef niet succesvol zijn door mensen in het rond te bevelen. Het is een heel ge compliceerde baan. Je moet diplo maat zijn, inspireren, leiding geven, zorgen dat mensen loyaal zijn. De laatste keer dat een generaal het probeerde, Alexander Haig onder Nixon, duurde het nog geen maand voordat hij vertrok." Robots Alice en Bob pasten het Engels aan om makkelijker met el kaar te kunnen communiceren Dat resulteerde in vreemde zin nen, die voor de onderzoekers geen betekenis meer hadden. Alice en Bob leerden onder meer hoeden, boeken en ballen te verkopen. De voorwerpen hadden allemaal een verschillende waarde, waarover de spraakrobots ook moesten onderhandelen. Dat had moeten uitmonden in high tech onderhandelingssoftware die zo goed is dat mensen die ermee in gesprek zouden gaan, zelfs niet meer zouden merken dat ze met een robot bezig waren. Zo ver komt het vooralsnog niet. Toen de robots de vrije hand kre gen om de algoritmes van hun ge sprekken beter en efficiënter te maken, gingen de robots vreemde codewoorden en herhalingen ge bruiken. Zo begon Bob plots „Ik kan ik ik alle andere dingen", te zeggen. Waarop Alice ant woordde: „Ballen hebben nul voor mij voor mij voor mij voor mij voor mij voor mij voor mij voor mij voor mij." Het gesprek tussen de machines ging daarop nog even door. En er is meer: de onderzoekers van het Facebook Artificial Intelligence Research lab (FAIR) ontdekten dat de robots 'slimmer' werden in het onderhandelen en bijvoor beeld deden alsof ze een item leuk vonden om het verderop in de on derhandeling zogezegd 'op te of feren' om een (vals) compromis te maken. Ballen hebben nul voor mij voor mij voor mij voor mij Volgens Facebook zelf werd het experiment stilgelegd omdat het 'niet tot het resultaat leidde dat we wilden'. „De onderhandelings software is bedoeld voor commu nicatie met mensen, niet voor communicatie tussen robots on derling. Daarom had het geen zin om ermee door te gaan." VAN EXCU www.effeweg.nl of bel 088 10 30 800 V> GELDIG T/M V 09-08-2017 IEREIS - 8 dagen Ze,rtr-e'tyoLtca.ntie>/ woensdag 2 augustus 2017 Kelly pakt Trumps vuile was aan A Oud-generaal Kelly wil met harde hand de chaos in het Witte Huis aanpakken, foto reuters Het is de zwaarste baan van Washington: het turbulente Witte Huis op koers krijgen. De standvastige generaal John Kelly moet het doen, maar zal nog heel wat te stellen krijgen met zijn baas. Karlijn van Houwelingen Washington —Stafchef John Kelly Facebook heeft een experi ment met kunstmatige intelli gentie stilgelegd nadat spraak- robots een eigen taal ontwik kelden, die alleen zij begrijpen. Experts noemen het spannend, en tegelijkertijd angstaanja gend. Koen van Sype Menlo Park —Robot Alice Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 02-08-2017 t/m 09-08-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. s Kortingscode EWREIS31 Het Saasdal kenmerkt zich door besneeuwde bergtoppen, pittoreske dorpjes, schitterende uitzichten en prachtige bergmeren. Tijdens deze reis bezoekt u het charmante Saas Fee en verkent u Saas Grund. U kunt ervoor kiezen een treinreis met de Glacier Express en of de Mont Blanc Express te maken. INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal (4-gangen]diner Muziekavond in Saas Grund Optioneel: treinrit Glacier Express en Mont Blanc Express Prachtige bergmeren Matterhorn en Gornergrat HOTEL EDEN 3* In het centrum van Saas Grund bevindt zich het hotel Eden. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, tv-kamer, terras, lift en gratis draadloos internet. De kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet, föhn, televisie en radio. De meeste kamers beschikken over een balkon VERTREKDATA EN PRIJZEN 14 oktobervan €389/- €359,- 27 oktobervan £3??;- €349,- I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11