Pieter Winsemius Advocaat van dominee spreekt van maffiatoestanden Protesten bij ontruiming Fort Oranje 'Na digitale detox wist ik weer wat ik wil in het leven' De problemen binnen de Gereformeerde Gemeente in Kruiningen houden aan. Gisteren werd apparatuur gevonden, mo gelijk af luister- en/of volgapparatuur. Walcheren Politiehond Robbie heeft jarenlang de kastanjes uit het vuur gehaald voor hondengeleider Erik Dorst. Nu hij tien jaar oud is, is het tijd om met pensioen te gaan. De herdershond mag uithollen bij de politieagent en zijn allerbeste maatje thuis. »zeeland2 'Als politicus moetje ook een beetje risico durven nemen' y Zon Zomer Dominee Gerrit Bredeweg van de Gereformeerde Gemeente in Kruiningen heeft gisteren appara tuur onder zijn auto aangetroffen. Volgens zijn advocaat Peter den Boef gaat het vermoedelijk om af luister- en/of volgapparatuur. „Dit zijn maffiatoestanden", zegt hij. Volgens de advocaat kreeg de predikant een anonieme tip. Toen hij ging kijken, trof hij daadwerke lijk apparatuur onder zijn auto aan. Den Boef zegt dat de dominee daar erg door is geraakt. „Je mag dit gerust een bizarre situatie noe men. We hebben natuurlijk een vermoeden uit welke hoek dit komt, maar daar ga ik geen uit spraken over doen." Hoe lang de apparatuur al onder de auto zat, is niet duidelijk. De advocaat stelt dat de politie de apparatuur heeft meegenomen voor onderzoek. Woordvoerder Willem-Jan Uytdehage bevestigt dat er melding is gedaan. „Verder kan ik niet inhoudelijk op de zaak ingaan. We gaan ermee aan de slag. Of dit leidt tot een aangifte en verder onderzoek, moet nog blijken." De Gereformeerde Gemeente in Kruiningen is in twee kampen verdeeld door een conflict tussen dominee Bredeweg en oud-diaken en kerkenraadslid Henk Jansen. Dat heeft zelfs geleid tot een handgemeen tussen enkele leden. Mede daardoor heeft de politie onlangs extra gesurveilleerd tij dens de diensten op zondag. De problemen begonnen toen Jansen eind vorig jaar kritiek uitte op de werkwijze van dominee Bredeweg. Dat leidde tot het ver trek van Jansen uit de kerkenraad. Een dag later kreeg hij plots te ho ren dat hij overspel zou hebben gepleegd met zijn nicht. Dat zou Of dit leidt tot een aangifte en verder onderzoek, moet nog blijken hij in 2014 zelf hebben bekend in een gesprek met de predikant en enkele ouderlingen. Jansen en zijn nicht ontkennen dit. Desondanks werd de voorma lige diaken voor drie maanden de toegang tot het Heilig Avondmaal ontzegd. Ook kreeg hij stille cen suur opgelegd, een zware tucht maatregel. De rechter bepaalde la ter dat deze maatregelen moesten worden teruggedraaid. De kerk te kende geen beroep aan. Volgens Den Boef worden er po gingen ondernomen om de ver houdingen te normaliseren. „De classis (een regionaal orgaan bin nen de kerk, red) doet onderzoek naar de situatie. Gesprekken met de nauwst betrokken mensen ma ken daar deel van uit. Dat mag je ook verwachten van een kerk in deze situatie." Dominee Bredeweg laat in deze kwestie zijn advocaat het woord voeren. Nieuwsmedia Robbie zwaait af »P8 y-z/yn Bizarre wending in kerkrel Rob Paardekam Kruiningen -Willem-Jan Uytdehage, politie dinsdag 1 augustus 2017 23°C Bewolkt pzc.nl met regen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1