„Het is een onderdeel van mijn lichaam waar ik allang vrede mee heb. Ooit moest ik in een restaurant mijn arm bedekken op verzoek van de eigenaar omdat de andere gasten er moeite mee hadden om tegenaan te kijken. Dat heb ik toen gedaan. Tegen woordig weiger ik dat." Redman laat niet met zich sollen. Dat blijkt ook uit de rollen die zij speelt. Zoals in de politieserie New Tricks waar zij leidinggeeft aan een stel gepensio neerde rechercheurs die oude zaken uitpluizen. „Ik speel een haaibaai die deze oude knarren in het gareel moet houden. Heerlijk om te doen. Het kost mij wonderbaarlijk weinig moeite." Ook in haar nieuwste serie, The Good Karma Hospital, speelt Redman geen doetje. Als dr. Lydia Fonseca runt zij een chaotisch ziekenhuis in India. Ze regeert met strakke hand. „Ook zij is geen softie. Maar zij verstaat wel haar vak. Als ik ooit in India behandeld moet worden, hoop ik dat er een type als Lydia aan mijn bed staat." De serie is in Engeland goed ontvangen. Binnenkort beginnen de opnamen voor een tweede seizoen. Redman glundert: „Laat ik eerlijk zijn: voor een actrice van mijn leeftijd liggen de rollen niet meer voor het opscheppen. Ik ben nog te jong om uitgebluste grootmoeders te spelen. In mijn vak heb ik nu een moeilijke leeftijd voor hoofdrollen. Daarom ben ik dankbaar met wat ik aangeboden krijg." «I Welke ervaren actrices behoren tot de favorieten van filmredacteur Ab Zagt? Een selectie. Catherine Deneuve (73) Isabelle Huppert (64) Monica Bellucci (52) Diane Ivealon (71) magazine 27 AB ZAG 'T ¥@abzagt Home Fien Troch is een van de boeiendste filmmakers van Vlaanderen. Haar laatste film, Homeop dvd verkrijgbaar, is een drama over drie pubers die steeds meer klem komen te zitten. Pakkend verhaal dat wel móét escaleren. Hoofdzuster Amanda Redman laat niet (meer) met zich sollen. De serie New Tricks wordt regelmatig herhaald op de BBC. The Good Karma Hospi tal begint op 13 augustus om 21.00 uur op BBC First. Een Franse actrice moet roken. En niemand doet dat met zo veel élégance als Catherine Deneuve. Tijdens een interview steekt zij er minstens drie op. Deneuve durft ook gewaagde uitspraken te doen. Zoals over de Franse filmindustrie en over oude geliefden, onder wie Marcello Mastroianni. Maar altijd heel discreet en smaakvol. BIJ STEFAN OP REPEAT }0@stefanraatgever Randy Newman - Dark Matter Volgende week verschijnt, voor het eerst in negen jaar, een volledig nieuw album van Randy Newman (73): Dark Matter. Het biedt vintage Newman-kwaliteit. De eerste song is al uit: Sonny Boy, over blueslegende Sonny Boy Williamson. Bij Huppert is het altijd afwachten in wat voor stemming zij verkeert. Een keer nam ze twee maal tijdens een interview haar mobiel op. Maar als zij in een goede bui verkeert, kan Huppert prachtig en gepassioneerd over haar praten. De laatste keer vertelde Huppert dat ze een bioscoop in Parijs heeft gekocht. Dat is echte filmliefde. Italiaanse actrices spreek ik niet vaak, maar zodra Monica Bellucci beschikbaar is, sta ik in de startblok ken. De laatste keer sprak ik haar in haar functie als Bondgirl (de oudste ooit). Haar bijdrage in Spectre was bescheiden, maar Bellucci haalde alles uit haar vertolking. In het echt beschikt zij over een gezonde dosis zelfspot. Haar kledingkeuze is altijd gewaagd, evenals een aantal van haar filmrollen, zoals in Malèna en Irréversible. Een van de geestigste vrouwen van Hollywood. Haar enige tic is dat zij tijdens interviews haar leren handschoenen aanhoudt. Verder is zij heel open over de nadelen van het ouder worden, haar affectie voor haar ex Woody Allen en haar belangstelling voor kunst. Ze kan heel zweverig overkomen, maar het is altijd een genot om naar haar te luisteren. En er wordt altijd gelachen. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 91