Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Actrices op leeftijd zitten er niet zo krampachtig' bij als de meeste jonge sterren Als filmredacteur van deze krant interviewt Ab Zagt regelmatig bekende actrices. Wie spreekt hij het liefst? f en toe krijg ik de vraag voor gelegd welke vrouwelijke internationale filmsterren ik het liefst interview. De nieuwsgierigen denken dan dat ik de namen ga noemen van schoon heden als Scarlett Johansson of Charlize Theron. Mijn antwoord verbaast de meesten. Bij voorkeur praat ik met actrices die al een beetje op leeftijd zijn. Zij hebben meer meegemaakt, kunnen dus meer vertellen en zitten er niet zo krampachtig bij als de meeste jonge sterren. In hun ogen lees je vaak de angst om uit de school te klappen. Een favoriet van mij is Emma Thomp son (58 inmiddels). De Engelse actrice neemt nooit een blad voor de mond. Zij stal mijn hart toen ze mij ooit tijdens een interview te kennen gaf dat ik hoognodig naar de kapper moest. Toen ik haar twee jaar later weer sprak, had ik mijn kapsel speciaal voor haar laten fatsoeneren. Ik attendeerde haar daar op, waarna zij in de lach schoot. „Was ik destijds zo onbeschoft tegen je?" Kort geleden sprak ik in Amsterdam met een generatiegenoot van Thompson, de eveneens Engelse actrice Amanda Redman (59), die vooral in televisieseries schittert. Aanleiding was haar rol in de tv-reeks The Good Toen ik haar daaraan herinnerde, deed zij net alsof ze zich dat nog haarfijn voor de geest kon halen. Niet dus. Haar agent had dit voorval kort voor het interview in haar oor gefluisterd. Net als Thompson is Redman een ac trice die vol vuur en met humor over zichzelf kan praten. Terwijl zij toch enkele heel nare dingen in haar leven heeft meegemaakt. Als kind kreeg zij een pan hete soep over haar arm. Die zit nog steeds vol littekens. Zij verbleef drie jaar in een ziekenhuis om te herstellen. Het is een drama waar zij openhartig over praat. „Ik zie geen reden dit te verbergen", zegt Redman, die in haar se ries kleding met korte mouwen draagt. Karma Hospital die binnenkort op de zender BBC First begint. Redman had ik dertig jaar geleden gesproken over de tv-serie To Have and To Hold in een Londens winkelcentrum, waar zij met haar baby en nanny toch moest zijn om boodschappen te doen. kijken luisteren Hoe ouder, hoe W>r A 261 zaterdag 29 juli 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90