'Hij geeft nu toe dat ik nooit een heb gehad' TOENHETUIT WAS, HEB IK WEL DATES GEHAD, MAAR NIKS SERIEUS Die van mij Sanne (47) had een knipperlichtrelatie met Martin (53). Zij heeft goede hoop dat het nu goed zit. k ontmoette Martin zestien jaar gele den bij een voorstelling van Ernst, Bobbie en de rest. De kinderen zaten voorin de zaal, de ouders achterin. Ik draaide me om, we keken elkaar aan en lachten. Ik vond hem meteen aantrek kelijk. We raakten aan de praat en wissel den telefoonnummers uit. Drie maanden later durfde hij me een berichtje te sturen. Of ik met hem uit wilde. Het begin van onze relatie was heerlijk. Het leukste aan hem vond ik zijn bour- gondische leefstijl. Hij houdt ervan om gezellig de stad in te gaan. Van wijn had hij veel verstand. En wat hield ik van die onverwachte tripjes naar Parijs of Maas tricht. Hij legde me in de watten. Dat hij mij financiële zekerheid gaf, was een belangrijke drijfveer. Ik was een alleenstaande moeder van twee kinderen en heb jaren op de kleintjes moeten let ten. Ik had wel baantjes, maar veel geld kwam er niet binnen. De wekelijkse boodschappen kon ik bijna niet betalen, laat staan andere uitstapjes. Ik voelde me schuldig tegenover mijn kinderen, hun vriendjes gingen wel op vakantie. Met Martin in mijn leven hield ik geld over voor extraatjes. Langzamerhand begon er iets te kna gen. Er ontstonden irritaties. Net als ik had hij een dochter uit een vorige relatie en we waren het totaal niet eens over de opvoeding. Ik ergerde me eraan hoe hij zijn dochter verwende. Ze zeurde altijd en kreeg telkens haar zin. Mijn kinderen verwende hij niet. Het ergste was dat hij zich niet wilde binden. Na jaren alleen te zijn geweest, verlangde ik ernaar om weer een gezin te vormen, met z'n allen. Hij wilde dat niet. Op de dagen dat zijn dochter bij hem was, wilde hij bijna nooit afspreken. Ik voelde me daardoor buitengesloten. Ik mocht niet mee naar familiegelegen heden, we vierden feest- en verjaardagen apart van elkaar en we gingen nooit met z'n allen op vakantie. Alleen als we samen waren, had ik het gevoel dat ik zijn vrouw was. Dat deed pijn. Ik wilde alles of niets. Ik verbrak de relatie. In al die jaren is het zo'n vijf, zes, mis- schien wel zeven keer uit gegaan. Ik ben de tel kwijtgeraakt. Soms kwa men we na een paar maanden weer bij elkaar, andere keren zat er vier jaar tussen. In de tijden dat het uit was, heb ik weieens dates gehad, maar niks serieus. Martin en ik kwamen elke keer weer bij elkaar. Ik heb het gevoel dat we voor elkaar gemaakt zijn. Ik geloof dat hij van mij houdt, hij heeft alleen bindingsangst. Waarschijnlijk omdat zijn ex-vrouw is vreemdgegaan. Sinds vier maanden zijn we weer bij elkaar. Hij heeft na jaren eindelijk toege geven dat ik nooit echt een kans heb gehad. Een kans die hij me nu wel wil geven, zegt hij. Nu zijn dochter 21 jaar is en bijna het huis uitgaat, is ook hij klaar voor een nieuwe stap. Voor het eerst sinds jaren is hij bij ons ingetrokken, zijn huis gaat in de verkoop. Hij zegt dat ik de leukste vrouw ben van de hele wereld en dat hij me nooit meer kwijt wil. Nu het allemaal zo serieus is tussen ons, heb ik er alle vertrouwen in dat het dit keer goed gaat. Niet eerder heeft hij iets voor me opgegeven. Maar mocht het ooit uitgaan, dan is mijn vertrouwen in hem voor altijd beschadigd, dan komt hij de deur niet meer in." 41 magazine 15 kans Tekst AMBER KORVER ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79