'Iedereen lag in een deuk over vreselijke dingen' Ik communiceer vaak met mijn kinderen via mijn columns. We praten ook wel hoor, maar vaak komen ze er pas in m'n columns achter: hé, hij zag het. Hij had het door, dat ik me ellendig voelde. Dan zit ik dus in die column tegen m'n zoon of m'n dochter te lullen, eigenlijk. En dat vinden ze fijn. Marlon is nu doctorandus, ze onderzoekt pollen in bodemlagen van 200 na Christus. Ze zit er met hart en ziel in. Niet te geloven, zo mooi. Mijn vader wist niet eens wat ik stu deerde. Het draaide altijd om hem. En ik bewonderde hem, net als iedereen, want mensen vonden hem geweldig. Er was een soort Klaas Dijkshoorn-fanclub. Al tijd in het middelpunt, altijd lachen. Dat die grappen altijd ten koste van anderen gingen, van mij bijvoorbeeld, dat vond iedereen prima. Ik ook. En toen kreeg hij alzheimer. Ik weet nog dat ik naar hem toe ging toen hij net opgenomen was, hier vlakbij. Ik kwam binnen, hij had net de schilderijen van de muur geslagen, zat halfnaakt tegenover me, totaal in de war. Ik verwachtte dat ik emotioneel zou worden. Maar toen ik daar zat, dacht ik ineens: wat een ongelo felijke lui ben jij. Ik voelde geen enkel medelijden, nul. Alleen maar een diep... ongenoegen. De volgende dag zat ik voor het eerst bij m'n nieuwe uitgever, en ik zei: er is gisteren iets heel geks gebeurd. Ik geloof dat ik hiermee aan de slag moet voor ik verder kan. Dat boek, Nooit ziek geweest, voelde voor veel mensen als een afrekening. Paspoort Nico Dijkshoorn Privé Geboren 15 mei 1960 in Amsterdam. Loopbaan Werkt na zijn studie aan de leraren opleiding (aard rijkskunde en Nederlands) twintig jaar in de biblio theek in Amstel veen. Begint in 1999 met het publi ceren van internet- columns op web sites als FOK! en GeenStijl. Krijgt daarna opdrachten voor onder meer de Volkskrant en Hard gras en wordt in 2008 huisdichter van De Wereld Draalt Door. Publi ceert in 2009 de roman De tranen van Kuif den Dolder en in 2012 Nooit ziek geweest. Dijks hoorn speelt gitaar in The Hank Five. Woont samen met Tanja. Fleeft twee kinderen uit een eerdere relatie, Bob en Marlon. 121 zaterdag 29 juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76