s rt Narda is geen noodgeval, zegt Zundert ZEELAND 25 Eenszou het een keer afgelopen zijn. Maar toch niet zo? Toch niet nu? zv ■M mooi pleite. Maar hij staat nu wel scheef naar mij te kijken." Narda heeft al vanaf het begin, toen Fort Oranje nog een boerderij met weiland was, dezelfde plek. Laantje H, plek 36. In het midden van bijna zevenhonderd staanplaatsen. Links en rechts én aan de overkant van Narda worden bouwvallen met een kraan geruimd. Verder in het laantje louter Bulgaren met kroost. In één van die karkassen huisden tot voor kort een jong stel met kind. Nu telt Narda er naar eigen zeggen soms tien, twaalf mannen. „Moet je 's avonds komen: dan staat het hier vol met busjes. Kan ik er met mijn To- mossie nauwelijks tussendoor. Men sen snappen niet dat ik hier nog kom en durf te slapen. Maar wat moet ik dan? Dit is mijn alles. Ik moet 16 au gustus weer in Rotterdam zijn, bij de specialist, vanwege die kaak. Maar dan kom je met angst en beven terug, in de hoop dat alles nog netjes bin nen staat. Pas geleden nog een gas fles: ook gejat." Het Leger des Heils, dat sinds kort ook op Fort Oranje bivakkeert om bewoners bij te staan, heeft de Rot terdamse aangeboden om te komen helpen met pakken. Want vóór 15 september moet mevrouw De Jong haar kraakheldere caravan uit, daarna heeft ze nog twee weken de tijd om haar trots elders onder te brengen. Of te verkopen. „Ze zijn allemaal nog gekker dan ik. Waar moet ik die kolerezooi laten? Twee splinternieuwe parasols van drie meter doorsnee. Wat moet ik daarmee op een balkonnetje één hoog? Mijn terrastafel - een echte Hartman - zes stoelen, bijpassende kussens, een Italiaanse fontein van achthonderd euro die David nog spe ciaal voor mij heeft gekocht. Hij vond hem zelf lelijk, maar toch... Wat laat ik dat? Weet je wat een advertentie in De Havenloods kost? 65 euro voor drie regeltjes. Waardeloos is het. Wie koopt nou mijn caravan, 41 jaar oud, zonder staanplaats? Maar voor mij is het een paleis." Geld om met haar trots op te kras sen naar een andere camping heeft Narda niet. Bijna tachtig inmiddels, eind september, leeft ze van haar AOW-tje en wat centen die ze nog moet bijverdienen in een poetshuis. David was een goeie man, maar ver gat een pensioen te regelen. „Dus leg ik mij er bij neer dat het is afgelopen. Dat ik hier weg moet. Natuurlijk: ik ben oud. Eens zou het een keer afge lopen zijn. Maar toch niet zo? Toch niet nu?" Hun enige zoon, David junior, woont ver weg en kan vanwege een handicap niet autorijden. Hoe ze haar spullen naar Rotterdam moet zien te krijgen, Narda heeft geen idee. Vrien den op de camping heeft ze niet. Vroeger, ja vroeger. Dat was ons kent ons. Bingo in de kantine. Klaverjas sen, dat konden die Rotterdammers, Hagenezen en Utrechtenaars alle maal. Maar da's voorgoed voorbij. „Na half augustus kom ik hier nog een paar weekenden. Neem ik de fo to's mee. En voor mijn kleren heb ik een paar Turkentassen. Maar de rest? Ik kan moeizaam met mijn bed op de tram." zaterdag 29 juli 2017 A Op de bank, tegenover haar vaste plek, zit Opa Sjekkie. „Zo zat mijn man zaliger ook altijd. Dan denken vreemden dat ik niet alleen ben." foto renéschotanus/pix4profs De gemeente Zundert bekijkt wat ze voor Narda de Jong kan doen, meldt een woordvoerder. De Rotterdamse kan zeker niet blijven, uiteindelijk moet iedereen weg van de gewraakte camping van de omstreden eigenaar Engel. Narda is geen noodgeval, redeneren de ambtenaren. Ze heeft in Rotterdam immers een dak boven haar hoofd. Ze be taalde voor haar staanplaats een maandelijkse huur van 146 euro. Die is per 1 juli opgezegd, ze hoeft sindsdien niets meer over te maken. Probleem is en blijft haar stacaravan. Die is haar ei gendom en mag vanaf 1 oktober niet meer op Fort Oranje staan. Toezeggingen doet de gemeente Zundert nog niet. Er wordt geke ken naar een 'passende' oplos sing. Mogelijk wordt de caravan getaxeerd en krijgt mevrouw De Jong een schadevergoeding. Ze kan de caravan ook achterlaten, maar dan doet ze afstand en wordt die geruimd. Narda zelf wil het liefst gewoon geld om haar hele hebben en houden dat ze niet op haar Rotterdamse flatwo ning kwijt kan achter zich te laten. „En een traantje, want hier ligt toch een half leven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61