II Anthony Scaramucci communiceert op z'n Trumps 5 REPUBLIKEINEN TEGENWERKING IN EIGEN PARTIJ John McCain is een held, hij heeft de moed om het juiste te doen maar in te trekken zonder steun van de Democraten. Critici waren laaiend: terwijl hij zelf de best beschikbare kankerbehandeling kreeg, stemde McCain wel in met een proces dat voor miljoenen mensen de toegang tot gezondheidszorg zou blokkeren. Consistent De echte redders van Obamacare zijn de Republikeinse senatoren Lisa Mur kowski uit Alaska en Susan Collins uit Maine, die in de nacht van donderdag op vrijdag ook tegen stemden. Anders dan McCain uiten zij al weken hun af keer over het uitkleden van het zorg stelsel. De regering-Trump dreigde zelfs projecten in Alaska stop te zetten als senator Murkowski niet bijdraaide. Een onwaarschijnlijke redder voor Obamacare: de ernstig zieke Republikeinse senator John McCain. Maar de echte beschermengelen van het zorgstelsel van ex-president Obama zijn de weinige vrouwelijke Republikeinse senatoren. Geschokte kreetjes in de Amerikaanse Senaat. Een 8o-jarige man met her- senkanker, ondanks zijn ziekte bereid om ruim 3.700 kilometer van Arizona naar Washington te reizen, brengt diep in de nacht de belangrijkste cam pagnebelofte van president Trump om zeep. Omdat de bejaarde senator John McCain zich onverwachts aansloot bij twee rebelse senatoren die zich al lan ger verzetten tegen het zorgplan van hun eigen partij, mislukte ook de laat ste poging van de Republikeinen om het haperende zorgstelsel van ex-pre sident Obama te vervangen. Confrontatie McCain, het litteken van zijn operatie boven de wenkbrauw nog vers, stemde tegen in een dramatische con frontatie met zijn partijgenoten en zijn president. Een nachtelijk tele foontje van Donald Trump had hem niet op andere gedachten gebracht. Hij kondigde 'show' aan voordat hij de Se naat binnenging en stak op de debat- vloer theatraal een duim omlaag. Hij stemde tegen een voorstel om bij ge brek aan overeenstemming over een alternatief voor Obamacare dan maar losse onderdelen van de wet te schrap pen, zonder duidelijk toekomstplan. Zo redde hij voorlopig de nalaten schap van Barack Obama, in 2008 nog zijn opponent in de presidentsverkie zingen. Het past bij zijn eigengereide imago: John McCain, gehard als krijgs gevangene in Vietnam, laat zich door niemand de les lezen. Al helemaal niet door de president die in 2015 zijn hel- denstatus in twijfel trok. „Ik hou meer van mensen die niet worden gepakt", De weinige vrouwelijke Republikei nen in de Senaat - 5 van de 52 Republi keinse senatoren - spelen daarmee een opvallende rol in het zorgdebat. Eerder verzetten Murkowski, Collins en collega Shelley Moore Capito zich ook al tegen een voorstel om Obama care geheel te schrappen zonder alter natief, wat onder meer zwanger- schaps- en kraamzorg moeilijker toe gankelijk zou maken. Daarmee lieten ze plannen stranden van een zorg- werkgroep van dertien mannen. Het is overigens niet zeker dat Trumpcare nu echt dood en begraven is. Republikeins partijleider en voor zitter van het Huis van Afgevaardig den Paul Ryan stelde dat de Republi keinen 'niet moeten opgeven'. zei Trump over McCains gevangen schap, tot woede van velen. De twee hebben sindsdien een moeizame relatie. McCain is uiterst kritisch op Trump en vooral diens Ruslandvriendelijke buitenlandbe leid. Maar in stemmingen schaarde McCain zich de afgelopen maanden meestal wel achter het beleid van het Witte Huis. Tot nu. De ras-Republi kein werd omhelsd door Demo craten. „John McCain is een held, hij heeft de moed om het juiste te doen", zo compli menteerde De mocratisch par tijleider Chuck Schumer hem. Maar niet alle lof voor McCain als be schermheervan Obamacare is terecht. Eerder deze week gaf hij in Washington weliswaar een gloed volle speech, waarin hij pleitte voor sa menwerking met de Democraten en aangaf dat hij niet kon instemmen met de bestaande plannen voor Trumpcare. Maar kort daarna stemde hij wel vóór het voortzetten van pogingen om Obamacare dan In een interview met The New Yor ker noemde Anthony Scaramucci woensdag Trumps stafchef Reince Priebus een 'fokking paranoïde schizofreen, een achtervolgings- waanzinnige.' Trumps chefstrateeg kreeg er ook van langs: 'Ik ben Steve Bannon niet, ik ben geen zelfpijper' en 'ik wil iedereen fokking ver moorden die informatie lekt.' Een dag later suggereerde hij op CNN dat Reince gevoelige informatie doorspeelt aan de pers. Scaramucci verontschuldigde zich later op Twitter: „Mijn taalgebruik is soms kleurrijk. Ik zal me er voort aan van onthouden in deze arena, maar geef mijn gepassioneerde strijd voor Trumps doelen niet op." Anthony Scaramucci geldt als een van Trumps trouwste aanhan gers en is een belangrijke sponsor van de Republikeinse Partij. Hij werd na Trumps verkiezing advi seur in het presidentiële overgangs team en was tot voor kort senior hoofd strategie bij de Export-Im port Bank, de kredietinstelling van de Amerikaanse regering. Vorige week vrijdag werd hij aan genomen als hoofd communicatie na een gesprek van een halfuur waarbij ook Trumps dochter Ivanka aanwezig was. De Italiaanse immigrantenzoon Scaramucci - zijn vader werkte 42 jaar in de zandwinning - is net als George W. Bush noemde hem 'Gucci Scaramucci' om zijn opzichtige kledingstijl Trump een echte New Yorker. Hij groeide op in een middenklasse gezin op Long Island, behaalde een bachelor-diploma in economie en een meesterstitel. In 1989 begon Scaramucci bij in vesteringsbank Goldman Sachs. Na zijn ontslag richtte hij in 1996 Oscar Capital Management op. In 2005 lanceerde hij investeringsmaat schappij SkyBridge Capital. Financiële showman Met het oog op een toekomstige baan in het Witte Huis verkocht Scaramucci zijn beleggingsfirma begin 2017 aan een Chinese investe- ringsgroep. Het Comité voor Bui tenlandse Investeringen onderzoekt nog of de verkoop een bedreiging oplevert voor de staatsveiligheid. The New York Times noemt Scara mucci 'een financiële showman die met Trump kan wedijveren als het gaat om zelfpromotie.' Zo was hij medepresentator van Wall Street Week, een iconische tv-show die in 2015 nieuw leven werd ingeblazen op Fox Business Network. Scaramucci schreef drie boeken: over beleggingsfondsen, over hoe je rijk kunt worden zonder jezelf te verliezen én over hoe ondernemers mislukkingen kunnen omzetten in succes. Alles vanuit eigen ervaring. „Mijn loopbaan zat vol mislukkin gen, het succes van Sky Bridge werd uiteindelijk bepaald door ons ver mogen te leren van fouten." 'Gucci Scaramucci' - oud-presi dent George W. Bush noemde hem ooit zo vanwege zijn opzichtige kle dingstijl - stond vorig jaar op de 85ste plaats op de lijst van de 100 in vloedrijkste financiële personen in de wereld. In 2011 riep Ernst Young hem uit tot Ondernemer van het Jaar in New York in de cate gorie financiële dienstverlening. Anthony Scaramucci heeft een reeks commissariaten. Zo is hij lid van de Amerikaanse Raad voor In ternationale Betrekkingen. Hij is ook curator van het Amerikaanse (Para)Olympisch Comité. zaterdag 29 juli 2017 De redders van Obamacare Karlijn van Houwelingen Washington —Democratisch Partijleider Chuck Schumer John McCain (I) stemde onver wachts tegen Trumps zorgplannen. FOTO GETTY IMAGES Hij zit amper een week in het Witte Huis, maar de nieuwe communicatiedirecteur van pre sident Trump heeft al heel wat stof doen opwaaien. Wie is deze Anthony Scaramucci (52) alias 'The Mooch' (schooier)? Caspar Naber Washington

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5