KUSTMARATHON ZEELAND 2017 u 22 IE Nancy van de Ven is oppermachtig SUPERCROSS AAGTEKERKE zv De mooiste en zwaarste marathon van Nederland LadiesRun Light KustRun MTB-tocht Kustmarathon Minimarathon Wandelmarathon den. Anders is het helemaal niks meer. Je merkt het goed als je een poosje niet op de motor gezeten hebt. Alles doet zeer, van je knieën tot je armen. Drie dagen achter el kaar crossen is daarentegen te veel. Naast de fysieke inspanning komt er veel stress bij kijken. Als je niet op een motor rijdt, krijg je geen hoogte van dat gevoel." Geldof ontwikkelde de liefde voor de crosssport in zijn jeugdjaren. Gek genoeg heeft hij geen familieleden die motorrij den. „In de duinen bij Oostkapelle werd vroeger het Nederlands kampioenschap verreden. Dat wakkerde mijn interesse aan. Ik begon met een brommertje. Op den duur ging ik er echt voor leven. Vanaf dat moment sloeg ik het café over op zaterdag avond." Snelheidsduivel De Oostkapellenaar is geen snelheidsdui vel. Dat is hij nooit geweest ook. „Ik ben ei genaar van een klein bouwbedrijfje. Soms heb ik minder te doen, maar andere keren doe ik drie dingen tegelijk. Ik moet uitkij ken. Ik kan geen week uit de roulatie lig gen. Dan heb ik geen inkomen." Sommige jongens die ik ken, zijn verlamd. Even dacht ik: zou ik straks ook bij die groep horen? Toch ging het vorig jaar een keer mis, goed mis welteverstaan. Tijdens de Strandcross Zoutelande kwam de crossve teraan lelijk ten val. „Dat zag er eng en rot tig uit. Ik voelde mijn armen en benen niet meer. Sommige jongens die ik ken, zijn verlamd. Even dacht ik: zou ik straks ook bij die groep horen?" Geldof kwam met de schrik vrij. „Ach teraf zag het er erger uit dan het werkelijk was. Na twintig minuten voelde ik het ge voel in mijn tenen terugkeren. Daarom wilde ik de ambulance niet in, ik achtte het niet nodig. Maandag, anderhalve dag later, stond ik gewoon op mijn werk. Ik had weinig last. Ik heb er alleen nekklach- ten aan overgehouden." Vriendin Connie staat altijd aan de zijde van de nummer 62 van het deelnemers veld. Ze werd meegezogen in het motor sportwereldje. Geldof draagt al jaren het zelfde nummer, zodat bekenden hem her kennen op de motor. „Het is een relatief dure sport. Gelukkig sleutel ik zelf en ligt mijn grens qua materieel niet heel hoog. Daardoor kost het mij betrekkelijk wei nig." Motorverzameling Door de jaren heen verzamelde de Oostka pellenaar dertig motoren, waarvan hij er nog zes gebruikt. „Tien jaar geleden was ik er veel intensiever mee bezig. Tegenwoor dig vul ik mijn verzameling niet meer aan, aangezien de prijzen tien keer duurder ge worden zijn. Ik verkoop niets. Alles blijft mooi staan waar het staat in de schuur." Of er net zoals de ingeperkte verzamel- drift ook een einde komt aan het actief rij den, durft hij niet zeggen. „Er deed dit keer iemand mee van 71 jaar oud. Dat is echt een uitzondering. Ik wil op die leef tijd nog graag op de motor zitten, maar dat heb je helaas zelf niet voor het zeggen." Ad Geldof (56) reed gisteren voor de 27ste maal de Supercross in Aagtekerke, dat even zoveel keer plaatsvond. „Ik ken iedereen en iedereen kent mij." Bij vele Zeeuwse motor sportkenners gaat er een belletje rinkelen als nummer 62 passeert op het crossparkoers. De 56- jarige Ad Geldof uit Oostkapelle loopt al vanaf zijn zeventiende mee in het wereldje. „De gasten waarmee ik begon, zijn al jaren gestopt", ver telt hij tijdens de Supercross in Aag tekerke. „Aan de ene kant is het best jammer, maar het is nu eenmaal zo." Geldof stond gisteren, zoals elk jaar, aan de start van het Walcherse motorsportevenement. Hij is de enige deelnemer die sinds de start van het evenement meedoet. In het verleden sleepte hij tweemaal de titel in de wacht bij de senioren. De laat ste edities voelt hij de jaren tellen. „Er komen nieuwe jongens bij die in het verleden op hoog niveau actief waren. Zij rijden geweldig snel. Het is best jammer om niet meer bovenin mee te draaien." Aan de andere kant is presteren ab soluut geen must voor de Oostkapel lenaar. „Ik probeer wekelijks te rij- PRIMEUR www.kustmarathon.nl zaterdag 29 juli 2017 ■athon -Ad Geldof 'Nummer 62' blijft nog wel even rondrijden Len Wolters Aagtekerke Cross veteraan Ad Gel dof. FOTO DIRK-JAN GJEL- TEMA De Supercross van Aagtekerke kreeg met Nancy van de Ven giste ren een eerste winnares. In de su perfinale lag de Vlissingse lang op derde positie, maar na een valpartij van Kevin Spruijt (Meliskerke) - die daardoor uitviel - reed ze naar de koppositie. Die gaf ze niet meer uit handen. Jaimy Deleersnyder (Zulte) finishte als tweede, voor Roy Gijsel (Heikant). MXI: De in de superfinale onfortuin lijke Kevin Spruijt ging er in de MXI wél met de overwinning vandoor. Ook in die klasse waren de tweede en plaats voor Deleersnyder en Gijsel. MXII 2-takten: Bram van Drunen was niet voor niets vanuit Sliedrecht naar Aagtekerke gekomen. Hij won, voor Timo Dhanis (Terneuzen). MXII 4-takten: Ook in deze klasse streek Van de Ven met de eer. Boy Stockman (Terneuzen) pakte zilver. Veteranen: Marcel van Drunen toonde zich de sterkste, Ad Geldof eindigde met 41 punten op de zeven tiende plaats. Start: Centrum Burgh(Haamstede) Starttijd: 12.00 uur live te volgen vanaf 12.00 uur bij omroep zeeland op 87.9 FM ©omroep zeeland Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58