u nauw betrokken bij WEURO 2017 ZEELAND 21 VOORBEREIDING SD0'63 zv sche Spelen in 2008 zijn grootse succes. Zijn toenmalige team won zilver in Peking. „Hij ziet in ons een unieke combinatie. De beste volleyballers zijn gemiddeld rond de dertig jaar oud. Er komen nog mooie jaren aan." Tussenperiode Vanaf september pakt het duo de samenwerking weer serieus op. „Dit was een tussenperiode. We willen ons meten met de Europese top. Hiervoor moeten we interna tionale punten behalen. Anders worden we niet toegelaten op toernooien." Het leven is te kort en te kwetsbaar om bij de pakken neer te zitten Boehlé en Van de Velde zijn op zoek naar sponsoren om onder meer vlieg- en reiskosten te dek ken. Ook willen zij hun coach naar Nederland halen, zodat ze opti maal kunnen trainen. Eind juli speelt het tweetal in Italië. Het relatief kleine toernooi dient als opstapje naar het echte werk. Het eerste grote doel is het Europees kampioenschap in eigen land. Met een schuin oog kijken ze ook al naar de Olympische Zomer- pelen in Tokio (2020). Boehlé: „Ik geloof heilig in een mooie toe komst." Iers hoeven alleen te trainen en pakken daarna rust. Ik moet wer ken om naar toernooien te kunnen vliegen." Eigenlijk hadden Boehlé en Van de Velde dit weekend in het Itali aanse Ravenna moeten zitten, maar ze behaalden niet genoeg rankingpunten. Boehlé is daardoor in Vrouwenpolder te vinden. Hij komt er niet in actie voor de eredi visie, maar geeft er zijn kennis en kunde door via clinics. Beachvolleybalkwaliteiten heeft hij genoeg. Terwijl Van de Velde een gevangenisstraf uitzat, ver toefde Boehlé in Amerika. De am bitieuze Hulstenaar bereidde zich er voor op de toekomst, niet we tende wat er op zijn pad terecht zou komen. Maar in zijn achter hoofd speelde altijd al wel de her eniging met Van de Velde. Vrienden En de beachvolleyballers vonden elkaar weer terug. Boehlé, die rela tief klein van stuk is, en de lange Van de Velde stapten er blanco in. „Het zat direct weer goed. De sa menwerking voelde als vanouds. We zijn goede vrienden. Zowel binnen als buiten het veld vullen onze karakters elkaar aan. Er zijn teams waarbij de spelers elkaar niet kunnen luchten in het dage lijks leven. Als je sociale raakvlak ken hebt, kun je iets extra's." De successen smaken naar meer. „Waar gaat dit toe leiden?", vraagt de Zeeuws-Vlaamse beachvolley- baller zich grijnzend af. „Hier heb ik jarenlang naartoe geleefd. Alles valt op z'n plek. We staan dichter bij de top dan ooit tevoren. Ik droom al verder, maar we bekijken het stap voor stap. Ons succes in Nederland bewijst dat we toe zijn aan de Europese tour." De beachvolleyballers worden bijgestaan door Braziliaan Wesley Pinheiro. De in Zweden woonach tige coach behaalde op de Olympi- De voormalig Nederlands kam pioen gebruikte de voorbije jaren om fitter te worden. „Doordat er veel onvoorziene omstandigheden passeerden, liet ik het allemaal wat versloffen. Ik nam niet op de juiste momenten rust en lette te weinig op voeding. Ik sprong letterlijk en figuurlijk op elke bal. Het zit in mijn aard om alles aan te pakken. Om de volgende stap te maken, moest ik professioneler worden. Vroeger ging ik blind de sport school in, terwijl hersteltraining belangrijker was." Soms is het lastig om optimaal te herstellen, ervaart Boehlé. „Ik geef haast elke dag training in Scheveningen. Dat is niet ideaal. Ik sta nooit geheel uitgerust in de sportschool 's morgens. Voetbal- „Van heel dichtbij zelfs. Afgelopen zondag ben ik ballenmeisje ge weest bij de groepswedstrijd tussen Engeland en Spanje (2-0-zege voor de Engelse vrouwen), samen met elf van mijn teamgenoten van Zeelandia Middelburg MO17. Het was echt super, uniek om mee te maken." „Ik had absoluut niet gedacht dat het zo druk zou zijn. Oké, bij het Nederlands elftal is het altijd uit verkocht. Maar dat er zoveel publiek op Engeland en Spanje af zou ko men, verbaasde me. De wedstrijd zelf was erg leuk. Het tempo lag best hoog. Als je dichtbij het veld staat, zie je dat pas echt goed." „Uiteraard. Ik heb alle wedstrijden trouw zitten volgen. Lieke Martens is mijn favoriete speelster. Zij speelt op dezelfde positie in het veld ik zelf, als linksbuiten, dus zij is echt een voorbeeld voor me. Van Zwe den zie ik Oranje trouwens ook winnen. Europees kampioen wor den zal wel erg lastig worden. Ik ben bang dat de Duitse dames toch wat te sterk gaan zijn als ze die te genkomen." „Ik voetbal al vanaf mijn zesde jaar. Pas vorig jaar heb ik de overstap naar het meisjesvoetbal gemaakt. Daarvoor heb ik negen jaar bij de jongens van De Noormannen ge speeld. Ik wilde graag nog een jaar in de jeugd voetballen. Omdat dit niet meer kon bij De Noormannen, ben ik naar de meisjes van Zeelan dia Middelburg onder 17 gegaan. Vanaf komend seizoen zijn we trouwens het eerste damesteam." „Sowieso de gezelligheid in de kleedkamer, haha. Bij de jongens douchte ik altijd alleen of met een ander meisje in het kleedlokaal van de scheidsrechter. Daarnaast word ik in het veld nu ook wat harder aangepakt. De jongens zijn toch vaak wat voorzichtig met meisjes in het veld." zaterdag 29 juli 2017 - Dirk Boehlé na hereniging beter dan ooit Dirk Boehlé ging na de toernooizege in Groningen op de schouders van dubbelpartner Steven van de Velde. „Zowel binnen als buiten de lijnen vullen onze karakters elkaar aan." fotopimwaslander Het Nederlands vrouwenteam treft vanavond (aftrap om 18.00 uur in Doetinchem) Zweden in de kwartfinale op het EK in eigen land. Voor elke wedstrijd laten Zeeuwse insiders van het vrouwenvoetbal hun licht schij nen over de wedstrijd. Vandaag: Emma Verstraate (17), voetbal ster van Zeelandia Middelburg M017. Bas Dingenouts Westkapelle Heb je het EK al van dichtbij kunnen volgen? Was het zoals je verwachtte dat het zou zijn? Heb je ook al wat van het Neder lands elftal gezien? Hoe lang voetbal je zelf eigenlijk al? Wat is het grootste verschil nu je alleen met meisjes speelt? Zondag-vijfdeklasser SDO'63 toog deze week naar Italië om voor de start van de voorbereiding wat aan teambuil ding te doen. Maar de voetbalclub uit Lamswaarde kon het toch niet laten om ook nog een oefenduel in te lassen. Een wedstrijd tegen de lokale trots ASD Massa Valpiana werd geregeld. Twee keer kwamen de Italianen op voor sprong, maar het was aanvoerder Ruud van Driessche die evenveel keer een achterstand wegpoetste: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57