M' CD O Speelsters Zeelandia Middelburg Q# 20 ZE MTB'ster Terpstra op EK-podium A Lesley Kerkhove foto lex de meester TENNIS Kerkhove slaat zich naar halve finales Oostkapelle gaat beachvoetballen BEACHVOLLEYBAL MOOIE TOEKOMST Dirk Boehlé (24) uit El u 1st staat na tal van tegenslagen weer aan de top. „Dit had ik in mijn stoutste dromen niet voorzien." A Zeelandia Middelburg M017 in het Rat Verlegh Stadion in Breda. In het midden (met bril) Emma Ver- straate. foto twitter zeelandiamiddelburg/@zeelandiamdb zv Mountainbikester Anne Terpstra heeft in het Italiaanse Darfo Boario Terme brons veroverd op het onderdeel eliminator. De uit Zierikzee afkomstige Terpstra (26) moest in de finale de Zwitserse Kathrin Stirnemann en de Tsjechi sche Barbora Prudkova voor zich dulden. Terpstra was de enige Nederlandse deelneem ster op het onderdeel. Vorig jaar was ze in het Zweedse Huskvarna goed voor zilver op het EK. Twee weken terug werd Terpstra in Land graaf Nederlands kampioen in deze niet- olympische discipline. Terpstra komt morgen nog in actie op het onderdeel Cross Country. Oefenduel Lesley Kerkhove komt vandaag in het enkel en dubbelspel in actie in de halve finale van de Challenger in het Duitse Horb. De Zierikzeese tennisster was gisteren in de kwartfinale van het enkelspel met 7-6 6-3 te sterk voor Olga Ianchuk uit Oekraïne. In de halve finale neemt de als eerste geplaatste Zeeuwse het op tegen Patty Schnyder (Zwitserland). Zij won haar partij van Julia Grabher (Oostenrijk) in 7- 6 6-2. Met Bibiane Schoofs, de pupil van voor malig tennisscheidsrechter Sven Vermeulen, plaatste Kerkhove zich voor de halve finale in het dubbelspel. In de kwartfinale werden de Russinnen Kseniia Bekker en Alina Silich met 6-2 6-2 verslagen. Sportdorp Oostkapelle organiseert vandaag voor het eerst een beachvoetbaltoernooi. Tus sen 13.30 en 17.00 uur nemen teams van maxi maal vijf personen het tegen elkaar op op een stuk strand tussen de strandpaviljoens De Pi raat en Lage Duintjes. Het recreatieve toernooi is er voor mannen en vrouwen vanaf 13 jaar en niet alleen voor inwoners van Oostkapelle en omstreken, maar ook voor gasten van de cam pings in de buurt. Toeristen op de campings De Pekelinge, Ons Buiten en In de Bongerd konden zich daar al inschrijven. Vandaag in schrijven kan ook nog, tussen 12.30 en 13.15 uur op het strand. De kosten bedragen vijf euro per persoon. Voor jonge kinderen zijn er ge durende het toernooi gratis sportactiviteiten. Na dertien maanden af wezigheid stapten Dirk Boehlé en zijn beachvolleybalpart- ner Steven van de Velde begin mei het zand op. Zon der vooraf samen te trainen, beke ken de twee of ze weer meekon den op het hoogste niveau van Ne derland. Met succes. Van de tot nu toe acht wedstrijden in de eredivi sie wonnen Boehlé en Van de Velde er liefst vijf. Boehlé, woonachtig in Scheve- ningen, is met zijn vriendin op be zoek bij z'n moeder in Hulst. De beachvolleyballer glundert bij het opsommen van de zegereeks. „Laatst verloren we in de finale van Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen, voormalig wereld kampioenen en winnaars van de bronzen medaille op de Olympi sche Spelen van 2016. Een aantal maanden geleden hadden we sportief gezien geen verwachtin gen, terwijl de nipte nederlaag ei genlijk nu al als een teleurstelling voelde", lacht de topsporter. Tegenslagen De Hulstenaar kan eindelijk weer vooruit kijken. De laatste jaren kreeg hij tegenslag op tegenslag te verwerken. Zijn vader overleed, zijn moeder kampte met gezond heidsproblemen en zijn volleybal partner werd in Engeland veroor deeld voor seks met een minderja rig meisje. Ook liep Boehlé het wereldkampioenschap in eigen land mis. „Leuk is anders. Maar het leven is te kort en te kwetsbaar om bij de pakken neer te zitten." Deze positieve manier van den ken kreeg Boehlé mee van zijn ou ders. De vele tegenslagen vormden hem. „Ik heb meer bewijsdrang naar mezelf toe dan ooit tevoren. Vechten heeft geen zin. Je moet je eraan overgeven en het een plekje geven. Als je daar niet bewust de tijd voor neemt, krijg je het alsnog keihard op je bordje." Het zat direct weer goed. De samenwerking voelde als vanouds EURO 2011 zaterdag 29 juli 2017 A Anne Terpstra fotoghostfactoryracingteam MOUNTAINBIKE Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen (foto) boekte gisteren alweer zijn tiende sei zoenszege. Bij de nieuwelingen ont snapte hij in de open omloop van Bazel-Kruibeke met Wouter de Cleen aan het pe loton. De twee hielden dat vol tot het eind. Poleij toonde zich de sterkste sprinter. BEACHSOCCER Vanavond neemt het Schouws elftal het in Burgh- Haamstede op tegen Jupiler League-club FC Dordrecht, waar Gérard de Nooijer trainer is en zijn zoon Bradley en Julius Bliek (uit Burg-Haamstede, foto) speler. Het duel vangt aan om 18.30 uur. Vorig jaar won het Schouws elftal met 2-1. a co Dirk Boehlé voelt zich Len Wolters Hulst o - Dirk Boehlé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56