Camperbeleid verschilt per gemeente 13 zaterdag 29 juli 2017 GRATIS CAMPERPLAATSEN 2 staanplaatsen 1 staanplaats 5 staanplaatsen 15 staanplaatsen 1 staanplaats 2 staanplaatsen 5 staanplaatsen 1 staanplaats 2 staanplaatsen 4 staanplaatsen 2 staanplaatsen 2 staanplaatsen -4 Roselinde Deliaert en Christoph Bracke uit Gent zoeken bewust de sobere parkeerterreinen op, waar ze niets hoeven te betalen. Zoals dat aan de Oude Veerseweg in Middelburg. T André, Sven en Bob Gerrmann uit Heerhugowaard hebben de voorkeur voor meer ruimte en een goede douche. Daar betalen ze graag voor. foto's lex de meester ,s per rustig in deze buurt. Dat kun je niet verge lijken met zo'n kale parkeerplaats", zegt Sven. „We hebben gisteren op een parkeerterrein in Schiedam overnacht, maar wilden nu toch wat meer luxe en gezelligheid", legt de vader uit. Vooral de jongens drongen erop aan, omdat ze behoefte hadden aan een fatsoenlijke douche. „In onze camper hebben we er wel één, maar het is zo'n gedoe om dat reservoir te vullen en het water op te warmen. En dan is het ook nog eens hartstikke klein." Comfort en luxe Op de camping is een sanitairgebouw aanwe zig, waar dat allemaal geen probleem is. Er is ook een Wi-Fi-verbinding, elke camperplaats heeft zijn eigen elektriciteitspunt en in het hoofdgebouw kunnen de gasten terecht voor bijvoorbeeld ontbijtservice, boodschappen en wat te drinken. Vader André is best bereid daar wat voor te betalen. „Voor wat hoort wat", stelt hij. En de prijzen zijn volgens hem gebruikelijk voor Zeeland. De camping hanteert nu een ope ningstarief van 27,50 euro per nacht exclusief toeristenbelasting. Vanaf volgend jaar kost een standplaats in het hoogseizoen 35 euro per nacht. Net als voor het Belgische koppel, geldt ook voor de familie Gerrmann dat ze hun geld op vakantie het liefste uitgeven in de stad. En daarom is het volgens Marretje Jelmersma van de NKC belangrijk dat gemeentes op de wen sen van beide type camperaars inspelen. Uit recent onderzoek van de club blijkt dat een camperaar gemiddeld zo'n 55 euro per dag uit geeft. Daar kan de middenstand volgens haar alleen maar van profiteren. Maar dat advies komt voor Middelburg te laat, want daar is het besluit al genomen. „Zo", zegt André als de blikjes bier leeg zijn. „Wij gaan maar eens richting het centrum, om de stad een beetje te verkennen en ergens lek ker wat eten." Sinds het afschaf fen van de Wet op Openluchtre creatie is het in Neder land in principe toege staan om vrij te over nachten in campers. Behalve wanneer de ge meente daar eigen re gels over heeft. En dat is bij de meeste gemeen ten het geval. In Zeeland is er een duidelijke onderverde ling tussen de gemeen ten aan de Noordzee kust en de rest. Zo is er geen enkele gratis cam perplaats in de ge meenten Sluis, Vlissin- gen, Veere en Schou- wen-Duiveland. Reden daarvoor is dat er in die regio's al veel campings zijn. De gemeenten willen lokale recreatie ondernemers niet in de weg zitten. Schouwen- Duiveland voegt daar aan toe dat alle toeris ten belasting moeten betalen. Vlissingen vindt het simpelweg niet haar taak op cam peraars te faciliteren. Ook Tholen sluit zich bij de eerder genoemde argumenten aan. Daar moet worden betaald voor een camperplek bij de haven. Om de pas heropende stadscamping niet in de weg te zitten, wijzigt Middelburg vanaf 1 ja nuari het beleid; dan mogen camperaars niet meer op de parkeerter reinen overnachten. In de gemeenten Hulst en Terneuzen worden de meeste gra tis camperplekken aan geboden. Een woord voerder van Hulst zegt dat de gemeente op die manier wil inspelen op het stijgend aantal camperaars, omdat hun komst goed is voor de In Zeeland is er een duidelijke onderverdeling tussen de gemeenten aan de Noordzeekust en de rest lokale middenstand. In Terneuzen geldt het zelfde. Maar wethouder Jack Begijn zegt dat er nieuw beleid komt, omdat recreatieonder nemers het als concur rentie zien. In de toe komst zal daarom waar schijnlijk tóch een bij drage worden gevraagd voor de gemeentelijke camperplaatsen. Op de Bevelanden zijn ze minder actief. Alleen Kapelle geeft aan camperplaatsen te willen creëren. Daar wordt nu gezocht naar een geschikte plek. GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49